• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dilek; “Sanayi siteleri olmadan ülkeler kalkınamaz”

Dilek; “Sanayi siteleri olmadan ülkeler kalkınamaz”

(Bakan Kurum, Dilek’ten talepleri bir dosya halinde Bakanlığa göndermesini istedi) Programları kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum toplantılara katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi. Bakan Murat Kurum Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Çeşitli toplantılar yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Çevre ve Şehircilik […]

(Bakan Kurum, Dilek’ten talepleri bir dosya halinde Bakanlığa göndermesini istedi)

Programları kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum toplantılara katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi. Bakan Murat Kurum Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Çeşitli toplantılar yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek ile bir araya geldi.

SİTEMİZ TOPLAM 200 BİN METREKARE ALANA SAHİP

Modern Sanayi Sitesi hakkında Bakan Kurum’a bilgi veren Dilek; “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bizlere çok büyük destek oldunuz. Desteğiniz ile Afyonkarahisar’a Bölgenin en büyük Modern Sanayi Sitesini kazandırdık. Modern Sanayi sitesi olarak her zaman devletimizin yanınızdayız. 2022 yılında yapılacak olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin (TEKNOFEST) Büyük Taarruz ‘un 100. yılında Afyonkarahisar’da yapılması halinde Modern Sanayi Sitesi alanının kullanımı için tahsis edebileceğini ve bundan dolayı memnun oluruz. Alanımız da bulunan 382 dükkânımız devletimizin, milletimizin ve festivale katılacak olan tüm vatandaşlarımızın hizmetine açmaktan gurur duyarız. Modern Sanayi Sitemiz toplam 200 Bin Metrekare alana sahip. 53 Bin 200 metrekare kapalı alanı bulunuyor. 25 metre yol genişliğimiz, 9 metre dükkânlarımızın yüksekliği, yeşil alanı ve yollarıyla TEKNOFEST’in Modern Sanayi Sitemizde yapılması için tüm olanaklar mevcut” dedi.

BİLGİ PAYLAŞIMINI VE DAYANIŞMAYI ARTTIRACAĞIZ

Dilek; “Afyonkarahisar olarak bizim sanayide olmamız Türkiye ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. Siz Sayın Bakanımızın desteği ile bunu başaracağız. Sizde biliyorsunuz ki kavşak noktasında yer alıyor ve aranılan tüm ham madde şehrimizde mevcut. Yatırımcıları Afyonkarahisar’a çekmemiz lazım. Şu anda 2. Etap Sanayi Sitemizin hazırlığı içerisindeyiz. Projelerimiz arasında ihtisas koleji yapmayı planlıyoruz. Burada Savunma Sanayi başta olmak üzere birçok alanda öğrenci yetiştireceğiz. Ülkemize, Devletimize hayırlı çalışkan gençler yetiştirmeyi planlıyoruz. Üretim konusunda son derece bilgili bireyler olarak kolejimizden mezun olsun ki devletimiz dünyada daha çok söz sahibi olsun. Teknoloji, pazar gücümüz gibi tüm envanterimizi bu okulumuzda değerlendireceğiz. Bilgi paylaşımını ve dayanışmayı arttıracağız.”

ÖNCE KÜÇÜK ESNAF GELİŞMELİ

Şehir içinde kalan sanayi siteleriyle ilgili bilgi aktaran Dilek; “Türkiye genelinde yapılan sanayilerinin standartları belli. Eskiden yapılmış ama zamanla merkezde kalmışlar. Bu durum şehir merkezlerinin gelişimini yakından etkiliyor. Yeni kurulacak işletmelere Sanayi Sitelerine de daha çok destek verilmesi gerekiyor. Biz şu an yaptığımız Modern Sanayi Sitesinde bazı zorlukları aştık. Ama yeni yapılacak Sanayi Sitelerine yapı denetim işlerinde biraz daha yardımcı olunması kanaatindeyim. Denetimler Kamu Kurumlarında ve müdürlüklerde yapılmaktadır. Kooperatiflerin denetimi Bakanlığınız bünyesi altında bulunması birçok fayda sağlar. Sanayi Siteleri olmadan ülkeler kalkınamaz. Önce küçük esnaf gelişmeli ki büyük fabrikalar önünü daha rahat görebilsin” diyerek sözlerini tamamladı. Bakan Kurum, Dilek’ten talepleri bir dosya halinde Bakanlığa göndermesini istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı