• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Başkanımıza önemli görevler verilecek”

“Başkanımıza önemli görevler verilecek”

31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye’de görevli memur ve işçilere yönelik AFBEL Termal Otel veda yemeği düzenledi. Yemeğe, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı […]

31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye’de görevli memur ve işçilere yönelik AFBEL Termal Otel veda yemeği düzenledi. Yemeğe, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Başkanı Danışmanı Abdülkerim Çalışkan, Belediye Başkan Yardımcıları; Ziya Arı, Ayfer Örten ve Sabri Demirkapu, daire müdürleri ve birim sorumluları ile memur ve işçi personel katıldı.


HİZMETLERİMİZ SINIRLARI AŞTI


Yemekte konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, geride kalan 10 yılda Belediye personeliyle birlikte çok güzel ve başarılara hizmetlere imza attıklarını söyledi. “Yaptığımız her başarılı işin arkasında sizler varsınız” diyerek personeline övgüler yağdıran Başkan Çoban; “Bizler ne kadar takım kaptanlığını yaparsak yapalım; sizlerin özverisi, desteği ve üstün gayreti olmasa başarı elde etmemiz mümkün olmazdı. Sizlerle birlikte sadece Afyon’da değil, Türkiye’nin her tarafında adından övgüyle söz edilen bir belediye yönetimi sergiledik. Hatta hizmetlerimiz sınırlarımızı aştı. Bugün Afrika’ya gidin Belediyemizin dağıttığı 60 bin Kur’an-ı Kerim vardır, bugün Suriye’ye gidin orada pişen ekmeklerde bizim unumuz vardır, katkımız vardır. Arnavutluk’a gidin onlarca yatırımımız vardır. Bu yüzden 10 yıllık süre zarfında yüzümüzü hep ak ettiniz, bizi mahcup etmediniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.


YANIMIZDA OLDUNUZ, GÜÇ VERDİNİZ


Personelinden helallik de isteyen Başkan Burhanettin Çoban şöyle devam etti: “İlk geldiğimiz 2009 yılında seçim çalışmalarından kaynaklanan nedenlerle, şahsımıza ve ait olduğumuz partiye yapılan saldırılar nedeniyle haklı veya haksız bazı arkadaşlarımızla sorunlar yaşamış olabiliriz. Çok azdır bunların sayısı, 10’u geçmez. Onlar dâhil herkesten helallik diliyorum. Benden bir hakkınız varsa sizlere helal olsun. Sizlerin bizim yanımızda olmanız, bize güç vermeniz bizi her zaman bahtiyar eyledi, başarı noktasında rakiplerimizin çok çok önüne çıkardı.  İki aydan az bir süre sonra görev süremiz doluyor. Bu şehirde, sizlerle ve değerli Afyonkarahisar halkıyla yaşamaya devam edeceğiz. Mutlu günlerimizi beraber paylaşacağız, acımızda da hep mutlaka bir olmaya gayret edeceğiz. Doğup büyüdüğümüz topraklardayız, Allah’ın verdiği gün ve saat nispetinde bu topraklarda nefes almaya devam edeceğiz”


AFYONUMUZ HİZMET KERVANINDAN GERİ KALMAYACAKTIR


Afyonkarahisar’daki hizmet kervanının Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek’le devam edeceğine inandığını vurgulayan Başkan Çoban, “Aslında biz üçüncü dönem için tekrar aday adayı olacağımızı ifade etmiştik; fakat adaylık nasip değilmiş. ‘Bizden daha iyi bu görevi yapacak arkadaşımız varsa bırakmaya hazırız” cümlesini defalarca kullanmışızdır.’ İl Başkanımız, vekillerimiz şahittir. Ailem de ben de ‘Ey Rabbim, bizim için hayırlısı aday olmamız ise bize onu nasip et, değilse başka şeyleri nasip et’ diye samimi ve içten bu duaları yapmışızdır. İnşallah bu hizmet kervanının değerli Bakanım Veysel Eroğlu, Değerli Milletvekillerimiz Ali Özkaya Bey ve İbrahim Yurdunuseven Bey’in gayretleriyle, yine il teşkilatımızın üstün gayretleriyle Afyonumuzda devam etmesini arzu ediyorum. Takdir elbette milletimizindir ama görünen köy, kılavuz istemez. İnşallah güzel bir uyumla güzel projelerle Değerli Adayımız Mehmet Zeybek Bey, halkımızın karşısına çıkacak ve yine Afyonumuz hizmet kervanından geri kalmayacaktır” diye konuştu.


BEN ŞEYTAN MIYIM? KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAYAYIM


Belediye Başkanı Adayı Mehmet Zeybek ise Başkan Çoban’ın siyaseten kendisinin 40 yıllık yol arkadaşı olduğunu ifade ederek, yaptığı hizmetleri takdirle karşıladıklarını ve kendisine her zaman teşekkür ettiklerini söyledi. Başkan Çoban sayesinde Afyonkarahisar’ın görülmemiş hizmetlerle tanıştığını kaydeden Zeybek, “İnsan kaderini yaşarmış. Takdir-i ilahiye inanan insanlarız. Az önce Başkanımız da ifade etti, Rabbim hayırlısını nasip etsin diye dua ederiz. Takdir bu şekildeymiş. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde partimiz bizi aday olarak görevlendirdi. Belediyeyi biliyorum, çalışanları biliyorum. 1967 yılından bu yana inşaat işiyle iştigal ediyorum, belediyenin her kademesiyle işlerim oldu” dedi.


Belediye Başkanı seçilmesi halinde kendisinin ‘Belediye personelinin ekmeği ile oynayacağı” yönünde iddialar ortaya atıldığına dikkat çeken Mehmet Zeybek, “Ben şeytan mıyım kimsenin ekmeğiyle oynayayım. Göreve geldiğimde kimsenin rızkıyla oynama gibi bir düşüncem yok, bundan emin olabilirsiniz. Rabbim yeni dönemde kaldığımız yerden olanca hızıyla hizmet yapmayı hepimize nasip etsin” diye konuştu.


AK BELEDİYECİLİĞİN DEVAMINI TALEP EDİYORUZ


Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise konuşmasına misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür ederek başladı. 31 Mart akşamı güzel bir sonuçla AK Parti Belediyeciliğinin devamını talep ettiklerini söyleyen Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Bu hizmet yarışını, bayrak yarışı olarak görüyoruz. Hepimiz için kendimiz içinde aynı şeyi söylüyoruz. Bir gün bir başka arkadaşımıza, bu görevi tevdi edeceğiz, devam ettirmesini isteyeceğiz.  Genel merkezimizin takdirleriyle, Belediye Başkanımızın 10 yıldır yaptığı çok güzel çalışmaların üzerine biraz daha katkıda bulunsun, biraz daha gönül belediyeciliğini devam ettirsin mantığı ile Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Zeybek’i aday olarak gösterdik.  31 Mart akşamında güzel bir sonuçla AK Belediyeciliğin devamını talep ediyoruz dedi.


BELEDİYEMİZİN ÇALIŞMA TEMPOSU EKOL OLMUŞTUR


Afyonkarahisar Belediyesi’nin son 10 yılda yaptığı çalışmaların ortada olduğunu ifade eden Yurdunuseven; emeği geçen başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere tüm personeli tebrik etti. Yurdunuseven; Belediyecilikte tepede güzel bir kaptan var, ancak aşağıdaki tayfalar yeterli olmazsa destek veremezse, gereğini yapamazsa maalesef bu gemiyi batırırlar. Afyonkarahisar Belediyesinde otobüs şoföründen, Başkan Yardımcısına kadar hatta Başkanımıza kadar kaptanın emrinde çalışan tüm elemanlarının 10 yılda çok güzel işler yaptığını gördük. Son 10 yılda Belediye Başkanımızın gösterdiği performans hizmet ve çalışma temposu Afyonkarahisar için ekol olmuştur dedi.


 10 YILDA DESTAN YAZDINIZ


Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ise Afyonkarahisar Belediyesi’nin son 10 yılda destan yazdığına dikkat çekti. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve ekibini her yerde takdirle yâd ettiğini söyleyen Eroğlu; Belediyemiz üretti, çalıştı, vizyon sahibi bir Belediye Başkanı ile sizler çok güzel hizmetler yaptınız,  son 10 yılda Başkanımızla hizmetlere mührünü vurdunuz dedi. 10 yıl süreyle Belediye Başkanlığı yapmanın büyük bir meziyet olduğuna dikkat çeken Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu; Vazifeler sınırlıdır, koltuklar temelli değil. 10 yıl başkanlık yapmış olmak çok güzel bir meziyettir. Başkanımız anlı açık bir şekilde yaptığı eserlerden bahsedecektir. Genel Merkezimizin takdir etti. Biz kendisinden çok memnunduk inşallah kendisine yeni ve daha önemli vazifeler verilecektir. Genel Merkezimizin takdiri ile bu görev vizyon sahibi Mehmet Zeybek kardeşimize verildi. Mehmet Zeybek kardeşimiz benimde yıllardan bu tarafa tanıdığım şehrül emin olacak bir kişi. Emanetin ehil bir şekilde teslim alınması çok önemlidir. Belediyenin mülküne, Afyonkarahisar’ın emanetine sahip olacak emin insan Mehmet Zeybek’tir. Büyük projelerimiz var. Çok şey yapıldı ama iyinin daha iyisi var. Afyonkarahisar’ı şaha kaldıracağız. Pek çok şehri şimdiden geçtik. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle muhteşem bir Afyonkarahisar için milletvekillerimiz, parti teşkilatımız ve  Belediye Başkanımız ve çalışanlarımızla el ele gönül gönüle vererek gönül belediyeciliğini Afyonkarahisar’da tesis etmeye hep birlikte devam edeceğiz. diye konuştu.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı