• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Yörük: “Kurbanlık alırken acele etmeyin”

Başkan Yörük: “Kurbanlık alırken acele etmeyin”

“Fiyatlar Arife günü netleşecek” Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, yeterli sayıda kurbanlıkların pazara çıktığını ifade ederek, “Vatandaşımıza kurban alımı konusunda acele etmemesini tavsiye edebilirim. Fiyatların başlangıçta yüksek seyretmesine aldanılmamasını tavsiye ediyorum. Fiyatların Arife gününe kadar netleşeceğini düşünüyorum” dedi. Başkan Yörük, ülkede hayvan varlığının yeterli sayıda olduğunu kaydederek, “Bu nedenle Kurban Bayramı için […]

“Fiyatlar Arife günü netleşecek”

Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, yeterli sayıda kurbanlıkların pazara çıktığını ifade ederek, “Vatandaşımıza kurban alımı konusunda acele etmemesini tavsiye edebilirim. Fiyatların başlangıçta yüksek seyretmesine aldanılmamasını tavsiye ediyorum. Fiyatların Arife gününe kadar netleşeceğini düşünüyorum” dedi.

Başkan Yörük, ülkede hayvan varlığının yeterli sayıda olduğunu kaydederek, “Bu nedenle Kurban Bayramı için de yeterli sayıda kurbanlık pazara çıkmıştır. Bu noktada vatandaşımıza kurban alımı konusunda acele etmemesini tavsiye edebilirim. Fiyatların başlangıçta yüksek seyretmesine aldanılmamasını tavsiye ediyorum. Fiyatların Arife gününe kadar oturacağını düşünüyorum. Kurban Bayramı’nda kesimlerde İslami usullere uyulması yanında yine pandemi gereği sosyal mesafe ve benzeri tedbirlerin alınması büyük önem taşımaktadır” dedi.

“MERDİVEN ALTI İŞLETMELERE İTİBAR ETMEYİN”

Kurban kesimi sonrası kasap olmayan bir çok işletmede kıyma çekilmesi ya da etlerin işlenmesi gibi bazı şikayetlerin kendilerine de geldiğini dile getiren Başkan Yörük, “Kesim sonrası etlerin sağlıklı tüketilebilmesi için Veteriner hekim kontrolünden geçirilmesi, etlerin dinlendirilmesi, etlerin daha sonra işlenmesi ve pay edilmesi konularında hijyenik tedbirlerin alınması önemlidir. Kurban Bayramlarında etlerin çekilmesi için başka alanlardan esnafların demirci, bakkal, berber gibi dükkânlarına kıyma makinesi koyup kıyma çektikleri konusunda şikayetler olmaktadır. Bu konularda lütfen bu tür işletmelere itimat etmeyiniz. Çünkü bu tür merdiven altı tabir edebileceğimiz işletmelerin gerekli kontrollerden geçmediklerini ve hijyen açısından büyük risklere sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu tür işler için gıda konusunda uzman esnaflardan hizmet alınması halk sağlığı açısından önemlidir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı