• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Davullu zurnalı sahur

Davullu zurnalı sahur

  Ramazan ayının ‘çalar saati’ olarak tabir edilen davulcular, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde mahalle sakinlerini zurnacılarla birlikte sahura davet ediyor. Şuhut Belediyesi tarafından görevlendirilerek ilçeye bağlı mahalle ve cadde sakinlerini sahura uyandırmak için görevine devam eden Ramazan emekçileri, mesleklerini ilk günkü aşkla yapmayı sürdürüyor. Sahur vaktinden önce sokakları tek tek gezen davulcular, […]

 


Ramazan ayının ‘çalar saati’ olarak tabir edilen davulcular, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde mahalle sakinlerini zurnacılarla birlikte sahura davet ediyor.


Şuhut Belediyesi tarafından görevlendirilerek ilçeye bağlı mahalle ve cadde sakinlerini sahura uyandırmak için görevine devam eden Ramazan emekçileri, mesleklerini ilk günkü aşkla yapmayı sürdürüyor. Sahur vaktinden önce sokakları tek tek gezen davulcular, vatandaşları Ramazan ayı dolayısıyla uyandırıyor. Mesleğini çok sevdiğini dile getiren davulcu Ramazan Sınıroğlu, “Ramazan- Şerifimiz hayırlı uğurlu olsun. Ramazanın bugün 3 günü ve bu görev için Ankara’dan geldik. Vaktinden önce sokakları tek tek gezerek vatandaşları sahura kaldırıyoruz. Bu geleneğin devam ettirilmesi gerekiyor” dedi.


“Ramazan’ın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor”


Zurnacı Haydar Sınıroğlu ise “Bu hayırlı görev için Ankara’dan geldik. Mesleği yaklaşık 10 senedir devamlı olarak yapıyoruz ve 4 senedir de buraya geliyoruz. Şimdi çalar saatler, akıllı telefonlar var fakat yılların geleneği bu. Ramazan’ın vazgeçilmezlerinden birisi ve yıllarca sürdürülmesi gerekiyor. Unutturulmaması gereken bir şey aslında. Şuhut Belediyesine de bu duyarlı davranışından ötürü teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı