• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ana Mezuniyet Töreninde AKÜ Öğrencileri Kep Attı

Ana Mezuniyet Töreninde AKÜ Öğrencileri Kep Attı

Afyon Kocatepe Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. AKÜ ANS Kampüsü Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’nda gerçekleşen törende; Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi ve Turizm Fakültesi öğrencileri geleceğe uğurlandı. Törene; Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. AKÜ ANS Kampüsü Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’nda gerçekleşen törende; Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi ve Turizm Fakültesi öğrencileri geleceğe uğurlandı.
Törene; Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Prof. Dr. Murat Peker ve Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Afyonkarahisar İYİ Parti İl Başkanı M. Mustafa Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol, il ve üniversite protokolü, AKÜ öğretim elemanları ve idari personelleri ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Devlet Konservatuvarı müzik dinletisi ve Spor Bilimleri Fakültesi halk oyunları gösterisi ile devam eden mezuniyet töreninin açış konuşmasını mezuniyete katılan öğrenciler içerisinde en yüksek ortalamayla mezun olan Eğitim Fakültesi birincisi Betül Teke yaptı. Teke konuşmasında, yorucu ve keyifli, 4 yıllık eğitim sürecini tamamladıklarını ve bugün burada olan tüm arkadaşları adına konuşuyor olmaktan onur duyduğunu belirterek, üzerlerinde emeği olan öğretim elemanlarına minnettar olduklarını söyledi ve her birine ayrı ayrı teşekkür etti.
AKÜ 1992’DEN 2021’E 156 BİNDEN FAZLA MEZUN VERDİ
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise AKÜ’nün kuruluşunun 29. yılında, bir mezuniyet töreni daha gerçekleştirmenin kıvanç ve gururunu yaşadıklarını ifade etti. Karakaş, “Dinamik bir üniversite olarak 29 yıldır, bu ülkenin gençlerini yetiştirmeye, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli bilimsel araştırmalar yapmaya ve bulunduğu topluma faydalı işler üretmeye çalışıyoruz” dedi. Karakaş, AKÜ’nün Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından olduğunu belirterek, “Bu yıl üniversitemizden 3 bin 819’u lisans düzeyinde; bin 485’i ise ön lisans düzeyinde olmak üzere toplam 5 bin 660 öğrencimizi mezun ediyoruz. Afyon Kocatepe Üniversitesi, kurulduğu 1992’den günümüze 86 bin ön lisans, 60 bin lisans, 9 bin yüksek lisans ve doktora olmak üzere 156 binden fazla mezunu ile modern ve gelişmiş Türkiye’nin güçlenmesine katkı sunan Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarındandır” diye konuştu.
MEZUNİYET, YENİ BİR YAŞAMIN BAŞLANGICI
Mezuniyetin geleceğe hazırlanmakla geçen bir dönemin sonu olduğunu ifade eden Karakaş, şöyle devam etti: “Mezuniyet, kazanımlarınızı kullanarak üretken olacağınız yeni bir yaşamın başlangıcıdır. Yoğun gayretiniz ve disiplinli çalışmalarınızın ödülünü aldığınız bir gündesiniz. Bugünden başlayarak yeni yaşamınızda yeni sorumluluklar üstlenecek, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında, atalarımızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin yaşatılması ve daha aydınlık bir geleceğe taşınması sürecinde belirleyici bir rol oynayacaksınız. Sizlerden beklentimiz, üniversiteden mezun olduğunuzda bu defteri kapatmamanız, üniversitemize ait olduğunuzu hissetmeniz ve bir Kocatepeli ruhu ile hareket etmenizdir. Siz mezunlarımız, bizim gurur kaynağımızsınız. Sizlerden yaşamın her karesinde iş birliğini sürdürmeye hazır olduğumuzu unutmayınız. Yaşamın yeni bir evresine adım attığını bugünden itibaren vereceğiniz mücadelede sizlere başarılar diliyor, Rektörünüz olarak hakkımı helal ediyorum.”
AFYONKARAHİSAR’I UNUTMAYIN
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise konuşmasında 1974 yılında Maliye Muhasebe Yüksekokulu ile eğitime başlayan AKÜ’nün günümüzde bünyesinden başka üniversiteler çıkaracak kadar büyüdüğünü ifade etti. Yurdunuseven, şöyle konuştu: “Öğrenci kardeşlerimizden 2 hususta vefa talep ediyorum. Birincisi, alt yapı ve üstyapısı ile gerçekten akademik kadrosu ile büyük bir üniversiteden mezun oluyorsunuz. Önünüzde büyük bir mücadele zamanı başlıyor. Büyük mücadelelerle bugünlere geldiniz ama bir mücadele daha başlıyor; hayat mücadelesi, yaşam mücadelesi. İnşallah bunda da başarılı olursunuz. Bu hayat mücadelesinde devlete ve millete karşı vefanızı unutmamanızı özellikle istiyorum. Lüzumsuz oluşumlara katılmamanızı ve bugüne kadar bu devletin, bu milletin size yaptığı yatırımlara vefanızı göstererek, bulunduğunuz görevlerde karşılığını vermenizi istirham ediyorum. Bir ikinci vefa da buraya gelene kadar büyük badireler atlattınız, büyük sınavlardan geçerek buralara geldiniz ama Afyonkarahisar’dan da iyisi ve kötüsüyle bir dizi anıyla ayrılacaksınız. Ben kötü anıları bir kenara bırakmanızı ve Afyonkarahisar’ı güzel anılarla hatırlamanızı, yarın bulunacağınız görevlerde Afyonkarahisar’a pozitif davranmanızı ve unutmamanızı özellikle istirham ediyorum.”
AKÜ, AFYONKARAHİSAR’IN EN GÜÇLÜ MARKA KURUMLARINDAN
Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik ise Türkiye’nin en önemli, en güçlü ve en köklü üniversitelerinden birisi olan AKÜ’nün, zafer şehri, kuruluş ve kurtuluşun başkenti Afyonkarahisar’ın en önemli değerlerinden ve en güçlü marka kurumlarından biri olduğunu belirtti. Keklik, “Üniversitemiz, Sayın Rektörümüzün liderliğinde güçlü ve seçkin akademik kadrosu ile bir taraftan öğrencilerimize güçlü bir akademik ortam sağlarken, diğer taraftan da ilimizin gelişmesine, kalkınmasına ve tanıtımına çok önemli, çok değerli katkılar sunmaktadır” dedi. Tören, protokol konuşmaları sonrasında fakültelerinden derece ile mezun olanlara ödül ve hediyelerinin verilmesine müteakip, Bölümlerin öğretim elemanları tarafından mezun öğrencilere temsili diplomalarının verilmesi ve öğrencilerin kep atmasıyla ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı