• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ATSO’DA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU İLE İLGİLİ SEMİNER DÜZENLENDİ

ATSO’DA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU İLE İLGİLİ SEMİNER DÜZENLENDİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Afyon Eğitim Vakfı ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü işbirliğinde, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu-Genel Veri Koruma Yönetmeliği Uyumluluk Sürecinin Uygulama Esasları Proje Yönetimine ve Proje Yöneticisine Etkileri semineri düzenlendi. Seminere ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Norm Eğitim Danışmanlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Remime Koçoğlu, Türk Proje Yönetim Meslek […]

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Afyon Eğitim Vakfı ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü işbirliğinde, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu-Genel Veri Koruma Yönetmeliği Uyumluluk Sürecinin Uygulama Esasları Proje Yönetimine ve Proje Yöneticisine Etkileri semineri düzenlendi. Seminere ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Norm Eğitim Danışmanlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Remime Koçoğlu, Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü Onursal Başkanı Nedret Orbay, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol ve Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ile çok sayıda dinleyici katıldı.


KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINI ÖNEMSİYORUZ


Seminerin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Kişisel verilerin korunması ile ilgili kanun, malumunuz olduğu üzere 2016 yılında yürürlüğe girdi. Ancak kanunun nasıl uygulanacağı, kimleri ve hangi başlıkları kapsayacağı hakkında kamuoyunun ayrıntılı bilgisi yoktu. Son dönemde atılan adımlarla, verilen eğitimlerle kamuoyunun bu konu hakkında farkındalığının artırılması sağlanıyor. 365 Oda ve Borsa’nın üst kuruluşu ve ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz de kişisel verilerin korunması hususunu önemsiyor. Biz de Oda olarak Kanun ile çizilen sınırlara dikkat ediyor; üyelerimizin konu hakkında daha çok bilgiye ulaşmasını sağlıyoruz” dedi.


ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK


Serteser, ATSO KOBİ Akademisi’nin birçok eğitime imza attığını belirterek “Bugün burada hem Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, hem de Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak bulunuyorum. Odamız, ATSO KOBİ Akademisi vasıtasıyla 2018 yılından bu yana pek çok eğitime imza attı. 2020’de de ATSO KOBİ Akademisi’nin eğitimleri devam edecek. Eğitim takvimimizin belirlenmesinde üyelerimizin de görüş ve önerilerine başvuruyor; anket formları ile talepleri değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.


AFYON EĞİTİM VAKFI, ORTA BÜYÜKLÜKTE BİR VAKIF


Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:


“Afyon Eğitim Vakfımız da verdiği burslarla eğitime katkı sağlıyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 450 öğrenciye burs veren Vakfımız, bu eğitim-öğretim yılında burs verdiği öğrenci sayısını 535’e çıkardı. Afyon Eğitim Vakfı’nın daha çok öğrencimize destek vermesini, ülke çapında bir vakıf olmasını hedefliyoruz. Vakfımız, Türkiye’de orta ölçekli vakıflar arasına girmiş durumda. Amacımız, 1000’i aşkın öğrenciye burs vermek ve inşallah ileride bir Vakıf Üniversitesi kurmak olacak. Bugün bu semineri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Eğitim Vakfı ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü ile birlikte düzenliyoruz. Enstitü’nün Onursal Başkanı, hemşehrimiz Sayın Nedret Orbay’a katkıları dolayısıyla teşekkür ediyoruz.”


“GENÇLERE, KADINLARA, ÇALIŞANLARA DESTEK OLUYORUZ”


Türk Proje Yönetim Meslek EnstitüsüOnursal Başkanı Nedret Orbay da konuşmasında “Norm hizmet odaklı bir dernek olarak elinden geldiğince gençlere, kadınlara, çalışanlara destek olmak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Proje yöneticilerinin ortak dili olması hedefinden yola çıkarak TPYME’yi, Norm Derneği çatısı altında kurduk. Proje-Hayat Buluşmaları yaparak, farkındalık oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.


“KANUN HÜKÜMLERİ HERKES İÇİN BAĞLAYICI”


Konuşmaların ardından Hacettepe Üniversitesi Risk Analizi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turhan Menteş, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında seminer verdi. Menteş, “ Kişisel veriler size ait bilgilerdir; artık kanunlarla da korunmaktadır. Bu kanun 2016 yılında çıktı, ancak 2003-2006 yılları arasında da bu konuda çalışma yapıldı. 2010 yılına kadar bu konudaki kanun üç defa Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderildi. Kanundaki hükümler, gerçek ve tüzel kişileri kapsamaktadır. Bazı kurumların yapılarına göre istisnalar var; ancak bu istisnalar cezadan muaf tutmuyor. Bilgi güvenliği sistemi ve altyapısını kurmak, kişisel veri yönetimi sistemi kurmak zorundasınız. Üçüncü taraf sözleşmelerini gözden geçirmek durumundasınız. Risk politikasını da belirlemeniz gerekiyor” şeklinde konuştu.


Öte yandan Norm Eğitim Danışmanlık Derneği yönetimi, seminerden önce ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Serteser, ziyaretin anısına Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü Onursal Başkanı Nedret Orbay ve Hacettepe Üniversitesi Risk Analizi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turhan Menteş’e Utku Anıtı’nı simgeleyen hediye takdim etti.


 Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı