• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Akıl ve zeka oyunlarında kıyasıya mücadele

Akıl ve zeka oyunlarında kıyasıya mücadele

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimde beceri gelişimi, halkı ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla Şuhut Anadolu Lisesi Ömer Halis Demir Kapalı Spor Salonunda düzenlenen turnuva yoğun ilgi gördü. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Alaçam, İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı, eğitim camiası, protokol […]

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimde beceri gelişimi, halkı ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla Şuhut Anadolu Lisesi Ömer Halis Demir Kapalı Spor Salonunda düzenlenen turnuva yoğun ilgi gördü. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Alaçam, İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı, eğitim camiası, protokol üyelerinin de katılım gösterdiği turnuvada yarışmalar 6 farklı oyun kategorisinde lig ve eleme usulüyle yapıldı. Veliler arasında da çok büyük heyecan ve mücadelenin yaşandığı oyun sonunda, gelen ziyaretçilere yönelik Ebru hat sanatı, kaligrafi, zekâ oyunları oynama, yüz boyama ve zıp zıp etkinlikleri yapıldı. Çocukların gelişimini desteklemek, düşünme becerilerini artırmak ve iletişimlerini kuvvetlendirmek amacıyla düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.


Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt konuyla ilgili açıklamalarında, “Şuhut’umuzda ilk defa Kaymakamlığımızın himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından akıl ve zeka oyunları turnuvası düzenlendi. Tabi bizim milletimiz zekidir, akıllıdır, ahlaklıdır, çalışkandır ama bunun uygulamada pratikteki önemini bir kez daha anlamak anlatmak istedik. Bu tür programlar gerçekten çocuklarımızın gelişmesi kendini güncellemesi ve fikir kapasitesinin artması için çok önemli programlar. İnşallah bunların gelenekselleşmesini diliyorum” dedi.


“Çocuklarımızın eğlenirken zekasını geliştirmeyi amaçladık”


Şuhut İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya ise konuyla ilgili açıklamalarında, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 10 Ocak itibari ile yapmış olduğu ve ilçemizde ilk defa uygulanan akıl ve zeka oyunları turnuvasındayız. Görev alan öğretmen öğrenci ve velilerimiz ile beraber böyle bir etkinliği yapmış olduk. Öğrencilerimiz ile beraber 220 veliyle turnuvamızı yapıyoruz. Her aşamada her sınıf kategorisinde ayrı oyunlarla turnuvamızı zenginleştirdik. Biraz sonra da finallerimizi yapmaya başlayacağız. Çocuklarımızın eğlenirken zekasını ve zihinsel becerilerini geliştirmek, odaklanma ve konsantrasyon gelişimini sağlamak, üst düzey düşünce becerisini kazandırmak, oyun yoluyla aralarındaki iletişimi güçlendirmek adına Şuhut Şuhut Kaymakamlığı, Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şuhut Belediye Başkanlığı ile etkinliğimizi yapmış olduk” şeklinde konuştu.


“Bilgisayar başında fazla kalmak zekada geriliğe neden oluyor”


Turnuvada eğitmen olan Serdal Paltacı ise konuyla ilgili açıklamalarında, “Bugün yapılan akıl ve zeka oyunları yarışmasında 180 öğretmen 2 bin 498 öğrenci ve veli yer almıştır. Akıl ve zeka oyunlarını yapmamızın sebebi çocuklarımızın televizyon başında uzun süre vakit geçirmeleri sonucunda, bilgisayar başında uzun süre oyun oynamaları sonucu çocuklarımızın zekalarında gerileme olduğu saptanmıştır. Akıl ve zeka oyunları oynayan çocukların ise zeka seviyelerinde 13 puanlık ilerleme olduğu gözlenmiştir. Biz de çocuklarımızın televizyon başında vakit geçirmeleri için değil, akıl ve zeka oyunları oynayarak zihinsel ve becerilerine katkıda bulunmalarını sağlayarak gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı