• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li belediyede işçi kendisini yaktı

CHP’li belediyede işçi kendisini yaktı

İstanbul’da CHP’li Ataşehir Belediyesi, Örnek Mahallesi’ndeki pazar yerinin yapımı için Canlar İnşaat adlı taşeron şirketle anlaştı. Bu şirket de alt bir taşeron şirkete işi verdi. Bartınlı kaynak montaj işçisi Ramazan Karabacak (42) yaklaşık iki hafta boyunca bu işte mesai harcadı. İddiaya göre, Karabacak’ın çalıştığı alt taşeron firma, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle iki ay önce işten çekildi. […]

İstanbul’da CHP’li Ataşehir Belediyesi, Örnek Mahallesi’ndeki pazar yerinin yapımı için Canlar İnşaat adlı taşeron şirketle anlaştı. Bu şirket de alt bir taşeron şirkete işi verdi. Bartınlı kaynak montaj işçisi Ramazan Karabacak (42) yaklaşık iki hafta boyunca bu işte mesai harcadı. İddiaya göre, Karabacak’ın çalıştığı alt taşeron firma, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle iki ay önce işten çekildi. Yaptığı işin parasını alamayan Karabacak Canlar İnşaat’ın kapısını çaldı. Firma, “Belediye yatırırsa biz de sizin paranızı öderiz, git belediye ile görüş” dedi.
Belediye ise taşeron firmaya ödeme yaptığını öne sürdü. Ancak bu konuda herhangi bir belge gösteremedi.

20 ve 23 yaşlarında iki kız çocuğu babası Karabacak alın terinin karlışığı olan yaklaşık 20 bin lirayı alabilmek için son çare olarak 8 Ocak’ta Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu’nun kapısını çaldı. Kutlu’ya, “Ben dilenmiyorum, paramı istiyorum. Doğalgazım kesik, ketılda su ısıtıp banyo yapıyorum. Açım, kendimi mi yakayım” dedi. Kutlu’nun da işçiye, “Yakarsan yak” dediği ileri sürüldü. Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ruhsal çöküntü yaşayan Karabacak, belediyenin önünde bir bidon benzini üzerine döküp kendini yaktı. Ağır yaralanan işçi, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara ve Yanık Merkezi’nde tedavi altına alındı.

ÜZERİNE MONTUMU ATTIM
Karabacak’ın eşi Ayşegül, kardeşi Yusuf ile iş arkadaşları hastane kapasında tedavi sürecini takip ediyor. Şu an sadece sıvı ile beslenen Karabacak, ailesine bir camekanın arkasından gösteriliyor. Karabacak’ın iş arkadaşları, Ataşehir Belediyesi’ne iş yaparken mağduriyetler yaşadıklarını anlattı. İşçiler, bedelinin çok altında verilen işlerin yapılmasına rağmen paraların ödenmediğini, bazı işçilerin sigortasız çalıştırıldığını söyledi. Olay anında işçinin yanında olan arkadaşı Mustafa Güloğlu, “Beraberindeki 6-7 işçinin alacağı için birlikte belediyeye gittik. Tek başına gidip görüştüğü Deniz Kutlu kendisine, ‘Yakarsan yak’ demiş. Dışarı çıkınca, ‘Paramızı verin yoksa kendimi yakarım’ dedi. Kalabalıktan, ‘Yak’ sesi duydum. 1.5 litrelik benzin şişesini üzerine döktü. Bir anda güvenlik üzerine çullandı. Cebindeki çakmağı çıkarırken alev aldı. Üzerine montumu attım. Hastaneye götürürken belediye başkanı olduğunu söyleyen bir şahıs, ‘Bu AK Parti’nin provokasyonudur’ dedi. Bunun partiyle bir ilgisi yok” diye konuştu.

‘PERİŞANLIĞIMIZI İKİYE KATLADI’
İşçinin eşi Ayşegül Karabacak da, “Eşim evini geçindirmek için ağır işçilik yapan bir insandı. Parasının ödenmemesi ve kendisinden para bekleyen 6-7 kişinin hakkını isterken verilmemesini gururuna yedirmedi. Maddi durumumuz çok kötü. Bu olaydan perişanlığımız ikiye katlandı.” dedi. Ağabeyinin çok naif biri olduğunu belirten Yusuf Karabacak ise, “Başkan Yardımcısı’nın ‘yakarsan yak’ denmesi ve yardım edilmemesi insanlık değil” diye konuştu.

İzmir’de işçiler belediye binasını bastı

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı