• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dilek, oyların tamamını alarak güven tazeledi

Dilek, oyların tamamını alarak güven tazeledi

Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Hakan Dilek oyların tamamını alarak güven tazeledi. Afyonkarahisar’ da yapılan tüm bölgenin en büyük ve en Modern Sanayi Sitesi olmaya adayı olma yolunda dev adımlarla ilerleyen Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde başkanlık heyecanı vardı.Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek’in […]

Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Hakan Dilek oyların tamamını alarak güven tazeledi.

Afyonkarahisar’ da yapılan tüm bölgenin en büyük ve en Modern Sanayi Sitesi olmaya adayı olma yolunda dev adımlarla ilerleyen Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde başkanlık heyecanı vardı.Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek’in ayrıca bugün doğum günü. 48 yaşını doldurup 49 yaşına giren Dilek için bir hediyede Kooperatif üyelerinden geldi.

ŞEHRİMİZİ EKONOMİDE ÖNCÜ ŞEHİRLERARASINA KATACAĞIZ

Afyonkarahisar’da inşa edilen ve küçük esnafın kendi işini yapmasına olanak sağlayacak S.S Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde seçim heyecanı vardı. Kooperatif üyelerinin iştiraki ile gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Hakan Dilek oyların tamamını alarak yeniden başkan seçildi. Kooperatif üyelerine teşekkür eden Dilek, üyelere ayrıca şu ana kadar yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.  Dilek; “ Modern Sanayi sitemizi birçok Kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri ziyaret etti. Hepsine ziyaretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Esnafımız için yani sizler için 100 milyon TL değerinde yatırım yaptık.  Afyonkarahisar’a yaptığımız sanayi sitesi tüm bölgenin en büyük ve en Modern Sanayi Sitesi olmaya aday.  Afyonkarahisar olarak sanayide olmamız Türkiye ekonomisi için büyük önem arz etmektedir buda siz değerli üyelerimizin sayesinde olacaktır. Birlikte çalışarak hem şehrimiz ekonomisine hem de ülke ekonomisine çok büyük katkı sunacağımızdan hiç şüphem yoktur. Sizlerle birlikte yatırımcıları Afyonkarahisar’a çekerek şehrimizi ekonomide öncü şehirlerarasına katacağız.”

AFYONKARAHİSAR EKOMOMİ ANLAMINDA ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLACAK

Küçük esnafın ülkeni bel kemiği olduğunu belirterek genel kurulda konuşmasını sürdüren Dilek; “Esnafımızın daha nitelikli iş yapabilmesi ve çıkarak yetiştirebilmesi için sanayi esnafımıza en modern, en kullanışlı hali ile inşa ettik.256 sanayici esnafımız var.  Herkesin 4 gözle kuraların çekilip iş yerlerini açmasını sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Kiracı esnafın büyük bir umudu olduk. En kısa zamanda da bitirip teslim etmeyi taahhüt ediyoruz. Türkiye ekonomisi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyümede Afyonkarahisar önemli bir merkez üs halini alacak” diye konuştu.

KENDİMİZİ DÜNYAYA İSPATLAMADA BÜYÜK ADIMLAR ATTIK

Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi içerisine Savunma Sanayi, Lokomotif, yenilebilir enerji konusunda bir kolej yapılacağını da belirten Dilek; “Sanayi Sitemizin içerisine savunma ve havacılık sanayini hep ön planda tutacağımız bir kolej yapmayı planlıyoruz. Kooperatifimiz öncülüğünde Savunma Sanayi adımlarımızı atmak istiyoruz. Diğer yandan Türkiye’de son dönemde savunma alanında zaten olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Afyonkarahisar sanayisi, makine ve aksamları, otomotiv yedek parça, değirmen makineleri, tarım makineleri, araç üstü vinç ekipmanları, gıda makineleri, asansör imalatı gibi sanayi kollarında kendini dünyaya ispatlamada büyük adımlar attı. Bu atılan adımlarda Modern Sanayi sitemizin siz değerli üyeleri büyük rol oynadı” ifadelerini kullandı.

FİRMALAR İÇİN SANAYİ SİTEMİZ YOL GÖSTERİCİ OLACAKTIR

Dilek Ayrıca “2.ci etap çalışmalarımızda ise 246 adet dükkân yapıyoruz. Gelen tır ve kamyonlar geniş yollarda istediği manevrayı yapabilecek.  Sosyal tesis ve yeşil alanlarımızı ’da geniş tuttuk. Orada 25 odalı bir otel yapacağız. Vatandaşımız aracını tamire getirdiğinde veya işi olduğunda otelimizde konaklayabilecek. Genel yapı olarak, küçük imalathane ve atölyelerin yanı sıra, büyük tesislerinde kapasite ve istihdam açısından yeterli bir şehre sahibiz. Modern Küçük Sanayi Sitemiz gelişmelerin önünü açacak.  İlimizin sanayisi birçok sektörde Türkiye’de en önemli üretim merkezi konumunda. Küçük ve orta ölçekli sanayi işletmeleri şeklinde yapılanmış olan farklı sektörde yer alan imalatçılarımız faaliyetler gösteriyor. İşletmecilerimiz burada iş yerlerini büyütecek ve dolayısı ile işleri de büyümüş olacak. Şehir içi ve yurt içi talebin karşılanması amacı ile mikro ya da küçük ölçekli firmalariçin Sanayi Sitemiz yol gösterici olacaktır. Afyonkarahisar gelişmeye en açık potansiyele sahip bir il. Küçük firmaların sahip olduğu bilgi birikimi ile imalat alışkanlıkları uygun eğitimler ve planlı yönetim sistemleriyle Afyonkarahisar’a ve ülkeye daha fazla katma değer kazandıracak. Yerli ve yabancı yatırımcıların sektörlerimize ve şehrimizde yapacakları yatırım, İlimizin sahip olduğu imalat kabiliyeti ile bölge ülkelerine yüksek ihracat potansiyeli olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı