• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cildinizi soğuk günlere hazırlayın

Cildinizi soğuk günlere hazırlayın

Soğuk havalarda nemlendirici kremler, besleyici ve yenileyici ampuller ile serumlardan destek alınması gerektiğine dikkat çeken Can, “Kış aylarında cildimize çok dikkat etmemiz gerekiyor” dedi. Yaz aylarında nasıl güneşten koruyorsak, kış aylarında ise soğuğunda ve rüzgarından aynı şekilde korumamız gerekiyor  diyerek sözlerine başlayan Orkide Güzellik Salonu yöneticisi Akile Can; “Nasıl ki yaz aylarına da […]

Soğuk havalarda nemlendirici kremler, besleyici ve yenileyici ampuller ile serumlardan destek alınması gerektiğine dikkat çeken Can, “Kış aylarında cildimize çok dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.


Yaz aylarında nasıl güneşten koruyorsak, kış aylarında ise soğuğunda ve rüzgarından aynı şekilde korumamız gerekiyor  diyerek sözlerine başlayan Orkide Güzellik Salonu yöneticisi Akile Can; “Nasıl ki yaz aylarına da kıyafet seçerken mevsime uygun kıyafet seçiyorsak, kış aylarında da kozmetik ürünlerimizi seçerken aynı hassasiyeti göstermemiz gerekiyor. Cildimizi soğuktan ve rüzgardan korunmak için, nemlendirici kremler, besleyici ve yenileyici ampuller ve serumlardan destek alabiliriz. Ben 18 Yıldır bu işi yapıyorum. Artık hangi cilde neler hangi kozmetik ürünleri uygulayacağımı çok iyi biliyorum. Öncelikle cildi analiz ediyoruz kişinin cildinin neye ihtiyacı var kuru cilt mi yağlı cilt mi akneli cilt mi ona göre uygulama yapıyoruz ve ona göre ev kullanım ürünleri veriyoruz medikal ürünlerle cilt bakımı yapıyoruz sonuç alabilmek için medikal ürünleri tercih ediyoruz. Sıradan kozmetik ürünler ilk önce cilde iyi gelmiş gibi yapar. Ama sonrasında kötüye götürür o yüzden kişi kullandığı ürünü yağ bazlı ya da kozmetik ürün olduğunu çok fazla fark edemiyor” ifadelerine yer verdi.


“AYDA BİR KEZ UYGULAYIN”


Cilt bakımımız genel bir bakımdır cilt bakımı aylık bir bakım olarak ayda bir kere uygulanması gerekir diyerek sözlerine devam eden Can; “ Cildi temizlersiniz peeling yaparsınız buhar verirsiniz. Siyah noktalarınız temizlenir. Tonikleri sıkılaştırırsınız cildinizin maskesini nemlendiricisini güneş koruyucusuyla tamamlanan bir uygulamadır. Ama tedavi için karbon peeling yapılabilir. Kişinin cildinin ihtiyacına göre değişir. Tedavi süreci haftalıkta bakım maskeleri uygulanabilir. Daha sonrasında da kış dönemine girerken mezobebe öneririz cilde hafif makyaj efekti cildin kendi cilt rengini yüzeye çıkmasını sağlar. Aknelerde akne izlerinde gözenek çevresi koyu halkalar şeklinde morluklarda kullanılır. Cilde sağlıklı parlak bir görünüm sağlar. Asla fondöten değildir. Cildin kendi rengini ortaya çıkarır. Cilt bakımından sonra bu uygulamayı öneriyoruz” dedi.


 “Sahte ürünlere karşı dikkatli olun”


Sahte ürünlere karşı vatandaşların araştırma yapmaları gerektiğini vurgulayan Can, “Köklü firmaları seçmeye çalışıyoruz, maalesef her şeyin sahtesi var. Şuna özen gösteriyoruz, bütün testlerden geçmesi gerekiyor. Güzellik merkezlerine gittikten sonra analiz yapın ve her zaman kabinini sorun, ne kullandıkları ve kabin ürünlerinin neler olduğunu söyleyince ürün firmasıyla iletişime geçerek araştırma yapmalarını ve gerçekten söylenilen ürünler kullanılıp kullanılmadığı konusunda bilgi edinin. Çok fazla mağdur insanlarla karşılaşıyoruz, bizlerde bu güveni sağlamak için danışanlarımıza bu yolları gösteriyoruz” diye konuştu. Gülşen Kumral Özel


 Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı