• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Alternatif 19 Mayıs kutlaması

Alternatif 19 Mayıs kutlaması

301 Moved Permanently The document has moved here. 20 Mayıs 2019 – Pazartesi 09:39 Bu haber 4 kez okundu   Alternatif 19 Mayıs kutlaması CHP, ADD, Eğitim-iş ve ÇYDD Atatürk Anıtı’na Çelenk töreni gerçekleştirdi.19 Mayıs Atatürk’ü Anma […]

301 Moved Permanently

The document has moved here.

20 Mayıs 2019 – Pazartesi 09:39
Bu haber 4 kez okundu
 
Alternatif 19 Mayıs kutlaması
CHP, ADD, Eğitim-iş ve ÇYDD Atatürk Anıtı’na Çelenk töreni gerçekleştirdi.19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı Kocatepe Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Gündem Haberi

Tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı çeşitli etkinlikler kutladı. Bu kapsamda CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Eğitim- İş Sendikası, Atatürk Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kutlama CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın konuşmasıyla devam etti.    


19 MAYIS GENÇLERİN


Kutlamada konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 19 Mayıs’ın kurtuluş destanın başlangıcı olan bir tarih olduğunu söyledi. Köksal şöyle devam etti; “16 Mayıs 1919’da Bandırma isimli eski gemiyle Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Galata Limanından Samsun’a bir ulusun kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür. Anadolu halkının işgale dur demek için Mustafa Kemal’in önderliğinde başlattığı mücadele kurtuluş destanının başlangıç tarihidir 19 Mayıs. Bugün öylesine bir tarihtir ki, Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs’tan bahsederken ‘Bugün benim doğum günüm’ der. İşte Türk ulusunun efsanevi kurtuluşunun başlangıç tarihi olan bu önemli günü Mustafa Kemal Atatürk gençlere hediye etmiştir ve ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek Cumhuriyeti de onlara emanet etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk gençleri çok sevmiş onlara inanmış, güvenmiş ve bir gün ‘Ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum’ diyerek gençlere verdiği önemi vurgulamıştır.” Konuşmaların ardından Kocatepe Park’ında toplanan grup, CHP İl Başkanlığı’na kadar yürüdü.


 

 
Etiketler:
Alternatif, 19, Mayıs, kutlaması,Yazarlar

Alıntı Yazarlar

Afyon

Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.05.2019

Afyon

Güncelleme: 20.05.2019


Haber Yazılımı

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı