• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Devletin başına örülen çorap milletin de başına örülmüştür”

“Devletin başına örülen çorap milletin de başına örülmüştür”

Tutuksuz yargılanan sanık H.A. duruşma sırasında savunmasını gerçekleştirdi. Hakim sanık H.A.’ya örgütün üst düzey indeki kişilerle olan görüşmesini sordu. H.A.,” Çalıştığım yerde yemek organizasyonları için çok sık arıyorlardı beni” şeklinde savunmasını gerçekleştirdi. Tutuksuz yargılan diğer sanık P.K. Dolandırıcılık suçundan beraat ederken Örgüt Üyeliği suçunda etkin pişmanlıktan yararlanmasına ve denetimli kontrolünün devamına karar verilirken duruşma 14 […]

Tutuksuz yargılanan sanık H.A. duruşma sırasında savunmasını gerçekleştirdi. Hakim sanık H.A.’ya örgütün üst düzey indeki kişilerle olan görüşmesini sordu. H.A.,” Çalıştığım yerde yemek organizasyonları için çok sık arıyorlardı beni” şeklinde savunmasını gerçekleştirdi. Tutuksuz yargılan diğer sanık P.K. Dolandırıcılık suçundan beraat ederken Örgüt Üyeliği suçunda etkin pişmanlıktan yararlanmasına ve denetimli kontrolünün devamına karar verilirken duruşma 14 Haziran’a ertelendi.


“İLK DEFA MAHKEME SALONU VE HAKİM GÖRÜYORUM”


Tutuklu yargılanan sanık Y.O.’nun tutukluluk halinin devamına ve tutuksuz yargılanan F.G.O.’nun adli kontrolünün devam etmesine karar verildi. Silahlı Terör Örgütü’ne Üye olma suçundan yargılanan H.T. ise savunmasında; ” Önceden öğretmendim şu an işsizim. İlk defa bir mahkeme salonu ve hakimle karşılaşıyorum heyecanlıyım kusura bakmayın. Ben sadece arabamı sattığım için bankaya yatırdım bir ay geçmeden de yeni araba almak için ger çektim paramı” şeklinde konuştu. Yeterli delil elde edilemediğinden H.T.’nin beraatine karar verildi.


“BEN ADALETE GÜVENMEK İSTİYORUM”


Tutuksuz yargılanan K.E. savunmasında şunları söyledi; “Hakkımda iddia edilen tüm suçlamalara cevap verebilirim. 2013’te BİMER’e işimle alakalı yazı yazmıştım. Bütün kaydı benim üzerime olan bir evde kalırken ve Yükseklisans yaparken kaçak olmakla yargılandım. Danışmanlık merkezinde ise evleneceğim için mecburiyetten ve Maliye’den vergi numarası alacakları için çalıştım. Ben ev abiliği yapmadım sporla çok alakalı olduğum için çevrem çoktur. Cumhurbaşkanımız çıkın onların evinden yurdundan dedikten sonra da çıktım zaten. Telefonda ki Bylock iddiası için ben bilmediğim bir uygulamayı indirip kullanamam ayrıca hem kendimi gizlemek için bir uygulama indirip hem de kendi adımı kullanmam. Telefon kayıtlarıma gelince de kimseyle kasıtlı bir görüşme yapmadım. Benim aldığım telefon ikinci el bir telefondu içinde ki uygulamalarla alakalı bilgim yok. Sanıkların benim hakkımda söyledikleri tamamen iftiradır ve çelişki içerisindedir. Ben Adalete güvenmek istiyorum. Devletin başına çorap gibi nasıl örüldüyse milletin başına da örülmüştür” ifadelerini kullandı.


“AİLEMİ ZORA SOKACAK BİRŞEY YAPMAM”


Silahlı Terör Örgütü’ne Üye Olma Suçundan yargılanan tutuklu sanık L.A. ve tutuksuz yargılanan E.A. savunmalarında kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmediler. Tanıklarla ilgili olarak L.A.,”Tanıdıklarının yerine tanımadıklarının isimlerini vermişler. Ben küçük bölge imamlığı yapmadım. Benim kaçma gibi bir şüphem yok ailemin geçimini sağlamak zorundayım. Ailemi zora sokacak bir şey yapmam çok zor durumdayız beraatimizi talep ediyorum” dedi. Duruşma 18 Haziran tarihine ertelendi.


“İLÇE İMAMI OLARAK TOPLANTI YAPILIYORDU”


Silahlı Terör Örgütü’ne Üye Olma Suçundan tutuklu yargılanan sanık M.B. ve tutuksuz yargılanan eşi M.B. hakime ifadelerini verdi.Uzaktan bağlantı ile dinlenen tanık S.B.,” Ben Afyon Dinar’da 3 yıl kaldım. M.B.’ yi ilçe imamı eşi M.B.’yi de ilçe bayan imamı olarak biliyordum” dedi. Sanık M.B. ve M.B. suçlamaları kabul etmedi. Tanık S.B.,” Ben ilk ifadem de ne söylediysem şimdi de aynı şeyi söylüyorum. O zaman farklı şimdi farklı konuşmuyorum ben bayan M.B. ile ilgili her hangi bir şekilde  şahit olmadım sadece konumum gereği her şeyi duyuyordum ama M.B. ile ilgili olarak kendisi bize ilçe imamı olarak toplantılar yapıyordu. Isparta’ dan gelen talimatları bize M.B. iletiyordu” ifadelerini kullandı. Diğer tanık Ş.K. daha önce vermiş olduğu ifadesini yalanlayarak; ” Benim hiç bir şeyden haberim yok. Allah rızası için ben kimseyle görüşmem” şeklinde konuştu. Hakime Kardeşim diyen tanığa sert tepki göstererek; ” Ben sizin kardeşiniz değilim” dedi. Sanık M.B. tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma 14 Haziran’a ertelendi.


Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçundan yargılanan tutuklu sanık E.Y. ve M.D., tutuksuz yargılanan sanık F.Y. hakkında ise hüküm verildi. E.Y.’ nin 12 yıl, M.D.’ nin 12 yıl ve F.Y.’nin 7 yıl 6 ay hapsine karar verildi.


AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı