• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Biz millet derken bazıları bunu yanlış anladı

Biz millet derken bazıları bunu yanlış anladı

İftara, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, ilçe ve belde belediye başkanları, teşkilat mensupları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. İftarda konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, sabır, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayını kutlayarak sözlerine başladı. […]

İftara, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, ilçe ve belde belediye başkanları, teşkilat mensupları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.


İftarda konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, sabır, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayını kutlayarak sözlerine başladı. Bir ve beraber olarak nice mübarek Ramazan ayına kavuşmayı dileyen Kocacan, iftar programına katkıda bulunan tüm dava arkadaşlarına şükranlarını sundu. Tüm dava arkadaşlarının en güzel teslimiyet duygusuyla birlikte davaya sımsıkı sarılıp, sadakat ile siyasi çizgide İslam ülküsünde nice görevleri ifa edeceklerini söyleyen Kocacan, “Bedeli ne olursa olsun ‘Önce ülkem ve milletim sonra davam ve ben’ diyen Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyimin düsturuyla hareket edeceklerinden asla şüphemiz yoktur” dedi.


“ÖNCE DEVLETİM VE MİLLETİM DİYEBİLMELİYİZ”


Bedeli can ve kanla ödenmiş kutsal vatan toprakları üzerinde halen her türlü ekonomik, siyasi, askeri varyasyonlar yapıldığını belirten Kocacan, “Biz dava neferlerine düşen gözümüzü kırpmadan, devletin bekasına, istikbalimize, istiklalimize göz diken bu güçlere karşı tek vücut olmaktır. Şahsi çıkarlarımız, vatan, mevki için tüm çıkarlarımızı, geleceğimiz tehlikeye atan kararlar almadan kurumsal yapıyı sarsmadan kanunlar çerçevesinde her ne görev verilirse geri durmadan, yerinde, zamanında kararlar alarak devletim ve milletim diyebilmeliyiz. Bizler bu zor görevde bulunmanın farkında olmalıyız. Bu bilinçle aldığımız her türlü kararda Allah yol yolumuzu kolaylaştırsın diyor katılımcılara teşekkür ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.


TAYTAK: “50 YILDA VATAN İÇİN ÇOK BEDEL ÖDENDİ”


MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Benim aklım hep Türkiye’dir” diyen rahmetli Başbuğumuzun yanından bir saniye dahi ayrılmadığını vurguladığı, MHP Lideri Bahçeli’nin kırmızı plakalara ve markalara yüce davayı satanlara karşı Türk siyasetini şekillendirdiğini söyledi. Bahçelinin selamını katılımcılara ileten Taytak, “Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizin, dirliğimizin, tüm İslam Âleminin birlikte yaşayıp, düşündüğü bir dönemdir. Ramazan ayı rahmet, bereket, birlik, dirlik ve düzendir. Dönümlerin birleştiği bu ayda ruhlar ve bedenler de temizlenir. İnşallah Cenab-ı Allah Ramazan ayı sonunda hepimize cennette olmayı nasip eder. İnşallah yaşayacağımız Kadir Gecemizi de Cenab-ı Allah şimdiden mübarek etsin. ‘Önce ülkem ve milletim sonra ben’ diyerek 2019 yılının Şubat ayında MHP olarak 50’nci yılımızı doldurduk. Biz bu 50 yılda; Vatan dedik, millet dedik, bayrak dedik, adalet dedik, hak dedik, vefa dedik, beka dedik. Bunların hepsini şehitler vererek, gaziler görerek Taş Medreseler de Yusuf yüzlülerle ve onların dışarıda kalan genç evlatlarıyla, eşleriyle, kardeşleriyle, anneleriyle, babalarıyla hep birlikte yaşayarak bugüne kadar geldik” şeklinde konuştu.


“2023 İÇİN HER ÇABAYI GÖSTERİYORUZ”


“Biz vatan derken bazıları bunu yanlış anladı” diyen Taytak şöyle konuştu: “Biz millet derken bazıları bunu yanlış anladı. Biz beka derken bazıları bizi yanlış anladı. Ancak biz bu ülke için hiçbir makam ve mevki düşünmeden kendi adımıza istiklal ve istikbal düşünmeden sadece ve sadece ‘Benim aklım hep Türkiye’dir’ diyerek bugüne kadar ortaya koyduklarımızla ülkemizi Allah’a şükürler olsun birkaç defa ülkemizi uçurumun etrafından alıp tekrar olması gereken yere oturttuk. Bunu biz 1980 yılı öncesinde yaşadık. O günlerde binlerce ülküdaşımız bu ülke için şehit oldu. O gün bize ‘Siz devlet misiniz? Siz bu işlere ne karışıyorsunuz?’ diyorlardı. Eğer devlet yoksa devlet biziz dedik. Şehit olduk, gazi olduk ama dönmedik ve dönmeyeceğiz. Sonuna kadar devam ettireceğiz. Biz 50’nci yılımızı yaşarken bizi daha önce ki şartlar içerisinde sanki onun bunun kuyruğu sanki birilerinin siyasi istikbali gibi görmek isteyenler bugün görüyorlar ki MHP Liderinin işaret ettiği çizgilerle bu ülkenin bugününü, yarınını kurtarıyor. 2023 yılına Lider ülke Türkiye düşüncesiyle gidilebilmesi için her türlü çaba ve emeği gösteriyoruz.”


“MHP’NİN EN FAZLA BELEDİYE BAŞKANI ÇIKARDIĞI İL AFYON’DUR”


24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde MHP ile ilgili barajı dahi aşamaz denildiğini hatırlatan Taytak şunları söyledi: “MHP 12,80 oy oranıyla barajı aşmıştı. 49 Milletvekili ile TBMM’deyiz. Bugün Mecliste memleketin hangi problemleri varsa teker teker gündeme getiriyoruz. Hepsini Allah nasip ederse İstanbul seçimlerinden sonra gündeme getirip hepsinin uygulaması için gereken her türlü çabayı göstereceğiz. 31 Mart seçimlerinde sonrasında denildiği MHP yüzde 7 oranda oy aldı. Ama biz dedik ki bin 818,81 oy aldık. Yani Atatürk’ün doğduğu tarihtir. Geçen hafta YSK sonuçları açıkladı. MHP’nin mahalli seçimlerde aldığı oy oranı yüzde 18,82’dir. Bu demektir ki bundan sonra tünelin ucu gözükmüştür. MHP hem genelde hem de yerelde tek başına iktidara gelecektir. Ben buna inanıyorum. Cumhuriyetin kurulup kazanıldığı bu toprakların evlatları olmak MHP’nin tüm teşkilatlarının ve tüm kardeşlerimizin büyük gayretleriyle 31 Mart tarihinde de MHP’nin en fazla Belediye Başkanını çıkaran ili Afyon’dur. Sizlerle gurur duyuyorum. 15 beldemizi Allah’a şükür üç ilçe Belediyemizi Allah’a şükür aldık. Afyon’da şu anda MHP’nin 18 tane Belediyesi var. Gönül ister ki Türkiye ve Afyon’da her yeri biz alalım. Zaman öyle gösteriyor ki inşallah bir gün bunu da başaracağız.” >>Hayati Kanat

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı