• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’de rüşvet isyanı – Son Dakika Haberler

CHP’de rüşvet isyanı – Son Dakika Haberler

İçişleri Bakanlığı’nca eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden alındığı Beşiktaş Belediyesi’nde bu kez ‘rüşvet skandalı’ patlak verdi. İlçede yer alan bazı alışveriş merkezleri, otel ve şirketlerin usulsüz tadilatlarına belediyenin, Beltaş Vakfı’na ‘bağış’ karşılığında izin verdiğine yönelik iddialar üzerine belediye meclisi üyeleri harekete geçti. Belediye iştiraki Beltaş Vakfı’nda toplandığı iddia edilen bağışların peşine düşen CHP’li meclis […]

İçişleri Bakanlığı’nca eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden alındığı Beşiktaş Belediyesi’nde bu kez ‘rüşvet skandalı’ patlak verdi. İlçede yer alan bazı alışveriş merkezleri, otel ve şirketlerin usulsüz tadilatlarına belediyenin, Beltaş Vakfı’na ‘bağış’ karşılığında izin verdiğine yönelik iddialar üzerine belediye meclisi üyeleri harekete geçti. Belediye iştiraki Beltaş Vakfı’nda toplandığı iddia edilen bağışların peşine düşen CHP’li meclis üyeleri Murat Uluhan, Ali Bağdatlı, Mustafa Mercan, İsmet Aslan, Celal Abbaz Yılmaz ile Selin Deniz Bozkurt, alındığı öne sürülen bağışların vakıf hesaplarında olmadığını tespit etti. Bunun üzerine meclis üyeleri, iddialarla ilgili Belediye Başkanı Tahir Domaç’a yazılı önerge verdi.

RÜŞVET ALIP KAÇAĞA GÖZ YUMDU

İmar Barışı’nın Beşiktaş’ta suiistimal edildiğini belirten meclis üyeleri, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Yasemin Saral’ın rüşvet aldığını iddia ederek görevden alınmasını istedi. Dilekçede Saral’ın kaçak inşaatlara göz yumduğu, Beltaş Vakfı’na bağış adı altında aldığı paraları kendi zimmetine geçirdiği ileri sürüldü. Dedeman Otel’e yapılan kaçak kafe, Etiler Akmerkez’e yapılan kaçak spor salonu, Levent ve Beşiktaş Çarşı’da yapılan ruhsatsız çalışmalara göz yuman Saral’ın ivedilikle görevden alınması istenildi. İki sayfalık dilekçede Saral’ın kişi ve kurumlardan astronomik rakamlar talep ettiğine yer verildi.

CHP’de Murat Hazinedar istifa etti!

KAYITLARDA YOK

Dilekçede “Başkan Yardımcımız Yasemin Saral’ın yaptığı sorumsuz ve keyfi uygulamalar, istediğiyle görüşüp, istediğiyle görüşmemesi, kişi ve kurumlardan talep ettiği astronomik rakamlar sonucunda bu kişi ve kurumlar rakamlar yüksek olduğundan aracılar buluyor. Talep edilen bu astronomik rakamların belediyemizin ve vakfın herhangi bir harcamasında kullanılmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Beşiktaş Belediyesi Denetim Kurulu Başkanı Murat Uluhan SABAH’a yaptığı açıklamada, “Akmerkez’de yapılan kaçak spor salonu için önerge verip, ‘durdurun’ dedik. Bize, ‘mühürleyeceğiz’ dediler. Ancak arkadan, ‘devam edin’ diyerek yol vermişler. Spor salonu bu ay sonu açılıyor. Belediye Başkanı Tahir Domaç’a, ‘görevden al’ talebinde bulunduk. Buna da kayıtsız kalındı. Belediyenin, ‘borcu var’ denilerek bir sürü para bağış adı altında toplanmış. Hiçbiri ortada yok” dedi. Meclis üyesi Celal Yılmaz ise, “Belediyemiz çok sayıda üniversite öğrencisine vakıf üzerinden burs veriyordu. Parasızlıktan bu burslar verilemiyor. Bir yıldır alınan bağışlar ortada yok” diye konuştu.

İŞTE O DİLEKÇE

Belediye meclis üyelerinin verdiği dilekçede, rüşvet skandalına ilişkin çarpıcı detaylar yer aldı.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı