• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Biz bir birimize rakip değiliz”

“Biz bir birimize rakip değiliz”

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen, Türk-İş Afyonkarahisar Temsilcisi Muharrem Uslu’yu, üniversitede çalışan taşeron personelin hakkını savunduğu için teşekkür ziyaretinde bulundu.   Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde çalışan personelin alacaklarının verilmemesi üzerine konuşup gündeme getiren ve çözüme kavuşmasında önemli bir rol oynayan Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu’ya Hak-İş Sendikası üyeleri teşekkür ziyaretinde […]

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen, Türk-İş Afyonkarahisar Temsilcisi Muharrem Uslu’yu, üniversitede çalışan taşeron personelin hakkını savunduğu için teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde çalışan personelin alacaklarının verilmemesi üzerine konuşup gündeme getiren ve çözüme kavuşmasında önemli bir rol oynayan Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu’ya Hak-İş Sendikası üyeleri teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Hizmet-İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen, Türk-İş ile rakip değil kardeş olduklarını söyledi. Özen, “Biz bir birimizle rakip değil arkadaşız. En son hastane konusunda da kader bizi birleştirdi. Hastanede çalışanların sıkıntıları ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunduk. Belediye-İş Sendika Başkanımız dahil olmak üzere ortak çalışma ile sorunlar çözüldü. Taşeronda çalışan kardeşlerimizin maruzatının giderilmesinde emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ALACAKLARI TAHSİL EDİLMEYE BAŞLANDI”

Ziyarette hazır bulunan Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Yücel Şahin ise hastanede çalışan işçiler acısından önemli bir sorunun çözüme kavuştuğuna değindi. Şahin şöyle konuştu; “Hastanede kangren haline gelen sıkıntılarımız vardı. Bu sıkıntılar Türk-İş il temsilcimizin başkanlığında bir araya gelerek siyasilerimize ve rektörümüze ziyarette bulunduk. Çözüme kavuştu ve arkadaşlarımızın yüzü gülüyor. Arkadaşlarımız alacaklarını 4 taksit halinde almaya başladılar. İlk taksiti geçen ay aldılar ve bu ayda 2’inci taksiti alacaklar. Birlikteliğimiz sayesinde işçilerimizin yüzü güldü. Destek olan emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum.”

 

“REKABET İÇERİSİNDE OLMADIK OLMAYIZ”

Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, kesinlikle Hak-İş ile rakip ve rekabet içerisinde olmadıklarını vurguladı. Uslu, işçinin birlikteliğinin sorunun çözümünde esas anahtar olduğunu söyledi. Uslu açıklamasına şu sözlerle konuştu; “Bu birliktelik belki sendikalarda olmasa bile bizim tabanda çalışanlarımıza yürekten inanmaları gerekiyor. Hastanedeki sorunda hepimizin birliktelik ile çözülen bir sonuç oldu. Bende Tük-İş il temsilcisi olarak bu işe vesile olduk. İnan ben çok sevindim ve duygulandım. Sonuçta arkadaşlarımızın paralarını almış olmaları bize de ayrı bir heyecan katmış oldu. Bende herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Rektöre teşekkür ediyorum. Ancak şu var; İşçilerimiz bu tür hak ve hukuklarının korunması için işçinin birlikteliği şarttır. Böylelikle de hak kaybı olmamış oluyor. Hastanede bulunan Türk-İş’li ve Hak-İş’li üyelerimize de çalışmalarından başarılar diliyorum.” Yapılan konuşmaların ardından Uslu ve Özen bir süre fikir alış verişinde bulundu. Ziyarete Uslu ve Özen’in yanı sıra Belediye-İş Sendika Başkanı Yücel Şahin ile iki sendikanın yöneticileri katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı