• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AKÜ Bilişim altyapısını güçlendirdi

AKÜ Bilişim altyapısını güçlendirdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilgi İşlem Daire Başkan V. Ramazan Sami Çınar, üniversitenin bilişim altyapısının başta sunuculara yapılan güçlü takviye ve internet bağlantı hızı olmak üzere önemli ölçüde güçlendiğini belirtti. Çınar, “Hali hazırda 2 gigabit (2000 mbps) olan internet hızımız 3 gigabite (3000 mbps) yükseldi” dedi. AKÜ’nün tüm kampüslerinde öğrencilerine ve personeline sağladığı ücretsiz kablosuz […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilgi İşlem Daire Başkan V. Ramazan Sami Çınar, üniversitenin bilişim altyapısının başta sunuculara yapılan güçlü takviye ve internet bağlantı hızı olmak üzere önemli ölçüde güçlendiğini belirtti.

Çınar, “Hali hazırda 2 gigabit (2000 mbps) olan internet hızımız 3 gigabite (3000 mbps) yükseldi” dedi. AKÜ’nün tüm kampüslerinde öğrencilerine ve personeline sağladığı ücretsiz kablosuz internet hizmetinin bulunduğunu hatırlatan Çınar, “Bununla birlikte tekil kullanıcı anlamında gerek kablosuz gerekse kablolu bağlantıda bağlantı hızımız yüzde 50 artmış oldu” diye konuştu.

UZAKTAN EĞİTİM MYO İMKÂNLARI ARTIRILDI

Çınar, salgının başlaması ile birlikte uzaktan eğitimin altyapısının hızlı bir biçimde bulut teknolojisine entegre edildiğini ifade ederek, “Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulumuzun (MYO) altyapısı öncesinde kendi öğrencilerine yetecek kadar imkana sahip iken salgının başlaması ile birlikte bilişim altyapısı hızlı biçimde güçlendirilerek bulut teknolojisi altyapısıyla hizmet verilmeye başlandı” diye konuştu. Çınar, kısa süre içinde bulut teknolojisinin imkanlarından da daha iyi bir noktaya ulaşılabilmesi adına toplam 1,5 milyon TL bedel ile yeni sunucuların alındığını belirterek, “Gelinen noktada hem son teknoloji güvenlik duvarları ve güçlü sunucularla AKÜ bünyesindeki senkron ve asenkron dersler kesintisiz ve çok daha verimli halde yapılabilmektedir” şeklinde konuştu. Çınar, “Kendi sunucularımızla ile uzaktan eğitim hizmetinde daha sıkıntısız ve verimli bir noktada hizmet verebilmekteyiz” dedi.

14 HAFTADA 77 BİN DERS, HAFTALIK ORTALAMA 72 BİN ÖĞRENCİ GİRİŞİ

Uzaktan Eğitim MYO bünyesinde 14 haftalık süreçte toplam 77 bin 64 dersin yapıldığını anlatan Bilgi İşlem Daire Başkanı Ramazan Sami Çınar, “5 Eylül 2020’den başlayarak 17 Ocak 2021’de kadar devam eden 14 haftalık süre diliminde canlı derslere ortalama giriş sayısı ise 72 bin 539 olarak gerçekleşmiştir” diye konuştu. Çınar, AKÜ’nün gerek bağlantı hızı ve gerekse sunucular noktasında daha iyi noktalara geleceğini belirterek “Bu anlamda taleplerimizin karşılanmasında her zaman yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mehmet Karakaş’a teşekkür ediyoruz. İnşallah bağlantı hızımız ve sunucu kapasitemiz daha da iyi seviyelere gelecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı