• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Binlerce üreticinin gözü o açıklamada!

Binlerce üreticinin gözü o açıklamada!

ÇAYKUR destekleme ödemeleri için bekleyiş sürüyor. Ülkemizde çay üreticilerine bu kurum adı altında sağlanan destek ödemeleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’dan ödemelerin yapılacağı o tarih için açıklama bekleniyordu. ÇAYKUR DESTEKLEME ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK? Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin’de yapılan çay tarımı Türkiye’nin ihtiyacını karşıladığı gibi ihraç ürünü olarak da kullanılıyor. Bu açıdan […]

ÇAYKUR destekleme ödemeleri için bekleyiş sürüyor. Ülkemizde çay üreticilerine bu kurum adı altında sağlanan destek ödemeleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’dan ödemelerin yapılacağı o tarih için açıklama bekleniyordu.

ÇAYKUR DESTEKLEME ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin’de yapılan çay tarımı Türkiye’nin ihtiyacını karşıladığı gibi ihraç ürünü olarak da kullanılıyor. Bu açıdan oldukça önemli olan bu ürününün desteklenmesi için çeşitli ödenekler sağlanıyor. Çay üreticilerinin gözü de kulağı da Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gelecek olan ÇAYKUR destekleme ödemleri açıklamasına çevrildi.

ÇAYKUR DESTEKLEME ÖDEMELERİ YATTI MI?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaş çay desteleme ödemelerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz net bir tarih bilinmiyor. Buna göre çay üreticisi olan ve destekleme ödemesi almaya hak kazanan çay üreticileri 29 Mart Pazartesi gününden itibaren Çaykur yaş çay destekleme ödemelerini almaya başlayacakları söylentiler arasında yer alıyor.

Mazot gübre desteği ödemeleri yarın itibariyle 81 ilde başlıyor. Toplam 2 milyon 103 bin 884 çiftçiye, 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira destek ödemesi yapılacak. Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, IPARD kapsamında 15 ilde uygulanacak olan ikinci etap LEADER Tedbiri Yerel Eylem Grupları Lansman Toplantısına katıldı. Programda konuşan Bakan Pakdemirli, çiftçilerimize bir müjde verdi. Mazot ve gübre desteklerinin yarını itibariyle ödeneceğini bildiren Bakan Pakdemirli; “Mazot gübre desteğini yarın itibariyle 81 ilde ödemeye başlayacağız. Toplam 2 milyon 103 bin 884 çiftçimize, 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira destek ödemesi yapacağız.” açıklamasında bulundu. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı