• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diktatör Bay Kemal – Son Dakika Haberler

Diktatör Bay Kemal – Son Dakika Haberler

Cumartesi günü yapılan PM toplantısında, muhaliflerle Kılıçdaroğlu’nun restleşmesi, kendisinin karşı olmasına rağmen İzmir Bayraklı’da Erdal Aksünger’i aday olarak çıkarmalarıyla iyice doruğa çıktı. Yetkiyi alan Kılıçdaroğlu’nun, bugün ya da yarın Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) toplayarak, Parti Meclisi’nden (PM) geçiremediği isimlerin adaylıklarını netleştirmesi bekleniyor. TAKTİK SAVAŞI YAŞANDI Bir önceki PM’den geçiremediği, Bodrum Belediye Başkanı Mustafa Kocadon, Maltepe […]

Cumartesi günü yapılan PM toplantısında, muhaliflerle Kılıçdaroğlu’nun restleşmesi, kendisinin karşı olmasına rağmen İzmir Bayraklı’da Erdal Aksünger’i aday olarak çıkarmalarıyla iyice doruğa çıktı. Yetkiyi alan Kılıçdaroğlu’nun, bugün ya da yarın Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) toplayarak, Parti Meclisi’nden (PM) geçiremediği isimlerin adaylıklarını netleştirmesi bekleniyor.

TAKTİK SAVAŞI YAŞANDI

Bir önceki PM’den geçiremediği, Bodrum Belediye Başkanı Mustafa Kocadon, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç gibi isimleri tekrar PM’ye sunması gereken Kılıçdaroğlu, bu isimlerin tekrar PM’den ‘veto’ yemesi ihtimaline karşı başka bir hamle yaparak, aday belirleme yetkisini MYK’ya alma yoluna gitti. Ancak yetkinin verilmesinden önce PM’de yaşanan sert tartışmalar, muhalifleriyle Kılıçdaroğlu arasında taktik savaşına dönüştü. Muhalifler, Kılıçdaroğlu’nun yetki isteyeceği toplantıda, ‘aday çıkartıyoruz’ resti çekti. Muhalifler, Kılıçdaroğlu’nun istemediği Erdal Aksünger’i, İzmir Bayraklı’da başkan adayı olarak sahneye sürdü. Muhaliflerin Aksünger hamlesi, toplantıyı kilitledi.

15’LİLER KARŞI ÇIKTI

Star’ın haberine göre; Muhaliflerin, ‘Sana rağmen aday gösteririz’ hamlesi karşısında PM toplantısına ara vererek, hemen MYK’sını toplayan Kılıçdaroğlu ise dönüşte “Benim atadığım adaya oy vermeyiz diyorsanız, o zaman MYK’ya güvenoyu vermeyin” mesajıyla, reste ‘tehdit’ ile yanıt verdi. Kriz, Aksünger’in adaylıktan çekilmesiyle aşılabildi. 60 kişilik PM’den, 20 kişilik MYK’sı için ‘güvenoyu’ isteyeceği mesajıyla toplantıda muhalifleri geri adım atmaya zorlayan Kılıçdaroğlu yine de istediği yetkiyi 14’e karşı 43 oyla alabildi. PM oylamalarında Kılıçdaroğlu’na karşı olduğu bilinen ve partide ’15’liler’ olarak isimleri öne çıkan grup, yine karşı duruşunu sürdürdü.

CHP’de tartışmalı PM! İstanbul adayları belirlendi

PM’DE VETO MYK’DA OLUR

Kılıçdaroğlu, aldığı yetkiyi öncelikle, bir önceki PM toplantısında çıkartamadığı Bodrum, Bayraklı, Silivri, Maltepe gibi ilçelerdeki adayları belirlemek üzere kullanacak. CHP’nin henüz belirlenmeyen 200’ü aşkın yerdeki belediye başkan adayları da yine bu yetki kapsamında Genel Başkanın hakim olduğu MYK’da belirlenecek. Kılıçdaroğlu’nun, MYK toplantısını da hemen yapıp, PM’den çıkartamadığı isimleri netleştirmesi bekleniyor. MYK’nın bugün ya da yarın toplanarak, Bodrum’da mevcut Başkan Mehmet Kocadon, Silivri’de Muharrem İnce’nin dünürü mevcut Başkan Özcan Işıklar’ı Maltepe’de Ali Kılıç’ı aday yapması bekleniyor.

Aksünger’den imalı paylaşım

Kılıçdaroğlu’nun karşısına PM’de Bayraklı adayı olarak çıkartılan Erdal Aksünger, sosyal medya hesabındaki paylaşımıyla dikkat çekti. Aksünger, kişisel Twitter hesabından, “Gerçek savaşçılar başkalarına üstün gelmek ya da onları yenmek, kontrolleri altına almak için savaşmazlar. Onlar kendilerinin efendisi, kaderlerinin belirleyicisi olmak için savaşır. Kendi içsel özgürlükleri için savaşırlar” paylaşımında bulundu.

Engin Ardıç yazdı

CHP'de tek adam isyanı!

CHP'de Bayraklı krizi! Kılıçdaroğlu veto etti, Aksünger adaylıktan çekildi

Ä°Å?te Battal Ä°lgezdi'nin belediyecilik anlayıÅ?ı!

CHP'de adaylık krizi giderek derinleşiyor

CHP'nin adayına dağlarda karar veriliyor

CHP’de PM 10’a bölündü

Kılıçdaroğlu’na diktatör yetkisi

Kılıçdaroğlu'nun bahanesi bitmiyor

Kamuoyu CHP'de değişim istiyor mu?

Son Dakika: CHP Ankara'da flaş çağrı: Tarihi sorumluluğu yerine getirin

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı