• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DİNDARLIK SADECE 5 VAKİT NAMAZDAN İBARET DEĞİLDİR

DİNDARLIK SADECE 5 VAKİT NAMAZDAN İBARET DEĞİLDİR

Afyonkarahisar’ ın ihtiyacı olan konularla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kabukçu,” Afyon ilimiz bizim muhafazakar olarak tanımladığımız illerden birisidir. Bu açıdan tabi ki camilerde ki cemaat sayımızın diğer illere göre ben daha iyi olduğunu görüyorum. Ancak tabi ki Türkiye’nin genel bir probleminin herhalde dindarlık kitabi olan yani kitaba dayanan olması gereken bir olgudur. Zaman zaman hepimizi etkisi […]

Afyonkarahisar’ ın ihtiyacı olan konularla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kabukçu,” Afyon ilimiz bizim muhafazakar olarak tanımladığımız illerden birisidir. Bu açıdan tabi ki camilerde ki cemaat sayımızın diğer illere göre ben daha iyi olduğunu görüyorum. Ancak tabi ki Türkiye’nin genel bir probleminin herhalde dindarlık kitabi olan yani kitaba dayanan olması gereken bir olgudur. Zaman zaman hepimizi etkisi altına alan geleneklerimiz vardır bu açıdan tabi ki insanımızın dikkat etmesi gerekir” dedi.


İNSANIN DURUŞU ÇOK ÖNEMLİ


Gerçek dindarlığın nasıl olduğu ile ilgili geniş bilgiler veren Kabukçu,”  Din ve dindarlık sadece 5 vakit namaz kılmaktan ibaret bir durum değildir.Dindarlığın en önemli göstergesi elbette ki insanın duruşu, sözleri ve eylemidir. Bir kişinin bulunduğu yeri temiz tutması, konuşurken insanları rahatsız edecek söz tavırlardan kaçınması, trafikte araç kullanırken gerekli nezakete dikkat etmesi, komşuluk ilişkilerine dikkat etmesi gibi hayatın tamamını kuşatan bir hadisedir. Öbür taraftan belki zaman zaman duyduğumuz bazı üzücü hadiseler dünyalık işlerden dolayı ortaya çıkan tartışmalar Allah korusun yaralanmalar da ölüme sebebiyet verebilecek bir takım tavırların olması toplumsal olarak hepimizin üzerinde durması gerektiği konu başlıklarıdır” ifadelerini kullandı.


“HAYIR SEVERLERE TAVSİYELERDE BULUNUYORUZ”


Afyonkarahisar’ da ki camilerle ilgili durum değerlendirmesi yapan Kabukçu,” Afyon il merkezinde 150 civarında camimiz var kasaba ve köylerimizle birlikte 250 civarında camimiz mevcut. Tabi ki bizim eski Afyon olarak ifade ettiğimiz yerde yaklaşık  40 civarında tarihi camimiz var buralar zaten koruma altında olduğu için herhangi bir işlem yapmak mümkün olmuyor. Ama yeni yerleşim yerlerinde özellikle yeni yapılan camilerle alakalı hayır severlere tavsiyemiz oluyor. Çok  büyük camiler yapmaktan ziyade ulaşılabilirliği, sosyal donatısı yerinde olan, hanımların erkeklerin camiye geldiği zaman namaz vakti haricinde biraz vakit geçirebilecekleri mütevazi bir kütüphane ve ya hanımların kendi arasında toplanabileceği bir oturma alanı oluşturulabilmelidir” şeklinde konuştu.


AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı