• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Ayazini tanıtım için bir fırsat’

‘Ayazini tanıtım için bir fırsat’

Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Çalıştayı sonuç bildirgesi hakkında açıklama yapan AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Çalıştay Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Ayazini’nin Afyonkarahisar’ın tanıtımı için büyük bir fırsat olduğunu söyledi Afyonkarahisar Valiliği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) iş birliği ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesinin ev sahipliğinde 02-03 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen Frigya Afyonkarahisar […]

Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Çalıştayı sonuç bildirgesi hakkında açıklama yapan AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Çalıştay Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Ayazini’nin Afyonkarahisar’ın tanıtımı için büyük bir fırsat olduğunu söyledi

Afyonkarahisar Valiliği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) iş birliği ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesinin ev sahipliğinde 02-03 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Çalıştayı sona erdi. Çalıştay ve sonuç bildirgesi ile ilgili bilgiler veren AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Çalıştay Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsa Sağbaş,  Frigya Bölgesi olarak sadece İhsaniye ve çevresindeki anıtların değil Afyonkarahisar’ın tamamının dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

“BİLGİLENDİRME TABELALARI GELİŞTİRİLMELİ”

Ayazini Köyünün araç ve yürüyüş yolları ve bilgilendirme tabelalarının geliştirilmesi gerektiğini dile getiren Sağbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Ayazini yerel halkının kendi meskenlerinde, köy odalarının butik otel tarzında geliştirilip ziyaretçilerin hizmetine sunulması gerekmektedir. Ayazini Köyünde arttırılmış gerçeklik tabanları ile oluşturulmuş kare kodların uygulanması ile internet ortamından bilgilendirme hizmetinin ziyaretçilere verilmesi de gereklidir. Tahrip olmuş alanların eksik yapılarının düzenlenmesi ve bu yapıların bölgeye tekrar kazandırılması sağlanmalıdır” diye konuştu.

“YEREL HALK İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLUNMALI”

Sağbaş, “Ayazini köyünde gerçekleştirilecek turizm faaliyetleri toplum temelli turizm üzerine yapılandırılmalı ve yerel halk ile iş birliği içinde planlanmalıdır. Bölgenin tek bir portal üzerinden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ve logo ile sloganların profesyonel kişi ve kurumlarla planlanması gerekmektedir. Ayazini köyüne jeo-rota ve jeopark statüsü almak adına UNESCO nezdinde girişimlerde bulunulmalıdır. Bölgeye gelen turist profilinin orta ve üst sınıf, kültür ve eğitim seviyesi yüksek kişiler olduğu ve planlamaların bu turist özelliklerine göre geliştirilmesi gerekliliği belirlenmiştir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı