• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Belediyelikken yapılmayanı Muhtarlık yaptı”

“Belediyelikken yapılmayanı Muhtarlık yaptı”

Afyonkarahisar Sandıklı İlçesine bağlı Kızık Köyü muhtarlığı çalışmalarına devam ediyor. Köy içerisindeki ara sokaklara kilitli parke taşı döşemesi gerçekleştiren muhtarlık halk tarafından memnuniyet ve tebrikle karşılık aldı. Kızık Köyü Muhtarlığı geçtiğimiz günlerde köylere hizmet veren temizlik ekiplerinin covid-19 sebebiyle hizmetin durması sonrasında muhtarlık tarafından hizmetin aksamaması için imkanlar dahilinde yapılan çalışmalarla gündeme gelmişti.  Kızık köyü […]

Afyonkarahisar Sandıklı İlçesine bağlı Kızık Köyü muhtarlığı çalışmalarına devam ediyor. Köy içerisindeki ara sokaklara kilitli parke taşı döşemesi gerçekleştiren muhtarlık halk tarafından memnuniyet ve tebrikle karşılık aldı.

Kızık Köyü Muhtarlığı geçtiğimiz günlerde köylere hizmet veren temizlik ekiplerinin covid-19 sebebiyle hizmetin durması sonrasında muhtarlık tarafından hizmetin aksamaması için imkanlar dahilinde yapılan çalışmalarla gündeme gelmişti.  Kızık köyü muhtarlığı, köy içerisinde senelerdir kendi haline bırakılan, ara sokaklardaki toprak yollara kilitli parke taş döşemesi yaptı. Çalışmaların yapıldığı sokaklar oldukça işlek olmasına rağmen Kızık köyü belediyelik döneminde iken dönemin belediye başkanları tarafından unutulmuş, herhangi bir çalışma yapılmamıştı. Kar ve yağmur gibi doğal olaylar sonucunda kullanılamaz hale gelen sokaktaki yollar vatandaşın çilesine sebebiyetti. Sandıklı ilçe merkezindeki çarşı esnaflarının bir çoğu Kızık köyünden göçme olduğu biliniyor. Köklü bir köy olmasına rağmen 92 yılında kurulan belediye yaklaşık 5 dönem başkan gördü, bunca zaman gereken çalışmaların yapılamaması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

“Vatandaşlarımıza hizmet noktasında gerekeni yapıyoruz”

Sandıklı ilçe kaymakamlığı ve Özel İdare tarafından Kızık Köyüne kilitli parke taş tedariği sağlandı. Zamanında hizmet noktasında unutulmuş lakin oldukça işlek olan ara sokakları tespit eden Kızık Köyü Muhtarı Yılmaz Başpınar öncelikli olarak çalışma ekibi kurdu. Gerekli alet ve edevatı sağladıktan sonra çalışmalara başlayan Muhtar Başpınar vatandaşlar evindeyken hizmet noktasında gerekeni yaptı. Konu ile ilgili konuşan Başpınar “Köyümüze Kaymakamlığımızın ve Özel idaremizin desteği ile ara sokaklarımıza parke taş döşemesi yapıyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet noktasında imkanlar dahilinde gerekeni yapıyoruz. Kış aylarında, vasıta bir yana yürüyerek bile geçilmesi zor olan yollar artık rahatlıkla kullanılabilecek. Yaz zamanında da çiftçi çalışanlarımız traktörleri ile bu yollarımızı rahat bir şekilde kullanabilecek. Amacımız kışın çamurdan, yazın ise tozdan kurmak. Destek veren yetkililerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı