• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı Türkiye turu’na başladı

Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı Türkiye turu’na başladı

İçişleri Bakanlığının desteği, Valilik ve Afyon İyilik Hareketi öncülüğünde 95 günden tamamlanan, 81 ili köy köy gezerek çocuklara ve gençlere uzayı sevdirecek Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı, Vali Gökmen Çiçek ve il protokolünün katıldığı programla Türkiye Turu’na başladı. Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı’nın açılışı için Vali Gökmen Çiçek, Milletvekili Ali Özkaya ve il protokolünün katılımıyla […]

İçişleri Bakanlığının desteği, Valilik ve Afyon İyilik Hareketi öncülüğünde 95 günden tamamlanan, 81 ili köy köy gezerek çocuklara ve gençlere uzayı sevdirecek Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı, Vali Gökmen Çiçek ve il protokolünün katıldığı programla Türkiye Turu’na başladı.

Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı’nın açılışı için Vali Gökmen Çiçek, Milletvekili Ali Özkaya ve il protokolünün katılımıyla açılış töreni düzenlendi.

AFYON’DAN TÜRKİYE’YE KATKI SUNACAK

Cumhurbaşkanlığınca ilan edilen 2021 Uzay yılı kapsamında Afyonkarahisar İyilik Hareketi Derneği öncülüğünde yapılan projenin anlamlı olduğunu ifade eden Milletvekili Ali Özkaya, “Türk milletinin uzayla olan serüvenini öğrenmek ve bilgi edinmek isteyenleri Buhara, Semerkand, Çimkent ve Taşkent’i gezmesini ve 1000 yıl önce neleri yaptığını, neleri düşündüğünü, hayal ettiğini ve uzayı nasıl keşfettiğini görmesi gerekiyor. Şimdi ise gençlerimiz atalarının ortaya çıkardığı bilim hareketini yeni nesillere aktaracak. Bu tırımızda Afyonkarahisar’dan başlayarak bütün Türkiye’ye katkı sunacak “diye konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJELER GELİŞTİRİYORUZ

Törende konuşan 95 günde yapımı tamamlanan ve büyük emek harcanan Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırının bütün serüvenini bildiğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek, “Biz, Afyonkarahisar’da milletvekillerimiz, belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla beraber çıtayı yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Burada Türkiye’ye her gün örnek farklı bir proje gerçekleştiriyoruz. İşte bugün de bütün Türkiye’yi gezecek olan Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırımızda insanlarda merak uyandıracak. Tırı gezen çocuklarımız inşallah uzayı merak edecek ve araştırma içerisine girecek. Son yıllarda Türkiye uzay ve havacılık alanında büyük projelere imza atıyor. Ali Kuşçu Uzay Tırı bu anlamda önemli bir misyonu üstlenecek. Ben tırın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve protokol üyeleri açılışı yapılan tırın içerisi gezerek, içerideki materyalleri inceledi. Ali Kuşçu Mobil Uzay Tırı, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonda Türkiye’de köy köy gezerek çocuklara uzayı ve bilimi sevdirecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı