• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti heyeti, ATSO’ya ziyaret etti

AK Parti heyeti, ATSO’ya ziyaret etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, her araca uygun yerli ve milli motor üretimi için gerçekleştirilecek bir yatırımda, Afyonkarahisar’ın neler yapabileceğini istişare etmek amacıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı […]

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, her araca uygun yerli ve milli motor üretimi için gerçekleştirilecek bir yatırımda, Afyonkarahisar’ın neler yapabileceğini istişare etmek amacıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, aynı zamanda Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i, Türk Eğitim Derneği Afyon Koleji’nin bulunduğu arsanın satın alınması dolayısıyla kutlayarak “İnşallah Türk Eğitim Derneği Afyon Koleji’nin bulunduğu arsanın kira getirisiyle daha çok öğrenciye burs verilecek” dedi.


Büyük bir yatırım


Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin desteklediği, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile stratejik sektör olarak belirlenen motor üretimi hakkında, 4-5 milyar dolar civarında, 2500 mühendisin çalışacağı bir yatırım yapılacağını belirtti. Özkaya, konuyla ilgili olarak BMC TR Motor’un Genel Müdürü Osman Dur ile, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’in katılımıyla bir görüşme yaptıklarını kaydetti. Özkaya, “Osman Dur ve heyeti, bu konuyu anlatmak için il il geziyor. ‘Siz neleri üretebilirsiniz’ diye sorarak istişarede bulunuyorlar. Biz de bu heyeti Afyonkarahisar’a davet ettik. İnşallah sizlerin öncülüğünde Afyonkarahisar’daki sanayicilerimiz, üreticilerimizden, bilhassa makine ve elektronik alanında üretim yapan arkadaşlarımızı tespit edip burada bir toplantı yapalım. Bu şirket için Afyonkarahisar’da neler üretebileceğimizi, Üniversitemiz’in Otomotiv ve Mühendislik ile ilgili bölümlerinde, Teknokentimiz’de neleri geliştirebileceğimizi konuşalım. Allah nasip ederse ayın 13’ünden sonra da belirleyeceğimiz bir günde buraya gelecekler” diye konuştu.


 


 


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı