• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilardo ilerleme kaydetti

Bilardo ilerleme kaydetti

Afyonkarahisar, bilardo sporunda Türkiye genelinde sesini duyurmak istiyor.  Afyonkarahisar, bilardo sporunda geçtiğimiz yıllara oranla yükseliş yönünde ivme kazanırken 2019 yılında Türkiye geneli Afyonkarahisar bilardosu ilk iki yüzün içerisinde yer aldı. Bilardo sporunun yetkili isimleri, yöneticilerden destek istiyor. Dünyanın her noktasında sevilerek yapılan, bir zekâ ve hesaplama oyunu olan bilardo, ülkemizde de özelikle gençlerin ilgisini çekmeye […]

Afyonkarahisar, bilardo sporunda Türkiye genelinde sesini duyurmak istiyor.  Afyonkarahisar, bilardo sporunda geçtiğimiz yıllara oranla yükseliş yönünde ivme kazanırken 2019 yılında Türkiye geneli Afyonkarahisar bilardosu ilk iki yüzün içerisinde yer aldı. Bilardo sporunun yetkili isimleri, yöneticilerden destek istiyor. Dünyanın her noktasında sevilerek yapılan, bir zekâ ve hesaplama oyunu olan bilardo, ülkemizde de özelikle gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Son yıllarda bilardo sporunda ülkemiz adına gelen dereceler ve başarılar ile birlikte bu spor dalı ismini duyurmayı başardı. Peki Afyonkarahisar’da bilardo sporu nerede veya hangi seviyede? Hiç merak ettiniz mi? Afyonkarahisar Bilardo İl Temsilcisi Alaattin Çevirim Afyonkarahisar’da bilardo sporunu masaya yatırdık. Çevirim, “Bilardo sporunun hak ettiği noktada olmadığını” söyledi. İl genelinde 100 lisanslı sporcunun bulunduğunu kaydeden Çevirim Afyonkarahisar ili idarecilerine bilardo sporuna sahip çıkmaları çağrısında bulundu.


Bilardo sizin için önemi nedir?


Bilardo benim için vazgeçilmezlerinden hayatımda olduğu için çok mutluyum. 40 yıldır bu sporla uğraşıyorum.


Afyonkarahisar’da bilardo alanında başarı elde edildi mi?


Evet, Afyonkarahisar gibi bir yerde bilardo deneyim kazandırıyor. Çünkü Türkiye geneli üst düzeyde oyuncularımız var. İçlerinden biri de benim. Bu sporu en üst seviyeye çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz..


Afyonkarahisar’in bilardo için önemi nedir?


Afyonkarahisar, bilardo açısında gelişmekte olan bir şehir ama bizim açımızdan gelişmiş ve Türkiye geneli turnuvaların yapıldığı bir yerdir. Bu nedenle, Afyonkarahisar’da bilardonun önemli bir yeri var, ilimizde yaklaşık 100 lisanslı sporcumuz var.


Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?


Bilardo, güzel bir spor dalı; fakat fazla değer verilmiyor. Günümüzde çok oynayan, severek yapan kişi sayısı az. Bu sebeple bilardoyu spor olarak algılamak biraz zor. Ancak bilardo oynadıkça zevk alınan bir spor. Çevremize ve etrafımıza bilardoyu sevdirmeliyiz. Alaattin Yeşilçay

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı