• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Çok daha güzel günler göreceğiz”

“Çok daha güzel günler göreceğiz”

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimizi ziyaret etti. İlk olarak belediye başkanları ve adaylar ile istişare toplantısı yapan Bakan Kurum daha sonra sırasıyla Afyonkarahisar Valiliği’ni ziyaret etti. Buradan da İmaret Camiine geçen Bakan Kurum, Cuma namazı sonrası cenaze namazına katıldı. Bakan Kurum daha sonra Ak Mescid mahallesinde restorasyon yapılan evlerin incelemesinde […]

 


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimizi ziyaret etti. İlk olarak belediye başkanları ve adaylar ile istişare toplantısı yapan Bakan Kurum daha sonra sırasıyla Afyonkarahisar Valiliği’ni ziyaret etti. Buradan da İmaret Camiine geçen Bakan Kurum, Cuma namazı sonrası cenaze namazına katıldı. Bakan Kurum daha sonra Ak Mescid mahallesinde restorasyon yapılan evlerin incelemesinde bulundu. Buradan da Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Bakan Kurum, derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk’ten bilgi alarak, derneğe 100 bisiklet sözü verdi.


Bakan Kurum İscehisar ilçesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlarını da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Buradan da Ankara yolundaki Anadolu Açık Hava Müzesi inşaatında incelemelerde bulundu.


 


Keçeden yapılmış el işlemeli seccade hediye edildi


 


Bakan Kurum son olarak AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Sezen’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunan Bakan Kurum’a burada şehrimize özgü el işlemeli keçeden yapılmış seccade hediye edildi. Bakan Kurum daha sonra partililerle bir araya geldi.


 


“20 milyarlık yatırımın 5 milyarı sizin bakanlığınız tarafından yapıldı”


 


Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Bakanımızla çok ciddi projelerle ilgili istişarelerde bulunduk. Sayın belediye başkan adaylarımız da bununla ilgili çalışmalar yapacak. Öncelikle teşkilatımız, ilçelerimiz ve beldelerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Sayın Bakanım, AK Parti hükümetleri döneminde Afyonkarahisar’a yaklaşık 20 milyar liralık yatırım yapıldı. Bunun 5 milyar lirası sadece sizin bakanlığımız tarafından yapıldı. Öncelikle şehrimiz ve Afyonkarahisar adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, bürokratlarına çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar için bugün çok ciddi istişarelerde bulunduk. Sabah koordinasyon toplantımızda ilçelerimiz ve il merkezimiz ile ilgili çok ciddi anlamda görüşmeler yapıldı. Yine belediye başkanları ve belediye başkan adayları burada yazılı taleplerini ilettiler. Ben bu yoğun programınız arasında teşkilatımızı da ziyaret ederek teşkilat mensuplarımız ile hemhal olmamızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık” dedi.


 


“Belediye Başkan adayımız ayağı yere basan projelerle geliyor”


 


“Sayın Bakanım, Sizin şahsınızda tüm Bakanlar Kuruluna ve Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Afyonkarahisar halkı adına çok teşekkür ediyoruz” diyen Sezen konuşmasında, “Afyonkarahisar, hükümetimiz ve şimdiye kadar Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte milletvekillerimiz sayesinde son 10 yılda olağanüstü yatırımlar aldı. İnşallah bundan sonra da AK Parti hükümetleri ile birlikte çok daha güzel günler göreceğiz. Biz zaten Afyonkarahisarlı hemşerilerimize diyoruz ki; yaptık yapıyoruz ve yine yapacağız. Belediye Başkan adayımız Sayın Mehmet Zeybek halkımızın karşısına ayağı yere basan projelerle çıktı. İnşallah her geçen gün daha da iyi noktaya geleceğiz. Yaparsa AK Parti yapar diyoruz.”


 


“AK Partimiz Afyonkarahisar’ımızda doğdu”


 


Başkan Sezen’in ardından söz alan Bakan Kurum da konuşmasında, “Bugün, Büyük Taarruzun başladığı şehitler diyarı Afyonkarahisar’ımızdayız. Öncelikli olarak Afyonkarahisar’da bulunmaktan, sizlerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selam ediyorum. Bir taraftan da 2001 yılında AK Partimiz Afyonkarahisar’ımızda doğdu. Aynı Büyük Taarruz gibi Afyonkarahisar’dan başladı ve bugün baktığınızda 17 yıllık tecrübe ile gönül coğrafyamıza hizmet götüren bir parti oldu. AK Parti sadece ülkemizi ilgilendirmiyor. Çünkü liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız dünya mazlumlarının lideri ve AK Parti 17 yıldır hem bu bölgeye hem de bu coğrafyaya hizmet veriyor ve açıkçası Afyonkarahisarlılar olarak da siz bu davaya her zaman destek ve omuz verdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Gece gündüz demediniz. Kar-kış demediniz. Bu süreçte birçok olaylar yaşadık. Gezi süreci ile başlayan, 17/25 Aralık darbe girişimi ile devam eden ve en sonunda 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Allah’ın izniyle, bu birlik ve beraberlik sayesinde üstesinden geldik. Tabi yapacak çok işimiz var. Çünkü AK Parti sadece bizim ülkemizi ve şehirlerimizi ilgilendirmiyor. Tüm dünyadaki mazlumları ilgilendiriyor. Çünkü bizim öyle bir büyük liderimiz var ki bütün dünya mazlumlarının sesi oldu, dili oldu. O yüzden bu birliğin beraberliğin sürekli olarak devam etmesi ve daha da azimle daha da kararlılıkla yürütülmesi gerekiyor. Bu noktada Sayın Başkanımız da ifade ettiler. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile başlayan bu süreçte yaklaşık 20 – 25 yıl yerel yönetim ve 17 yıla yakındır da AK Parti hükümeti olarak bu ülkeye hizmet veriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak son 16 – 17 yılda sadece Afyonkarahisar’da yaptığımız yatırımların bedeli 5 milyar Türk lirası. Şu anda devam eden yatırımlara baktığımızda 293 milyon tutarında birçok yatırmamız var. Arıtma tesisleri, düzenli depolama sahaları, kentsel dönüşüm, toplu konut projeleri var” ifadelerini kullandı.


 


“Projelerimizi 2023 hedefleri doğrultusunda kararlılıkla yürütüyoruz”


 


İlk 100 günlük eylem planlarını %98’lik başarı ile planladıklarını ifade eden Bakan Kurum şöyle konuştu: “Şimdi 200 günlük eylem planı için çalışıyoruz. 2023 için ülkemiz için bu noktada çok önemli kararlar aldık. 2023 yılı hedeflerini koyduk. Şehirlerimizin tamamının düzenli depolama tesisi imkânı alması, yine şehirlerimizde atık su arıtma tesisi almayan hiçbir vatandaşımız kalmaması, her ilimizde en az bir millet bahçesi yapma projesi ki şu an 25 ilde 25 milyon metrekare millet bahçesi projesi yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde mecliste yasalaşan ücretli poşet uygulamasını geçirdik. Bunun dışında 2021’de uygulamaya geçecek depozito uygulamasını hayata geçireceğiz. Bunun gibi birçok projeyi de 2023 hedefleri doğrultusunda azimle aynı kararlılıkla yürütüyoruz.”


 


Anadolu açık hava müzesi Frigya’ya değer katacak


 


Bakan Kurum, “Frigya Vadisi’nin iyileştirilmesi birçok bölgeye istihdam ve değer katacak, buraya gelen turist sayısını da etkileyecek, turistin kalma sürecini uzatacak bir çalışma yapıyoruz. Turistler termal tesisler de bir – iki gün kalıyor ama geldiğinde bu alanları da ziyaret edecek ve bölgenin kalkınmasını sağlayacak. Buraya 5,5 milyon lira bedelle Anadolu açık hava müzesini etaplar halinde hayata geçirmiş olacağız. Bu da bölge ve ilimiz için çok önemli bir proje. Diğer bir projemiz ise şu an itibariyle %94 oranında düzenli depolama hizmeti veriyoruz. Gerçekten bu anlamda hem atık su arıtma, hem de düzenli depolama tesisi Afyonkarahisar çok ileri düzeyde. Biz bunu %100 yapmak istiyoruz” dedi.


 


368 bina restore edilecek


 


Afyonkarahisar merkezde Ulu Cami ile Bedesten arasında tescilli binaların bulunduğu alanlar olduğunu kaydeden Bakan Kurum, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu alanlarda yaklaşık 100 binanın restorasyonu yapılmış ancak 368 bina daha var. Biz bu bölgede şehrin içinde filmlerde gördüğümüz o mahalle kültürü yaşantısının içerisine belli sosyal donatıları katmak suretiyle içerisinde konağımız, millet kıraathanesinin, kütüphanelerin olduğu sosyal donatılar yapacağız. 368 binanın restorasyonuna aynı anda başlayacağız. Bu restorasyon bittiğinde inanın o bölgeye gelen turistlerimiz ziyaret edecekler. Afyonlu vatandaşlarımız da orada vakit geçirebilecek. Aynı anda oradaki Mevlevi cami ve kültürel alanlar öne çıkarak bölge kalkınmış olacak. Bu projeyi Afyonkarahisar Belediyesi ile birlikte yürüteceğiz.”


 


Başkan adayı Zeybek’in trafik projesine destek verdi


 


Bakan Kurum şehir içinde trafik projesi olduğunu da ifade ederek, “Belediye başkan adayımız şehrin merkezinde kapalı otopark yapmak suretiyle trafik sorununu en aza indirecek çalışmayı yürütüyorlar. Biz de bakanlık olarak bu projeye destek vereceğiz. Aynı zamanda hava kalitesinin artırılmasına yönelik 7 gün 24 saat biz burayı izliyoruz. Ancak sadece izlemek yetmiyor. O anlamda aslında vatandaşımızın da biraz daha duyarlı olması gerekiyor. Hava kirliliğini azaltmak anlamında da söylediğimiz tesislerin tamamlanmasını müteakip ve yapacağımız yeni projeler ile birlikte termal turizmin yanında Anadolu coğrafyasının tüm güzellikleri ile anılan ilimiz daha da iyi konuma gelmiş olacak. Tabii millet bahçesi konusunda hali hazırda bir tane yer baktık, ona hemen başlayacağız.  Bunun dışında şehir merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarının olduğu, artık kullanılmayan alanların oldu yerler var. Biz bu noktada da çalışma yapacağız” dedi.


 


Bakan Kurum’un İl Başkanlığı ziyaretinde Bakan Yardımcısı Fatma Varank, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, il yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez ilçe başkanı Bülent Eser, Belediye Başkan vekili Osman Çakıcı, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel hazır bulundu.


 


Bakan Kurum buradan ayrılarak Karaman’a gitti.  


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı