• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Dünya’nın umudu Türkiye”

“Dünya’nın umudu Türkiye”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, AK Parti İl başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Usta daha sonra katıldığı toplantıda partililere insan hakları konusunda bir konuşma yaptı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları […]

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, AK Parti İl başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Usta daha sonra katıldığı toplantıda partililere insan hakları konusunda bir konuşma yaptı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, merkez ilçe başkan Bülent Eser, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek ve çok sayıda partili katıldı. 


 


Sezen mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti


 


İlk olarak İl Başkanı Sezen’i makamında ziyaret eden Usta, partililerle görüştü, istişarelerde bulundu. Sezen burada Usta’ya mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti. Görüşmenin ardından Usta insan hakları ile ilgili partilileri bilgilendiren bir konuşma yaptı.


 


“Dünyanın umudu olan Türkiye’yi daha iyi noktalara taşımaktır”


 


“Hedefimiz ve derdimiz bu ülke için en iyisini yapmaktır” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta konuşmasında “Dünyanın umudu olan Türkiye’yi daha iyi noktalara taşımaktır. Allah’ın izniyle bunun için önümüzde hiçbir engel yoktur. Farkındaysanız önümüzde çok engel varmış gibi gösteriyorlar. Zaman zaman Suriyeliler meselesini getiriyorlar. Zaman zaman ekonomiyi getiriyorlar. İçerdeki şiddeti öne sürüyorlar. Ancak bunların hiçbiri Türkiye’nin daha iyiye ulaşması için engel değil. Bunları aşacak güç, kapasite, enerji birikimi, tecrübe ve deneyim AK Parti’nin tüm kadrolarında var. O yüzden biz büyük bir umutla aşkla şevkle önümüze bakarak çalışmaya devam ediyoruz. Bizi durdurmaya çalışanları ne yaparlarsa yapsınlar biz elhamdülillah önümüze bakarak ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.


 


“Çok iyi durumdayız ama yetmez diyoruz”


 


24 Haziran’ın çok önemli bir değişimin tarihi olduğunu vurgulayan Usta, “Bütün dünyanın daha hızlı daha kolay hareket edebilmek için bir takım değişimleri yıllar öncesinden yaşadığını hepimiz gözlemliyoruz, Türkiye’de artık bu değişimi başarmış olmanın büyük bir heyecanı var. Milletimizin önderliğinde çok daha iyi bir hızla ilerliyoruz. Bizim hedefimiz Türkiye’nin bulunduğu noktada kalması değil, bulunduğumuz nokta kötü olduğundan dolayı değil. Tam tersi AK Parti iktidarımızda baktığımızda göre şu anda çok çok iyi durumdayız ama yetmez diyoruz. Cumhurbaşkanımız ‘benim vatandaşım çok daha iyisine layıktır. Çok daha iyisini hak ediyor. Her alanda çok daha iyisini yapmak için koşturacağız’ diyor. O yüzden biz de yorulmak nedir bilmeden, bize engel çıkarmaya çalışanlara aldırmadan önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz. Bize sığınan, bizden yardım bekleyen mülteci kardeşlerimiz, misafirlerimiz aslında bizim de değerimize değer katıyor. Biz bütün dünyanın gözünü kapattığı kör ve sağır olduğu bir dönemde onlara gönlümüzü açtık, kalbimizi açtık. Onları bir yük olarak değil, bir yoldaş, bir arkadaş, bizim vazifemizi yerine getirebilmek için vesile olduğunu bilmemiz gerekiyor” dedi.


 


“Doğru bilinen yanlışları düzeltin”


 


“Herkesin bahsettiği doğru bilinen yanlışlar çok önemli” diyen Usta sözlerini, “Biz bununla ilgili bir çalışma yaptık, broşür hazırladık. Bunlar teşkilatlarımıza geldi. Sizden ricamız bunlar çok uzun metinler değil. Kısa kısa başlıklar halinde işin yanlışını doğrusunu anlatan küçücük metinler halinde hepimizin birer kere okunması ve elimizde cebinizde çantanızda bulundurmamız gerekiyor. Size bu sorunlarla ilgili bir işi bir şey söylediğinde bunu hazır bir şekilde anlatmamız gerekiyor” ifadeleri ile noktaladı.


 


“Ensar olmak herkese nasip olmaz”


 


Toplantıda konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız kıymetli milletvekilimizin Afyonkarahisar’da toplantısı vardı. Partimize de teşrif ettiler. Ziyaretlerinden dolayı teşkilatımız adına teşekkür ediyorum. Çok müteşekkiriz. Cenab-ı Allah yapmış olduğu toplantıları hayırlara vesile etsin inşallah. Kıymetli teşkilat mensuplarımız ‘dünya beşten büyüktür’ diyerek tüm dünyaya ciltlerce kitap yazsak anlatamayacağımız bir konuyu sadece üç kelimeyle anlatan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinde siyaset yapmaktan çok mutluyuz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Memleketin, dünyanın, milletin ihtiyacı olan bir lider. Hamdolsun biz de onun kadroları olarak insanlığa, şehrimize, ümmetimize hizmet etmek için gece gündüz demeden durmadan koşturuyoruz. Sayın Başkanımın da insan hakları ile ilgili bölgede Türkiye’de ciddi çalışmaları var. Özellikle Afyonkarahisar özelinde de mültecilerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kamuoyunda ‘Suriyelilerle ilgili doğru bilinen yanlışlar’ adı altında bir çalışma yapıldı. Afyonkarahisar da bu çalışma çok ses getirdi. Biz her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ensar olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Ensar – muhacir ilişkisini Afyonkarahisar’da en üst seviyede devam ettirmeye çalışacağız. İnşallah Rabbim bu çalışmalarımızı mizanımıza koysun. Ben Sayın Genel Başkan Yardımcımıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Ensar olmak herkese nasip olmaz” dedi.


 


“Müslüman toplumlarda insan hakları had safhada”


 


Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında, “Yapmakta olduğumuz bu toplantı hayırlara vesile olsun. Sayın Genel Başkan Yardımcımız ve İnsan Hakları Başkanımız ile insan hakları komisyonunda çalışmak nasip oldu. İnsan hakları konusunda elhamdülillah ülkemizde ilimizde ciddiye alınacak bir olay söz konusu değil. Nerede bir Müslüman topluluğu varsa kan ve gözyaşı var. İnsan hakları ihlalleri had safhada. Batıya baktığınız zaman kendileri için çok basit konularda insan hakları diyerek dikkat çekmeye çalışıyorlar ama Ortadoğu’da bir şey olduğunda kimse bir şey görmüyor. Elhamdülillah Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ensar olmaya çalışmaya gayret ediyoruz. Nerede bir mazlum varsa, mağdur varsa bunu gerekirse gidip masaya yumruğu vurup ‘bu insan hakları ihlali giderilmesi lazım’ diyebiliyoruz. Dünya beşten büyüktür diyerek sesimizi yükseltebiliyoruz” ifadelerini kullandı.


 


“Birileri sürekli doğru bilinen yanlışları anlatıyor”


 


“Arazide karşılaştığımız soruların başında Suriyeliler meselesi var” diyen Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şöyle konuştu: “Her gittiğimiz yerde, her gittiğimiz toplantıda bilhassa bayan kardeşlerimiz doğru bilinen yanlışları bizlere anlatıyorlar. Onlara da birileri doğruymuş gibi anlatıyorlar. Efendim Suriyeliler bedava muayene oluyormuş. Her Suriyeliye maaş bağlanıyormuş gibi konularda neredeyse izah etmekten gına geldi desek yeridir. Bizler her ortamda bu doğruları birebir ifade etmekle mükellefiz. Ben bu hususta Göç Müdürlüğü’nden ciddi bilgiler aldım. İnşallah bu doğru bilinen yanlışları her gittiğimiz yerde izah edeceğiz.”


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı