• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Demokrat Parti Milletin ta kendisidir”

“Demokrat Parti Milletin ta kendisidir”

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti’nin 73. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Genel Merkezde düzenlenen programda bir konuşma yaptı. Demokrat Parti Genel Merkezinde bir araya gelen partililerin katılımıyla gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Genel Başkan Uysal, “Bugün, adaletsizliğe en yüksek perdeden itiraz edilen gün. Bugün, hukuksuzluğa, haksızlığa hassaten karşı çıkılan gün. […]

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti’nin 73. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Genel Merkezde düzenlenen programda bir konuşma yaptı.


Demokrat Parti Genel Merkezinde bir araya gelen partililerin katılımıyla gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Genel Başkan Uysal, “Bugün, adaletsizliğe en yüksek perdeden itiraz edilen gün. Bugün, hukuksuzluğa, haksızlığa hassaten karşı çıkılan gün. Bugün demokratların, hürriyetçi demokratların, gerçek demokratların günü; kutlu olsun” dedi.


 


Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti’nin 73. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşma şöyle: “Böyle anlamlı ve güzel bir günde sizlerle olmanın mutluluğu ve her sene buluşsak da heyecanı içindeyim.  Bir anma etkinliği değil bugün! Bugün yalnız, kurumsal olarak kuruluşumuzun, resmi olarak ortaya çıkışımızın seneyi devriyesi değil. Bugün, 73 yıldır yorulmadan, yılmadan devam eden hürriyet mücadelesinin, mücadelemizin, bizden sonra da sahiplenilecek demokrasi mefkuresinin ateşinin yandığı, ateşimizin yandığı gün. Bugün, bir milletin 200 yıllık demokratikleşme sürecindeki en önemli dönüm noktası. Bugün, tıpkı 73 sene evvelki gibi memleket sevdalılarının, demokrasi aşıklarının, adalet sancaktarlarının buluşma günü. Bugün, adaletsizliğe en yüksek perdeden itiraz edilen gün. Bugün, hukuksuzluğa, haksızlığa hassaten karşı çıkılan gün. Bugün demokratların, hürriyetçi demokratların, gerçek demokratların günü; kutlu olsun.”


 


Zindanlara atıldık, idamlara yollandık


 


Uysal, “Demokrat Parti bir yeminin adıdır. Tek adam sultasına, bir zümrenin baskısına, tek bir fikrin dayatılmasına karşı, milleti millet yapan tüm değerlerle birlikte, milletin egemenliğinin ihdası için bir anttır. Demokrat Parti kararlılıktır, azimdir, şandır. Demokrat Parti, hakkın teslimiyeti, haklının muzafferiyetidir. Demokrat Parti sineyi millettir. Demokrat Parti Milletin ta kendisidir. 3. Cumhurbaşkanımız merhum Bayar, Yassıada yargılamaları sonrası, Polatkan ve Zorlu’nun idam haberlerini aldıktan sonra, diğer idam mahkumlarıyla Kayseri’ye nakledilirken arkadaşlarına; “Arkadaşlar metanetinizi kaybetmeyin. Sükunetinizi ve itidalinizi muhafaza edin. Bu, siyasettir. Bizim hapishanede kalmamız uzun sürmez.” demişti. Fanilerin ölümü ile baki olan demokrasi fikrini de öldüreceklerini zanneden zorbalar muhakkak ki bu sözü anlayamadı.  Anlatmak bizlere düşüyor; demokrasiye daha çok sarılarak, daha çok adalet diye haykırarak bugün demokrasinin çevresine gerilmiş görünmez parmaklıkları aşmak bizlere düşüyor. İnancımıza sahip çıkarak, bu kadim geleneğe sahip çıkarak engelleri aşabileceğimizi defaatle seyrettik.  Zindanlara atıldık, idamlara yollandık, yasaklarla karşılaştık ama yılmadık, yılmadılar. Buradan, bu hareketin çöktüğünü, demokratların sindiğini düşünenlere sesleniyorum, yılmayacağız” diye konuştu.


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı