• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilardo şampiyonası nefesleri kesti

Bilardo şampiyonası nefesleri kesti

Türkiye Bilardo Federasyonu ve Bilardo İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği turnuva’nın ilk ayağı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Mavi Dünya Bilardo Salonunda gerçekleştirilen final müsabakasına Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli katıldı. Toplamda 73  kişinin katıldığı elemelerde, final müsabakası ise, Enver Mut ile […]

Türkiye Bilardo Federasyonu ve Bilardo İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği turnuva’nın ilk ayağı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Mavi Dünya Bilardo Salonunda gerçekleştirilen final müsabakasına Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli katıldı. Toplamda 73  kişinin katıldığı elemelerde, final müsabakası ise, Enver Mut ile İhsan Dumalı arasında oynandı. Çekişmeli geçen mücadeleyi kazanan isim Enver Mut olurken, alınan bilgilere göre ayrılan kontenjana göre her ilden sporcuların  şampiyonaya katılacağı bildirildi


DERECEYE GİREN İSİMLER


Toplamda 73 sporcunun yarıştığı çeşitli kategorilerdeki müsabakalarda en küçük yarışmacı unvanını elde eden İsmail Temirkaya’ya kupasını Raif Somer verirken, turnuvada dördüncülüğü elde eden Alaattin Çevirim’in madalyasını Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz, üçüncü olan Ali Karaman’ın madalyasını Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, ikinci olan İhsan Dumanlı’nın kupa ve madalyasını Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli, birinci olan Enver Mut’un kupa ve madalyasını ise Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban takdim etti.


SIRADA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VAR


Ayrıca yetkililerden alınan bilgilere göre, gerçekleştirilen il şampiyonasına katılan sporcuların 19 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasında da yerlerini alacakları öğrenildi.


 Başkan Çoban’dan 30 Bin TL’lik yardım sözü


Turnuva sonrasında açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’da tüm bilardo severlere bir müjde verdi.


Afyonkarahisar’ın adının bilardo sayesinde bir kez daha duyurulduğunu ve tüm sporcuları tebrik eden Çoban, 30 Bin TL’lik malzeme alma sözü vererek önümüzdeki yıllarda bilardoya ilginin daha da artacağına inandığını belirtti.


“İNŞALLAH TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DA BAŞARI GELECEK”


Başkan Çoban açıklamalarına şu şekilde devam etti, “Adından sıkça söz edilen ve başarıları ile kendini kanıtlamış bir şehrimiz. Sağ olsun bilardo il temsilcimiz Alaattin Çevirim ve arkadaşları bu gördüğünüz salonda Türkiye çapında adından söz ettirebilecek başarılara imza atıyorlar ve toplamda 73 sporcunun katıldığı 3 bant Afyonkarahisar il birinciliği final maçını da biz izleme imkânını elde ettik ve birincimiz Enver Mut beyin kupa ile madalyasını vermek bize nasip oldu. Bizler de burada Afyonkarahisar Belediyesi olarak bu spordan ve spora ilgiden çok mutlu olduk bu yüzden inşallah Afyonkarahisar bilardo il temsilciliğimize 30 Bin TL’lik malzeme yardımı yapacağız ve inşallah bu yapılan yardımlar münasebeti ile ilimizdeki sporcularımız Türkiye çapında yapılacak şampiyonada başarılı olurlar ben şimdiden arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, tebrik ediyorum.”


“Hedefimiz, Türkiye Şampiyonası”


Turnuva sonrasında açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar İl Bilardo Temsilcisi Alaattin Çevirim’de tüm katılımcılara teşekkür ederken, sırada Türkiye Şampiyonası olduğunu hatırlattı.


Afyonkarahisar’da bilardoya ilginin günden güne arttığını ifade eden Çevirim, Türkiye Şampiyonasında da başarılı olmak istediklerini ve bundan sonra Türkiye Şampiyonalarını da kovalar hale geleceklerini söyledi.


“HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”


Çevirim sözlerine şu şekilde devam etti, “2019 yılı ilk etap il birinciliğini tamamlamış bulunuyoruz. Tabii bugüne kadar oynanmış turnuvalar arasında en yüksek sayı ile oynandı bu turnuva. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sayı daha da artacak. 19 Şubat’ta Antalya’da oynanacak Türkiye Şampiyonasına katılmayı ve başarılı olmayı da düşünüyoruz. Federasyonumuz, büyükler, bayanlar, gençler Pool Amerikan Bilardosunu da aynı tarihler içerisinde yapacak. Amerikancılarımız da çok başarılılar bir tane Türkiye üçüncümüz var Afyonkarahisar’dan Türkiye Şampiyonalarını da kovalamaya başladık inşallah. Bunun yanında Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız ve Gençlik Spor İl Müdürümüzün de katılımları ile daha da önem kazandı bu turnuva hepinize çok teşekkür ederim, çok sağ olun” ifadelerine yer verdi.


“Faaliyetlerimize başlayacağız”


Gerçekleştirilen il bilardo şampiyonasının ardından açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli, derece elde eden tüm sporcuları tebrik ederken önemli açıklamalarda bulundu.


Turnuvada başarılı olan sporcuları tebrik eden Pervaneli, bilardo’nun okul sporlarında da yer aldığını ve yeni sezonda faaliyetlerine başlayacaklarını dile getirdi.


“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”


Bilardonun kahve mantalitesinden çıkartılarak okul sporları bünyesine kazandırıldığını hatırlatan Pervaneli, “İnşallah bütün okullarımızda artık gençlerimiz hem zeka ve hesaplama oyunu olması ve de spor oyunu olması dolayısı ile bizler de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Başkanıma söz vermiştim nazik ziyaretlerinde, elimizden geleni yapacağız. Gençlerimizin bu kötü alışkanlıklarından kurtulması için en iyi sporun olduğu kanaatindeyim.  Bu sezon inşallah okul sporları adı altında bilardo müsabakaları gerçekleştireceğiz. Tabii beden eğitimi öğretmenlerimizin bir çoğunun haberleri var bu çalışmalar ile alakalı bir konsey toplantısı yapacağız ve ondan sonra inşallah bu faaliyetlerimize başlayacağız” dedi.


“BİLARDO’NUN BİRÇOK FAYDASI VAR”


Afyonkarahisar’da ki gençlerin bilardo’ya alışmalarını da arzu ettiklerini ifade eden Pervaneli, “Bilardo’nun insan için 10-15 tane faydası var bunların başında yaşlanmayı geciktiriyor, koordinasyon ve analitik zekada çok önemli buluyoruz o yüzden inşallah Sayın Bakanımızın vereceği tüm destekleri bilardo alanında da inşallah Başkanıma da söz verdiğimiz gibi inşallah yerine getireceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı. Alaattin Yeşilçay


 


 


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
KONSEPTİ GÜZEL HİZMETİ ÖZEL

KONSEPTİ GÜZEL HİZMETİ ÖZEL

Eylül 6, 2021, KONSEPTİ GÜZEL HİZMETİ ÖZEL için yorumlar kapalı
İçişleri Bakanlığından yeni genelge

İçişleri Bakanlığından yeni genelge

Eylül 6, 2021, İçişleri Bakanlığından yeni genelge için yorumlar kapalı
DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI HEYECANI BAŞLADI          

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI HEYECANI BAŞLADI          

Eylül 6, 2021, DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI HEYECANI BAŞLADI           için yorumlar kapalı
Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası birincileri belli oldu

Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası birincileri belli oldu

Eylül 6, 2021, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası birincileri belli oldu için yorumlar kapalı
Basketbolda flaş bir transfer daha!..

Basketbolda flaş bir transfer daha!..

Eylül 6, 2021, Basketbolda flaş bir transfer daha!.. için yorumlar kapalı