• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Çay Belediyesi örnek hizmetlere imza atmış”

“Çay Belediyesi örnek hizmetlere imza atmış”

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle MHP’li belediye başkanlarını ve başkan adaylarını ziyaret eden MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı’yı ziyaret etti. Taytak’ın ziyaretinde Bolvadin Belediye Başkan adayı Selahattin Kelekçi, Çay İlçe Başkanı Bayram Demirtaş ve Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül de hazır bulundu. Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı, ilçeye yapılan […]

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle MHP’li belediye başkanlarını ve başkan adaylarını ziyaret eden MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı’yı ziyaret etti. Taytak’ın ziyaretinde Bolvadin Belediye Başkan adayı Selahattin Kelekçi, Çay İlçe Başkanı Bayram Demirtaş ve Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül de hazır bulundu. Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı, ilçeye yapılan yatırımlar hakkında Milletvekili Taytak’a bilgiler verdi.


“BOŞ VAATLERLE DEĞİL, İCRAATLARLA KONUŞUYORUZ”


2014 yılından bu yana Çay ilçesine yapılan yatırımlarla ilçenin çehresinin değiştiğini belirten Başkan Çağrı, “İlçemizin meyvenin başkenti olması için sınırlarımızda bulunan tarla ve bahçelerimizdeki yaşlı ağaçlar sökülüp biokütle enerji santralinde değerlendirilecek. Her vatandaşımızın isteğine ilgili bakanlıkla (Tarım ve Orman bakanlığı) ile yapılan ortak proje göre aşılı bodur (şeftali, ayva,erik, elma, armut,kiraz çeşitleri) verimi yüksek sertifikalı fidanlar bedelsiz dikilecektir. Böylece ilçemiz tekrar meyvecilikle anılmaya başlanacaktır. Boş vaatlerle değil, icraatlarla hizmet bizim işimizdir” dedi.


HERKES KONUŞUR, HÜSEYİN ÇAĞRI YAPAR


Ürettiği projelerle ve hayata geçirdiği yatırımlarla Çay ilçesinin istihdamına katkı sağlan Başkan Çağrı, hayata geçecek olan son projeleriyle ilçe de yaklaşık 250 kişiye iş imkanı sağlayacak. Meyve konsantre fabrikası ve sera yatırımlarının ilçeye kazandırılmasın büyük emeği olan Başkan Çağrı, “ Çay belediyesi olarak bir yandan belediye olarak hizmet ve yatırımlarımızı yaparken diğer yandan da ilçenin istihdamına nasıl katkı sağlarız diye çalışmalar yapıyoruz.  İkili ilişkiler sayesinde dışarıdaki yatırımcılara Çay belediyesi olarak gereken desteği vererek iş adamlarının ilçemize yatırım yapmalarının önünü açıyoruz. Son yaptığımız iki yatırımlarla ilçemizde bulunan yaklaşık 250 vatandaşımız iş sahibi olmuş olacak. Özbek iş adamları tarafından ilçemize yapılacak olan meyve konsantre ve mandıra fabrikasıyla 200kişi istihdam edilecek. Oltan köleoğlu enerji tarafından ilçeye yapılacak olan kapalı sera yatırımında 50 bayanın istihdam edilecek. Çaylı vatandaşlarımız için iş başvurularımızda başlamıştır. Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğüne müracaat etmeleri yeterlidir” diye konuştu.


 


“HEM YATIRIM YAPILMIŞ HEM İSTİHDAM SAĞLANMIŞ”


Milletvekili Mehmet Taytak’ta Türkiye’ye örnek olacak yatırımlar yapan ve belediye olarak Çay ilçesine istihdam sağlayan Başkan Çağrı’ya teşekkür etti. MHP’nin üretken belediyecilik anlayışının Çay belediyesinde nasıl yapıldığının en güzel örneğinin Çay Belediyesi olduğunu vurgulayan Milletvekili Taytak, “Çay belediye başkanımız Hüseyin Çağrı 2014 yılından bu güne kadar Çay ilçemize örnek yatırımlar yapmıştır. Bir yandan yatırım yaparken diğer yandan da ilçeye yatırım yapmak isteyen iş adamlarına destek vererek istihdama da katkı sağlamıştır. Çay Belediye Başkanımızı bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Yeni dönemde Çay ilçesiyle ilgili önemli projeleri de var. Bizlerde Çay Belediye Başkanımızın bu projelerin hayata geçirilmesinde hep yanında olacağız. İnşallah 31 Martta zafer yine MHP’nin olacaktır” dedi.


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı