• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyon’da üçlü kabus

Afyon’da üçlü kabus

Afyonkarahisar spor gündemi 2019-2020 sezonu bir hayli kabus geçecek gibi gözüküyor. Futbolda 1 yıl sonra küme düşme acısı yaşayan Afjet Afyonspor’da 2.5 ay önce ateşten gömleği giyen Başkan Ali Şahin yeni sezon için henüz beklediği desteği bulamadı. Afyonspor’da yeni sezon öncesi belirsizlik hakim oldu. Dün yapılması beklenen seçim öncesi hiç kimsenin yönetime talip olmaması ve […]

Afyonkarahisar spor gündemi 2019-2020 sezonu bir hayli kabus geçecek gibi gözüküyor. Futbolda 1 yıl sonra küme düşme acısı yaşayan Afjet Afyonspor’da 2.5 ay önce ateşten gömleği giyen Başkan Ali Şahin yeni sezon için henüz beklediği desteği bulamadı. Afyonspor’da yeni sezon öncesi belirsizlik hakim oldu. Dün yapılması beklenen seçim öncesi hiç kimsenin yönetime talip olmaması ve sözleşmesi sona eren futbolcuların ardından takıma neler olacağı merakla bekleniyor.


Tedirginlik var


Maddi anlamda büyük sıkıntı içinde olan mor beyazlılarda Başkan Ali Şahin’in aldığı olağanüstü seçimli genel kurulun ardından camiada tedirginlik başlamıştı. 10 günü aşkın süredir alınan kongre kararının ardından yönetime henüz talip çıkmaması camiada yine tedirginliğe yol açtı.


Yönetim uğraşıyor


Başkan Şahin’in yönetime talip olmayacağı henüz netlik kazanmazken, adaylık için adı geçen başkan yardımcıları şuan için sessizlik içine büründü. İstanbul ve Ankara’da hem kaynak arayan hem de yeni sezonda puan silme ve transfer yasağı cezasının gelmemesi için uğraşan yönetim kongrede net tabloyu paylaşacak.


Baskette aynı senaryo


Yeni sezonda SBL’de mücadele eden Afyon Belediyespor, sezonu  önemli bir maddi sıkıntı içerisinde bitirdi.. Afyonkarahisar’ın profesyonel tek basketbol takımı olan ancak şehirden neredeyse hiçbir sponsorluk desteği alamayan Afyon Belediyespor, mali kaynak arayışında. Mavi-beyazlı ekipte oyunculara şu ana kadar ödeme yapılamadı. fedakarlıklarla kurulan ancak Afyonkarahisar’dan maddi-manevi destek göremeyen Afyon Belediyespor’da  teknik heyet ve oyuncular, bu ruh haliyle sezona tamamlamak zorunda kaldı. Yönetimin yeni sezonda ise görevi bırakacağı öğrenildi.


Yüntaş kaderine bırakıldı


Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı bir iştirak olan Yüntaş ve İkbal Termal Otel tarafından desteklenen İkbal Afyon Belediyesi Yüntaş Voleybol Kulübünde, maddi sorunlar nedeniyle küçülme kararı alındı.


Afyonkarahisar’da salon sporlarının geliştirilmesi ve sevindirilmesi yolunda önemli bir iş yapan voleybol kulübünün küçültülmesi kararı, basketbol severlerde de tedirginliğe sebep oldu. Voleybol takımı, bütçesinin küçültülmesiyle önümüzdeki yıl profesyonel olarak liglerde büyük ihtimalle yer almayacak.


Bu durum, Afyonkarahisarlı basketbol severleri tedirgin etti. Kamuoyunda dolaşan söylentileri dile getiren basketbol severler “Voleybol kulübünün kapatılacağı söyleniyordu ve kapatılıyor. Şimdi benzer dedikodular basketbol kulübü için de yapılıyor. Afyonkarahisar’da salon sporlarının gelişmesi ve sevdirilmesi açısından voleybol kulübü çok önemliydi Ama maddi durumlardan dolayı bu işten vazgeçildi. Şimdi aynı durumun basketbol kulübünün başına gelmesinden endişe ediyoruz. Bu konuda kulüp yetkilileri bir açıklama yapmalı” dediler. Hamza Yılmaz


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı