• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AKÜ ile İŞ-KUR arasında iş birliği protokolü imzalandı

AKÜ ile İŞ-KUR arasında iş birliği protokolü imzalandı

Gerçekleştirilen protokol imza törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya ve GİKAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Koray Gürpınar katıldı. “İŞKUR Kampüste” ismiyle ve “Bu Kulüpte İş Var” sloganı ile gerçekleştirilen protokol ile ilgili bilgi veren İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya, üniversite öğrencileri ile birlikte […]

Gerçekleştirilen protokol imza törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya ve GİKAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Koray Gürpınar katıldı.


“İŞKUR Kampüste” ismiyle ve “Bu Kulüpte İş Var” sloganı ile gerçekleştirilen protokol ile ilgili bilgi veren İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya, üniversite öğrencileri ile birlikte ilk defa iş hayatına atılacak olan gençlerin yeni bir iş bulmalarını kolaylaştıracaklarını kaydetti. Karakaya, “Bu anlamda İş Kulüplerimizde gençlerin bilgilerini artırmayı ve özgüvenlerini yükseltmeyi amaçlayan, onlara motivasyon desteği sağlayan en az 8, en fazla 12 kişilik gruplardan oluşan programların yapılacağı birimler kurulacaktır. Üniversitemiz bünyesinde ise İş Kulübü eğitimi için grup çalışmalarının yapılabileceği ve uygun standartlarda fiziki bir mekânın ve teknik desteğin sağlanarak en kısa sürede İş Kulübü faaliyetleri hayata geçirilecektir. ‘Bu Kulüpte İş Var’ sloganı ile yola çıktığımız bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


“KARİYER PLANLAMALARINDA ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLUNACAK”


AKÜ GİKAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Koray Gürpınar ise öğrencilerin kariyerleri ile alakalı planlamalarda İŞKUR tarafından ortak çalışmalar yapılacağını dile getirdi. Gürpınar, “İŞKUR, imzalanan protokol ile bizzat çalışmalarına burada, üniversitede devam edecek ve bizimle beraber çalışmalar yürütülecek. Hedef kitlemiz bütün öğrenciler. Sadece son sınıfa gelmiş öğrenciler değil. Birinci sınıftan itibaren kariyerlerin nasıl planlanacağı hususunda eğitimler verilecek. Öğrencilerin iş bulmalarında ve staj yapmalarında büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.


“GİKAM İLE BİRLİKTE KARİYER GELİŞİM FAALİYETLERİ YÜRÜTÜLECEK”


AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise İŞKUR ile imzalanan protokol ile öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Öğrencilik yıllarının sadece dersliklerden ibaret bir dönem olmadığını dile getiren AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş, şöyle konuştu: “Öğrencilik hayatı sadece üniversitenin dersliklerinde geçen bir hayat değildir. Öğrenciler kendilerini her türlü geliştirmek durumundalar. Çünkü ciddi anlamda bir rekabet ortamı ile karşı karşıyalar. Özellikle kariyerlerinin gelişim süreçleri ile ilgili alacakları eğitim, onların gelecek dönemlerdeki mesleki yaşantılarını doğrudan etkileyecek. Bu anlamda üniversitemizin GİKAM birimi ile İŞKUR İş Kulübü arasında yapılan protokol ile birlikte öğrencilerimizin kariyer gelişimlerine ilişkin çok ciddi bir destek sağlanacak. İŞKUR çok fazla imkâna sahip bir kurum. Bu imkânlardan GİKAM ile İş Kulübünün yapacağı faaliyetler ve ortaklaşa yapacakları iş birlikleriyle birlikte öğrencilerimizin kariyerlerine ilişkin ciddi mesafeler alınacak. Üniversitemizde şimdiye kadar kariyer gelişimine ilişkin çeşitli faaliyetler yürütülüyordu. Ancak bu çalışmalar GİKAM ile birlikte artık daha kurumsal, daha ciddi ve daha kuşatıcı bir şekilde gerçekleşecek. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra acil eylem planı içerisinde ‘Kariyer Gelişim’ başlığı da vardı. Biz de üniversite olarak bundan geri kalmama adına, bu sürece erken katılan kurumlardan birisiyiz.”Konuşmaların ardından AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından iş birliği protokolü imzalandı. Selçuk TaşkınHisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı