• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
15 Sanık FETÖ’den mahkemeye çıkarıldı

15 Sanık FETÖ’den mahkemeye çıkarıldı

 FETÖ-PDY Davaları kapsamında terör Örgütüne Üye olma suçundan tutuksuz yargılanan sanıklardan S.Y.’nin 6 yıl 3 ay, R.T.’nin 1 yıl 8 ay 18 gün olmakla birlikte 5 yıl denetimli serbestliğine ve tutuklu yargılanan M.G.’nin 10 yıl hapsine karar verildi. Tutuksuz yargılanan sanıklardan H.M.K, C.K. ve A.K’nin beraatine karar verildi. “ARA ARA VAAZ VİDEOLARI GÖSTERİLİYORDU” […]

 FETÖ-PDY Davaları kapsamında terör Örgütüne Üye olma suçundan tutuksuz yargılanan sanıklardan S.Y.’nin 6 yıl 3 ay, R.T.’nin 1 yıl 8 ay 18 gün olmakla birlikte 5 yıl denetimli serbestliğine ve tutuklu yargılanan M.G.’nin 10 yıl hapsine karar verildi. Tutuksuz yargılanan sanıklardan H.M.K, C.K. ve A.K’nin beraatine karar verildi.


“ARA ARA VAAZ VİDEOLARI GÖSTERİLİYORDU”


Tutuksuz yargılanan sanıklardan M.K’nin savunması alınırken tanığı dinlendi. M.K.,”2012’de üniversiteden mezun oldum ancak atanamadım dershane zamanında hamile olduğum için çalışmalarına katılmadım. Bebeğim sarılık hastası olduğu için tüm enerjimi ona harcıyordum ve Bylock’u da ben kullanmadım oradaki kayıtlı erkek isimlerini de tanımıyorum. Bankasyada ki hesabı ise dershane zamanında açtırmışlardı evlendikten sonra da hiç bir bankada kasa bulamadığımız için Bankasya’ya koyduk altınlarımızı” şeklinde konuştu. Hakimin örgüt üyeleri ile çok sayıda görüşmen var demesine karşılık olarak M.K.,” isimlerin çoğu öğrencimdi o yüzden onlarla konuşmuş olabilirim” dedi. Tanık M.Ş. şunları söyledi; “2008 yılında üniversite kazandım ve orada öğrenci evlerinde kaldık M.K.’yi oradan tanıyorum. Gittiğimiz sohbetlerde ise anlatılması gereken maneviyatları anlatıyorduk. Örgüt kurucusunun kitapları ve vaaz videoları ara ara gösteriliyordu” ifadelerini kullandı. Duruşma 4 Temmuz tarihine ertelendi.


“GAZETEYE ÜYE YAPIYORLARDI”


Tutuksuz yargılanan sanık C.K.’nin tanığı V.A. ifade verdi. Verdiği ifade de V.A. ,” İnsanları gazeteye üye yapıyorlardı. Görev yaptığı insanlarla çok sık temastaydı ve sürekli dini sohbetler düzenliyorlardı. 17-25 Aralık’tan önce oluyordu bunlar daha sonrası için bir bilgim yok” dedi. Sanık C.K. ise karşılık olarak; “Arkadaşın bahsetmiş olduğu zamanlar ailemle bir araya geliyordum. Verdiği ifadenin gerçekle alakası yoktur hayal gücü ile söylediği şeylerdir” dedi. Sanık delil yetersizliğinden dolayı Beraat etti.


“HERKES FARKLI İFADE VERİYOR”


Tutuklu yargılanan sanık C.B.Y. tanığının kendisi  için vermiş olduğu ifadeler doğrultusunda savunmasını yaptı. C.B.Y,” Kendisi cezaevinden kurtulmak için bu şekilde ifade verdiğini düşünüyordum” dedi. Sanığın avukatı; ” Müvekkilimin yaptığı görevle alakalı herkes farklı ifade veriyor. Kendi babasının numarasını ezberleyemenler herkesin IP numarasını biliyor bu insan aklına aykırıdır. Beraat talep ediyoruz” şeklinde konuştu. Duruşma tarihi ertelendi.


AYSEL BÜYÜKKORKMAZ


 


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı