• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bu takvimde şehitlerimiz var

Bu takvimde şehitlerimiz var

2019 Şehitler Takvimi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gazilerimizin katılımıyla Başkanlık makamında düzenlenen programla tanıtıldı. “BU TAKVİMİ HAZIRLAMAK CİDDİ EMEK GEREKTİRİYOR” Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Şehitler Takvimi’nin bu yıl dokuzuncusunu yapmanın mutluluğu ve gururunu […]

2019 Şehitler Takvimi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gazilerimizin katılımıyla Başkanlık makamında düzenlenen programla tanıtıldı.


“BU TAKVİMİ HAZIRLAMAK CİDDİ EMEK GEREKTİRİYOR”


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Şehitler Takvimi’nin bu yıl dokuzuncusunu yapmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Takvimde, sadece Afyonkarahisar merkez şehitleri değil, 18 ilçesindeki tüm şehitlerin yer aldığını belirten Başkan Çoban, “İsmail kardeşimizin de belirttiği gibi şehitlerimiz hangi günde şehit olmuşlarsa o tarihte kendilerine ait bilgi ve bir fotoğraf yer alıyor. Ayrıca 15 Temmuz şehitlerimiz de takvimin Temmuz ayı bölümünde yad ediliyor. Takvim, her ne kadar derneğimizin fikri olsa da basit bir takvim değil. Derneğimiz bunun dizaynı için belki aylarca uğraşıyor desem mübalağa etmiş olmayız. Şehitlerimizin arşivlerini bulmak, tek tek  tarihlerini tespit etmek, fotoğraflarını temin etmek sonra bunu bir takvime ayarlamak ciddi bir zaman işi” diye konuştu.


“VATANDAŞLARIMIZ TAKVİME YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR”


Takvimin, sivil toplum kuruluşlarından, odalardan ve vatandaşlarımızdan çok yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Başkan Burhanettin Çoban, “Belki dizayn olarak daha güzel takvimlere ulaşabilmesi mümkün olduğu halde, vatandaşımızın şehitlerimizin yer aldığı bu takvime rağbet göstermesi de şehitlerimize bakış açısını gösteriyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Allah, gelecek yıl yine Belediyemize bu takvimi basmayı nasip etsin; ancak ilave bir şehit resmi koymayı da nasip etmesin. Emeği geçen Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüz ile Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzü ve bu takvimi hazırlayan Afyonkarahisar Şehit Aileleri Derneğimiz ve yönetimini canı gönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı