• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyon’un ilk bayan takımı sahaya indi

Afyon’un ilk bayan takımı sahaya indi

Afyonkarahisar’da 2018  yılında kurulan Afyon İdmanyurdu  Futbol Kulübü, bayan futbol takımı ile önce Türkiye Şampiyonası’nda ardından da 3. Ligde mücadele edecek. Afyon İlinin  ilk takımı olma özelliği taşıyan bayan futbol takımı antrenmanlarına başladı. Başkan Cemalettin karabıyık: “Bayan sporcularımıza futbol oynama imkanı sağladık” Afyon İdmayurdu  Futbol Kulübü Başkanı  Cemalettin Karabıyık  değerlendirdi. Kara,bıyık, […]

Afyonkarahisar’da 2018  yılında kurulan Afyon İdmanyurdu  Futbol Kulübü, bayan futbol takımı ile önce Türkiye Şampiyonası’nda ardından da 3. Ligde mücadele edecek. Afyon İlinin  ilk takımı olma özelliği taşıyan bayan futbol takımı antrenmanlarına başladı.


Başkan Cemalettin karabıyık: “Bayan sporcularımıza futbol oynama imkanı sağladık”


Afyon İdmayurdu  Futbol Kulübü Başkanı  Cemalettin Karabıyık  değerlendirdi. Kara,bıyık, ”Afyon İdmayurdu Futbol Kulübünü önce bir alt yapı projesi şeklinde tasarlamıştık. İyi bir ekibe sahibiz ve geçen sezon U – 13 liginde mücadeleler verdik. Mümkün olursa önümüzdeki günlerde 3.liginde de mücadele edeceğiz. Geçtiğimiz zamanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz yönetim kurulu toplantımızda ilimizde bir açık olduğu ve bu açığın giderilmesi için bir şeyler yapmamız gerektiği düşüncesi içerisine girdik Afyon İdmayurdu Futbol Kulübü olarak bayan futbol takımımızı kurduk. Bu vesileyle de ilimizde bayan sporcularımıza futbol oynama imkânına sahip olmasını sağladık” dedi.


Antrenör Alaattin Yeşilçay: “Böyle bir oluşumda olmaktan mutluluk duydum”


Afyon İdmayurdu  Futbol Kulübü Antrenörü Alaattin Yeşilçay  ise “Böyle bir oluşum teklifi geldiği zaman başta çok heyecanlandım, çok şaşırdım ve çok mutlu oldum. Afyonkarahisar’da  ilk olan ve bir bayan olarak erkeklerin egemen olduğu bir spor dalında bayanların da aktif olacağını düşününce bir bayan olarak çok mutlu oldum ve böyle bir oluşumun içerisinde olduğum içinde ayrıca çok mutluyum” diye konuştu.


Teknik Sorumlu Adnan Kasabalı: “Afyonkarahisar  spor tarihine geçecek bir adım attık”


1999-2005  yaş aralığında kızlardan oluşan takımda şuanda 25 oyuncu olduğunu ifade eden Afyon İdmayurdu  Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Adnan Kasabalı,”2019 yılındayız ve emin olun Afyonkarahisar spor tarihine geçecek bir adımı Afyon İdmayurdu  Futbol Kulübü olarak attık. Bu kulübü 2018 yılında kurduk Cemalettin Karabıyık  başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte bir alt yapı adımı attık ve bu eksende gelişecek projeler için kolları sıvadık.. Bunun en önemli aşaması da futbolda alt yapı faaliyetleri oldu.. Bayan futbolu takımımız neden olmasın düşüncesiyle bu yönde çalışmalar yapmaya başladık. Şu an ise Afyon İdmayurdu  Futbol Kulübü Kulübü olarak bir bayan futbol takımız var. Bugün itibari ile sahaya inmiş bulunmaktayız ve antrenörümüz Alaattin Yeşilçay  eşliğinde antrenmanlarımıza başladık. Allah’ın izni ile önümüzde ki sezon 3’üncü lig de mücadele vereceğiz” dedi.


Önümüzdeki yıl 3. Ligde mücadele edecek olan takım önce bu ay içinde yapılması planlanan Türkiye Şampiyonasına katılacak . Alaattin Yeşilçay Özel

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı