• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çoban, Modern Sanayi Sitesi’nin Yanında

Çoban, Modern Sanayi Sitesi’nin Yanında

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi’nin diğer şehirlere de örnek olabilecek bir proje olduğunu söyledi. Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “Afyonkarahisar’ımızın güzide esnaflarından oluşan Modern Sanayi Sitesi Kooperatifimiz bundan 3-4 yıl önce çalışmalara başlamıştı. O zaman ki Bakanımız Naci Ağbal Bey, Veysel Eroğlu Bey ve Milletvekillerimiz çok […]

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi’nin diğer şehirlere de örnek olabilecek bir proje olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “Afyonkarahisar’ımızın güzide esnaflarından oluşan Modern Sanayi Sitesi Kooperatifimiz bundan 3-4 yıl önce çalışmalara başlamıştı. O zaman ki Bakanımız Naci Ağbal Bey, Veysel Eroğlu Bey ve Milletvekillerimiz çok büyük destek vermişlerdi. Önce arazi çok uygun şartlarda kazandırıldı. Sonra çok güzel bir projeyle gerçekten diğer şehirlere de örnek olabilecek bir projeyi ortaya koydular. İlimizin tüm yetkilileri, Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız, bizler ve herkes bu projeyi önemsiyor. Herkes üstüne düşen görevi yapıyor.” dedi. Gerek Afyonkarahisar’daki esnaftan, gerekse diğer illerdeki esnaflardan buraya üye olmak istenildiğini duyduklarını dile getiren Çoban; “İnşallah Sanayi Sitemiz işlevli haline kavuşur. İnşallah esnaf kendinin ve ailesinin geçimini sağlar. Hem şehrimize hem ülkemize güzel eserler inşallah ortaya çıkar” ifaderline yer verdi.

BU GÜZERGAHTA BİR SANAYİ SİTESİ İHTİYAÇTI

“Afyon’da bir sanayi sitemiz var, Ankara yolunda bir sanayi sitemiz var. Ama burası Çay ve Bolvadin’e giden doğuyu batıya bağlayan bir konum. Bu güzergahta bir sanayi sitesi ihtiyaçtı” diyerek sözlerine başlayan Başkan  Çoban; “Biliyorsunuz sanayi sitemiz yapıldıktan sonra oraya bir de cezaevi yapıldı. Şeker fabrikamızın özelleşmesiyle de o bölgedeki aktivite arttı. Buradaki hareketliliği gören Çay, Bolvadin, Şuhut gibi ilçelerden üye olmak isteyenler hemen gelip üye oldular. Yer seçimiyle çok güzel bir karar verildi. Genelde kooperatiflerde güvensizlik gibi sorunlar ortaya çıkar ama Modern Sanayi Sitesi’nde bunlar gibi hiçbir sorun görmüyoruz. Maşallah kuruluşundan beri tüm yönetimdeki arkadaşlarımız esnafımızın hakkını koruyan, güzel bir proje ortaya çıkardılar. Ben de onlardan çok memnunum. Başarılarının devamını diliyorum ve tebrik ediyorum. Allah nazardan korusun diyorum” ifadelerini kullandı.

“EN İYİ HİZMETİ VE EN KALİTELİ ESNAFI DA BURADA YETİŞTİRECEĞİZ”

Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Hakan Dilek; “Sayın Burhanettin Bey, projenin başından beri bizlere destek vermiştir. Belediye Başkanıyken de Milletvekilleriyle beraber destek olan insanlardan biridir. Belediye Başkanıyken sağ olsun 30 – 40 Milyon TL bedelle alt yapı çalışması yaptı. İnşaatın % 40’ına tekabül eder. Afyon Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz. Bu proje Belediyenin projesidir. Sanayi ülkenin kalkınmasında temel iştigal eder. Küçük esnaf olmadan da büyük esnafın olmayacağını düşünüyoruz. İnşallah el birliği ile 2022 yılı içerisinde aktifleştirmeye çalışıyoruz. Malum Cumhurbaşkanımız da söylüyor. 2023 Türkiye’nin büyük bir hedefidir. Kalkınmanın hedefidir. Güçlü bir Türkiye’nin inşasını yapmak için biz de çalışıyoruz. İnşallah Afyonkarahisar’da bunun meşalesini yakacağız. En iyi hizmeti ve en kaliteli esnafı da burada yetiştireceğiz. İnşallah iyi olacak diye düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİMİZ BU KONUYA SAHİP ÇIKMIŞTIR

Kooperatif Başkanı Hakan Dilek; “Afyonkarahisar Milletvekillerimiz en başından beri bu konuya sahip çıkmıştır. Bununla beraber muhalefetten de olumsuz herhangi bir eleştiri yoktur. Tabi Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu Bey’in, Ali Özkaya Bey’in ve İbrahim Yurdunuseven Bey’in çok büyük destekleri olmuştur. Hükümetin de muhalafetin de hiç bir olumsuz eleştirisi olmamıştır. Hepsi olumlu bakmışlardır. Buradan hepsine de teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı