• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Dirilişin gerçek mimarı sizlerisiniz”

“Dirilişin gerçek mimarı sizlerisiniz”

Derneğin kurucu üyesi Lütfi Karabulut, Koçak’a Yörükler Derneği olarak geçmişte yaptığı çalışmalardan dolayı vefa borçlarının olduğunu belirtti. Karabulut: “Mahmut Bey, Afyonkarahisar’ın yakından tanıdığı, Afyonkarahisar Yörük Beyliği yapmış saygın bir şahsiyettir. Yörük ailesi olarak, İstanbul ve İzmir’ de olan büyüklerimizin de selamlarını getirdim. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz. Derneğimize desteği ve hizmeti olan insanlara, vefa […]

Derneğin kurucu üyesi Lütfi Karabulut, Koçak’a Yörükler Derneği olarak geçmişte yaptığı çalışmalardan dolayı vefa borçlarının olduğunu belirtti. Karabulut: “Mahmut Bey, Afyonkarahisar’ın yakından tanıdığı, Afyonkarahisar Yörük Beyliği yapmış saygın bir şahsiyettir. Yörük ailesi olarak, İstanbul ve İzmir’ de olan büyüklerimizin de selamlarını getirdim. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz. Derneğimize desteği ve hizmeti olan insanlara, vefa borcumuz vardır. Yörükler Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği siyaset üstü bir kuruluştur” dedi. Karabulut, Koçak’a başarılar dileyerek, “bu kutlu yürüyüşte Allah yolunuzu açık etsin” ifadelerini kullandı.  


Koçak nazik ziyaretlerinden dolayı Karabulut nezdinde tüm dernek üyeleri ve Yörük Beylerine teşekkürlerini ileterek, “Yörük kültürünün dirilişinin gerçek mimarları sizlersiniz. Türkiye’de unutulmaya yüz tutmuş büyük kültürümüzü yaşatarak bugünlere getirdiniz. Sizler benim gönül dostlarım ve yol arkadaşlarımsınız. Hiçbir zaman ben değil, biz vardık. Derneğimizi de en iyi noktaya taşıyacağız. Bana güç verdiniz. Afyonkarahisar’ı her alanda Türkiye’de konuşulan ve gezilmesi gereken bir şehir haline dönüştüreceğiz. Bizim meselemiz parti değil hizmet meselesi” şeklinde konuştu.


Koçak, Türk Yurdu Şölen Alanı projesinin müjdesini de verdi. Türk pusatları sergisi açarak gençlere tarihin doğru şekilde anlatılmasını sağlayacaklarını söyleyen Koçak, “ Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde imar planını inceleyerek en uygun alanı belirleyip Türk Yurdu Şölen Alanı yapacağız. Burada Yörük şölenleri gerçekleştireceğiz. Geleneksel ata sporlarımızın da eğitimlerinin verileceği bahçeler olacak. İçerisinde Türk pusatları sergisi olacak. Gençlerimize tarihimizi ve kültürümüzü doğru şekilde anlatacağız” dedi.


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı