• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
reklam
ATSO’da Meclis Toplantısı, Video Konferans Yöntemiyle Yapıldı

ATSO’da Meclis Toplantısı, Video Konferans Yöntemiyle Yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Haziran ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Meclis Üyemiz Sayın M. Şükrü Genelioğlu, başarılı bir kalp ameliyatı geçirmiştir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Bildiğiniz üzere Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek göreve başladı. Sayın Valimiz’e çalışmalarında başarılar diliyorum. Afyonkarahisar’dan Zonguldak Valiliği’ne tayin olan Sayın Mustafa Tutulmaz’a da yeni görevinde başarılar diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, aynı anda Pençe Kartal Hava Operasyonu ve Pençe Kaplan Kara Operasyonu’nu sürdürüyor. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği için canlarını ortaya koyan kahraman Mehmetçiğimiz’in terörle mücadelede kesin sonuç almasını yürekten arzu ediyorum, operasyonlarda şimdiye kadar verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.
“TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM”
Yeni tip koronavirüs salgınında tehlikenin geçmediğine dikkat çeken Merdivenci, “Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla sosyal mesafe kuralına uymak için Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ki Meclis toplantılarımızdan sonra dördüncü kez video konferans yöntemiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan veriler, tedbiri elden bırakmamamız gerektiğini gösteriyor. Hem evlerimizde, hem işletmelerimizde kontrollü sosyal hayat olarak tanımlanan hayat koşullarına uymalıyız” ifadelerini kullandı.
“DAHA GÜZEL GÜNLERİ GÖRMEMİZİ DİLİYORUM”
Ekonomi hakkında da değerlendirmede bulunan Merdivenci, “Bu pandemi sürecinde Oda olarak üyelerimizden gelen talep ve görüşleri değerlendirerek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz başta olmak üzere ilgili makam ve mercilere ilettik, iletmeye devam ediyoruz. Birçok talebimizden sonuç alıyoruz, bazı taleplerimizin sonuçlarını bekliyoruz. 2018’de yaşanan döviz kaynaklı dalgalanmanın etkilerini atlatmaya başlamıştık, tam o sırada koronavirüs salgını ile karşılaştık. Buna rağmen ekonomimiz toparlanmaya başladı. Tabii ki üretim de, vatandaşlarımızın alım gücü de henüz istenilen seviyede değil. Elbirliğiyle hareket ederek daha güzel günleri görmemizi diliyorum” şeklinde konuştu.
“ATSO YEŞİL BİNA SERTİFİKASI ALDI”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın imza attığı projelerden de söz eden Merdivenci, şöyle devam etti: “Haziran ayının başında Odamız, merkezi İngiltere’de olan BREEAM adlı kuruluştan en üst seviyedeki Olağanüstü kategorisinde Yeşil Bina Sertifikası aldı. Böylece Odamız, Türkiye’de mevcut kamu binaları içinde en yüksek düzeyde Yeşil Bina Sertifikası’na sahip olan ilk bina unvanını elde etti. Bu başarıda emeği olan başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser olmak üzere, Genel Sekreterimiz Sayın Ali Şenol ve personelimizi kutluyorum. Odamız, ayrıca ilimizin adını daha çok duyuracak büyük bir proje olan Sağlık Endüstri Bölgesi’nin kurulması için de çalışmalarını hızlandırdı. Geçen Meclis toplantımızda da bu konuda oybirliğiyle bir karar almıştık. Sağlık Endüstri Bölgesi ile Afyonkarahisar, termal zenginlik ile sağlığın buluştuğu gözde bir il olacaktır. Bu süreçte, Odamız bir de Avrupa Birliği projesi hazırladı. Bu proje ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mükemmelliyet Merkezi kurulması, aynı zamanda Borusan Holding’in destekleri ile öğretmen ve öğrencilere elektrikli araç bakımı hakkında eğitim verilmesi öngörülüyor.” AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı

Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak

Ağustos 4, 2020, Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak için yorumlar kapalı

“İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız”

Ağustos 4, 2020, “İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız” için yorumlar kapalı

Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak

Ağustos 4, 2020, Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak için yorumlar kapalı

“Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler”

Ağustos 4, 2020, “Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler” için yorumlar kapalı

Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı

Ağustos 4, 2020, Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı için yorumlar kapalı