• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Düğün sektörü şehrimizin ekonomisine çok büyük katkılar sağlıyor

Düğün sektörü şehrimizin ekonomisine çok büyük katkılar sağlıyor

Mustafa Kocaşaban; “ Tüm dünyayı saran korona virüs tabiki bizi de çok etkiledi. Sektör bazında yaklaşık 2 yıldır bu süreci zor da olsa atlattık.  1 Temmuzdan itibaren inşallah eskisi gibi olacağız. Beklentimiz büyük.” İşletmeci Mustafa Kocaşaban; “Tüm dünyayı saran korona virüs salgınında küçük esnaf ve diğer işletmelerin zor günler geçirmesine neden olmuştu. 1 Temmuz’dan itibaren […]

Mustafa Kocaşaban; “ Tüm dünyayı saran korona virüs tabiki bizi de çok etkiledi. Sektör bazında yaklaşık 2 yıldır bu süreci zor da olsa atlattık.  1 Temmuzdan itibaren inşallah eskisi gibi olacağız. Beklentimiz büyük.”

İşletmeci Mustafa Kocaşaban; “Tüm dünyayı saran korona virüs salgınında küçük esnaf ve diğer işletmelerin zor günler geçirmesine neden olmuştu. 1 Temmuz’dan itibaren kısıtlamaların sona ermesiyle esnafta rahat bir nefes alacak. Biz hazırlığımızı tamamladık. Evlenecek olan ve misafirlerin tüm kıyafetlerini hazırladık” dedi.

ÖZLENEN GÜNLERE AZ KALDI

Vatandaş tedbirler doğrultusunda “düğünümüzü yaparız ile ileri tarihe erteleyelim” cevapları arasında gel git yaşıyor durumdaydı. Evlilik hayali kuran çiftlerin önüne geçen korona virüs, düğün sezonlarında birçok sektörü de olumsuz yönde etkiledi. Elbise mağazaları, mobilyacılar, sarraflar, müzisyenler, çiçekçiler gibi birçok meslek sahiplerinin zor günler geçirdiği bir dönem olmuştu. Düğün salonlarında 1 Temmuzdan yeniden çiftlerimizi göreceğiz.”

1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN YENİDEN KAVUŞUYORUZ

Gelinlik ve takım elbise satışı yapan işletmeci Mustafa Kocaşaban; Geçen yıllara oranla pandemi döneminde satışlarımız neredeyse 3 kat azalmıştı. Mart ayından bu yana işler zaten kendini gösteremedi. Pandemi bizi kötü etkiledi, sadece bizi değil, düğün sektörüne bağlı tüm işletmeleri etkiledi. Çok şükür beklediğimiz o güzel günlere 1 Temmuz’dan itibaren yeniden kavuşuyoruz” dedi.

“BELLİ BİR SÜRE SERBESTLİK GELMESİ LAZIM”

Kocaşaban; “Süreçte en çok etkilenen küçük esnaf oldu. Çoğu iş yeri geçici veya temelli kepenk kapattı. Çünkü süreçte esnaf ekonomik ve psikolojik yönden çarkını döndüremez olmuştu. Ülke ve il ekonomisine önemli katkı sağlayan esnafların biraz rahatlaması lazım. İş yapabilmek için devletin tekrar 1-2 ay süre zarfında düğün ve sünnet törenlerini serbestlemesi gerekli. Esnafı destekleme açısından düğünler önemli rol oynuyor.  Şuan sezonun içindeyiz ama vatandaşlar 1 Temmuzu bekliyor. İnşallah çiftlerimizin düğün tarihleri belli oldukça bizimde işlerimiz açılacak” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİNE ÇOK BÜYÜK KATKILAR SAĞLIYOR

Kocaşaban;“Düğün ve Diğer Özel Davet Etkinlikleri bakımından değerlendirdiğimizde TÜİK verilerine göre 2019 yılında ülkemizde yaklaşık 550 Bin çift evlenmiş. 2020 yılında yapılamayan düğünler eklendiğinde 2021 yılı içerisinde yaklaşık 600 Bin çiftin evlenmesi bekleniyor. Afyonkarahisar’da ise 50 Bin çiftin evleneceğini tahmin ediyoruz. Düğün sektörünün, kız isteme merasiminden başlayarak aile birliğinin ve yuvanın kurulması ile sonlanan süreç içindeki tüm harcamalar dikkate alındığında yıllık ortalama 90 milyar TL işlem hacmine sahip olduğu değerlendiriliyor. Bu yüzden düğün ve özel davet gibi organizasyonların Türkiye ve şehrimizin ekonomisine çok büyük katkılar sağlıyor” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı