• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP-HDP ittifak görüşmeleri 2018 Kasım’ında başlamış

CHP-HDP ittifak görüşmeleri 2018 Kasım’ında başlamış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart yerel seçimlerinde HDP ile ittifak görüşmeleri yapmadığına yönelik açıklaması bizzat HDP tarafından yalanlandı. TÜRK: “GÖRÜŞME TEKLİFİ CHP’DEN GELDİ, KAHVALTIDA BULUŞTUK” HDP’nin Mardin Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin görüşme teklifinin CHP’den geldiğini, sabah kahvaltısında buluştuklarını belirterek, “Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu […]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart yerel seçimlerinde HDP ile ittifak görüşmeleri yapmadığına yönelik açıklaması bizzat HDP tarafından yalanlandı.

TÜRK: “GÖRÜŞME TEKLİFİ CHP’DEN GELDİ, KAHVALTIDA BULUŞTUK”

HDP’nin Mardin Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin görüşme teklifinin CHP’den geldiğini, sabah kahvaltısında buluştuklarını belirterek, “Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu yerel seçimlerde daha başarılı olmanın artık kaçınılmaz olduğunu hepimizin görmesi gerek. Söylediklerimiz doğru şeylerdi. Yapılması gereken şeylerdi” dedi.

“KENDİSİNE SÖYLEDİKLERİMİ KILIÇDAROĞLU ONAYLADI”
Ahmet Türk, “Kemal Kılıçdaroğlu dinledi mi sizi?” sorusuna, “Söylediklerimi hep onayladı. Yani yapılması gereken, yürütülmesi gereken politikalar konusunda karşı çıkmadı” dedi.

KILIÇDAROĞLU: HAYIR, HDP’YLE İTTİFAK KURMADIK

Kemal Kılıçdaroğlu, PKK/KCK terör örgütüyle iltisaklı 224 kişinin CHP listelerinden belediye başkan adayı gösterilmesi hakkında özel bir televizyon kanalında açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, partisinin HDP’yle ittifak kurduğu yönündeki eleştirilere; “Hayır. Zaten görüşme yapsam onların istihbarat örgütleri var. Derler ki ‘Kılıçdaroğlu, şu dakika, şu saatte, şu otelde, şu yolda, şu caddede görüştü.’ Biz onları bilmiyor muyuz? Biliyoruz. Böyle bir şey yok” iddiasında bulundu.

AHMET TÜRK, KEMAL KILIÇDAROĞLU’YLA İTTİFAK GÖRÜŞMELERİNİ ANLATTI
HDP’nin Mardin Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk’ün 2018 Kasım ayında RS FM’de Yavuz Oğan’a yaptığı açıklamalar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “HDP’yle ittifak görüşmeleri yapmadık” sözlerini yalanlıyor.

Ahmet Türk, Yavuz Oğan’ın sorularını şöyle cevaplandırdı:

Yavuz Oğan: (Kemal Kılıçdaroğlu ile yemek) Nasıl oluştu bu yemek meselesi? Biraz bilgilendirir misiniz bizi?

Ahmet Türk: “Tabi bir yemek değildi. Sabah kahvaltısında bir araya geldik. Arkadaşımızın eski milletvekili o partiden. Böyle bir görüşmenin mümkün olup olmadığını sordu. Ben de ‘Niye olmasın’ dedim. Yani bu teklif bizden gitmedi. Görüşme teklifi. Onlardan geldi. (Kemal Kılıçdaroğlu’ndan) Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu yerel seçimlerde daha başarılı olmanın artık kaçınılmaz olduğunu hepimizin görmesi gerek. Demokrasiyi savunabilecek, demokrasiyi esas alan, demokrasi prensiplerini uygulayabilen ve bunu yürütebilen bazı yerlerde o adaylar, etrafında bütünleşmek gerek diye düşünüyorum.”

“KEMAL KILIÇDAROĞLU BİLİYORSUNUZ. ÖYLE AÇIK KONUŞMAZ”

Yavuz Oğan: “Az önce aktardığınız düşüncelerle paralel miydi? Yani bazı kritik illerde memnuniyetsiz olan seçmenin tamamını kapsayacak CHP de paralel mi yani?”

Ahmet Türk: “Evet inanıyorum ki söylediklerimiz biraz etkili olur. Çünkü söylediklerimiz doğru şeylerdi. Yapılması gereken şeylerdi. Sayın Kılıçdaroğlunu biliyorsunuz. Öyle çok açık konuşmaz”

“KEMAL KILIÇDAROĞLU, SÖYLEDİKLERİMİ ONAYLADI”

Yavuz Oğan: Dinledi mi sizi?

Ahmet Türk: “Tamam ama söylediklerimi hep onayladı. Yani yapılması gereken, yürütülmesi gereken politikalar konusunda karşı çıkmadı.”

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı