• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
19 Mayıs kutlaması seçim içindir”

19 Mayıs kutlaması seçim içindir”

      İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Geçtiğimiz Pazar günü Mustafa Kemal Atatürk ün işgal altındaki İstanbul’dan hareket ederek 19 Mayıs 1919 da Samsuna çıkışının 100. yılını kutladıklarını  belirten Başkan İnkaya”Yüce  Milletimize hayırlı olsun.Çaresiz ,gaflet ,dalalet, hatta hıyanet  içindeki bir […]

 


 


 


İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Geçtiğimiz Pazar günü Mustafa Kemal Atatürk ün işgal altındaki İstanbul’dan hareket ederek 19 Mayıs 1919 da Samsuna çıkışının 100. yılını kutladıklarını  belirten Başkan İnkaya”Yüce  Milletimize hayırlı olsun.Çaresiz ,gaflet ,dalalet, hatta hıyanet  içindeki bir zihniyete karşı vatan savunmasının derdindeki bir Kahraman ve onun gibi düşünen bir  Milletin ayağa kalkışıdır bu.


  Bu İlk adım ,kurtuluş  meşalesinin  de yakıldığı gündür.Esareti hiç  kabul etmemiş bir milletin küllerinden doğmasıdır. “ dedi.


“Hayret ile karşıladık”


Bu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı  son yıllardaki bayramlardan farklı yaşandığını belirten Başkan İnkaya”. Devlet, hükümet, bazı muhalefet partileri soluğu Samsunda aldı.Türkiye Cumhuriyetinin Milli Bayramları konumundaki   23 Nisan ,19 Mayıs,30 Ağustos ve Milli Bayramımız  29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında hasta olanları da Samsuna koşarken hayretle izledik.  İktidara sahip olanların önümüzdeki ilk seçimlerde Atatürkçülük silahını,, muhalefete kaptırmamak için var güçleriyle koşmalarına tabanda oy verenleri de hayret etti.Halbuki TV ler deki  söyleşi Programlarında Atatürk’ün ,ilke ve inkılaplarının eleştirilmesine değil ,hakaret edilmesine ses çıkarmayanlar ,koşa koşa Samsuna gittiler.” İfadelerine yer verdi.


“Afyonspor’umza üzüldük”


 Hep iyi şeyler düşünüp ,iyi şeyler söylemek isterdik ama Afyonkarahisar ın sınırlı eğlence hayatının vazgeçilmezi, medarı iftiharı AFJET AFYON SPOR un 2. Lige düşmesine çok üzüldüklerini belirten İnkaya.


 Biraz daha gayretle Afjet Afyon Sporumuz ligden düşmeyebilirdi. Yazık oldu. Debdebeye ve gösterişe harcanan paralardan tasarruf edilip İlimizin takımı düşürülmeyebilirdi.   Zaten son on yılda ilimizde ve ülkemizde gençlerin uluslararası başarıları yok. Gençleri sevmek onlara spor alanında da hizmetler sunmakla olur.Atamızın sözleriyle, Gençliğimize İyi Parti olarak diyoruz ki Ey Türk gençliği birinci vazifen Türk istiklalini ,Türk Cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır…..Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”


“Köylümüzün üretme mevsimi yaklaşıyor”


İnkaya, İlimizin ve ülkemizin en önemli konularından biriside ekonomimizin içinde bulunduğu durum olduğunu dile getirerek “Geçen sonbahardan beri yüksek fiyatlara aldığımız  meyve sebzeyi köylümüzün üretme mevsimi yaklaşıyor. Örneğin Türkiye’de üretilen ve ihraç edilen kirazın büyük bir bölümü İlimizden çıkar .   Ne yazık ki vicdansız tüccarların eline bırakılan köylü emeğinin, karşılığını alamaz. Ne yol göstereni ne yardım edeni vardır. Bu gün yüksek fiyatlara alınan sebze ve meyveler üreticiden yok pahasına alınır .’’Bak enflasyonu da düşürdük’’ diye böbürlenilir. Şunu söylüyoruz köylünün ürettiği ürün yok pahasına elinden alınmasın !  Kiraz, vişne, elma gibi meyvelerin pazarlanmasında rehberlik edilebilinir . Halk pazarlarına önem verilebilir, dar gelirli vatandaşlar üreticiden ,tüketiciye ucuz meyve sebze alabilsin Hem bu sayede işi olmayan gençlerimize  tarım alanlarında iş imkanları sağlanır hem  üreten hem tüketen sevinir ,diyor .” dedi. Ayrıca İYİ PARTİ olarak 23 Mayıs ta İstanbul da Genel başkanları başkanlığında  tüm il başkanlarının katılacağı bir toplantı yapacaklarını belirten Başkan İnkaya”.


 Oradan dönüşte de 25 Mayıs Cumartesi günü Ankara da TÜZÜK değişikliği gündemiyle üst kurul delegelerimizle ve il başkanlarımızın katılımıyla toplanacağız. Bende bu toplantılara katılacağım.” Diyere sözlerini bitirdi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı