• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dürüst Haber yapıyorsunuz”

Dürüst Haber yapıyorsunuz”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından bir program düzenlendi. Programa milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Ötken, İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ve basın mensupları katıldı.   […]

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından bir program düzenlendi. Programa milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Ötken, İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ve basın mensupları katıldı.


 


“Tüm basın çalışanlarının gününü kutluyorum”


 


Toplantıda konuşan İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ sözünü benimseyen bir siyasi partinin mensubu olarak toplumun hak ve özgürlükleri için emek vererek mesleğini icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, görevi başında şehit olan gazetecilerimizi rahmet, gazi olanları da minnetle anıyorum. Bu meslekte onurlu bir şekilde çalışan, devletinin yanında olan, menfaatleri ile mesleğini karıştırmayan tüm basın mensuplarını tebrik ve takdir ediyorum.   Biz AK Parti olarak Afyonkarahisar basının üzerine düşen görevini layığı ile yaptığına şahidiz. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi göstermiş olduğunuz performansı hiçbir zaman unutmayacağız. Afyonkarahisar basını o gece demokrasiden yana tavır alarak, hain darbe girişiminin bastırılmasında güvenlik güçlerinin, dolayısıyla devletinin yanında yer almıştır” dedi.


 


İhracat rakamları hakkında bilgi verdi


 


İhracat rakamlarından da söz eden Arıcı konuşmasında, “Ana muhalefetin lideri Avrupa ülkelerini ziyaretlerinde ‘Türkiye’ye gelmeyin, Türkiye’ye yatırım yapmayın’ diye çağrıda bulunmasına ve ülkesini karalamasına, buradaki vekilinin de kriz var demesine rağmen;  İlimizin 2018 yılı toplam ihracatı 2017 yılına göre % 9.15 artarak 341.7 Milyon $’a ulaşmıştır. 2018 yılı Aralık Ayında İlimizden 77 Ülke 1 Serbest Bölgesine ihracat yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.


 


“Sosyal medyada seçim kazanacaklarını sanıyorlar”


 


“Değerli basın mensupları bu ülkede bir kesim sahaya inip çalışmak yerine sadece dedikodu ve fitne üretiyorlar” diyen Arıcı şöyle konuştu: “Seçimi dün olduğu gibi bugün de ve muhtemelen yarın da sosyal medyada kazanacaklarını zannediyorlar. 24 Haziran seçimlerinde her evden bir oy HDP’ ye diyerek terör örgütleri ile birlikte hareket edenler 31 mart seçimlerinde de bu bölgede yerli ve milli söylemler ile karşınıza çıkarken maalesef başka secim bölgelerimizde yine terör örgütleri ile işbirliğinden hiç rahatsız olmamaktadırlar. Hatta daha da ileri giderek ülkemize yapılan ekonomik saldırılara destek verip yatırım yapmayın diyebilecek kadar ileri gidebilmektedirler. Bu hususların Afyonkarahisar halkımızın çok iyi takip ettiklerini ve 31 Mart da yapılacak olan seçimlerde gerekli cevabı vereceğine olan inancımızı belirtmek isteriz. Halkımızın hizmetlerin devamından ve istikrardan yana tercih yapacağına inancımız tamdır.”


 


 


Sınavsız üniversite ve oy kullanacağı yalanı


 


Kamuoyunun Suriyelilerin hakları konusunda yalan yanlış bilgiler ile kandırıldığını kaydeden Arıcı, Suriyeliler üzerinden provokasyon yapıldığını söyledi. Arıcı, “Bu konuda Partimizin İnsan Hakları Başkanlığı, ‘Sığınma Hakkı’ başlıklı kitapçıkta doğru bilinen yanlışları düzeltti. Toplantıyı uzatmamak için yalanlar ve doğrusunu sizlerle metinde paylaşıyoruz. Suriyeliler oy kullanacak iddiası yalandır.


Doğrusu: Türkiye’de yapılan seçimlerde ve halk oylamalarında oy kullanabilmek için ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan biri seçimlerde asla oy kullanamaz. Suriyeliler istediği üniversiteye sınavsız giriyor iddiası yalandır. Doğrusu: Suriyeli öğrenciler için özel bir düzenleme yok. Suriyeli öğrenciler, diğer yabancı uyruklu öğrenciler gibi “Türkiye Burslarının”, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının veya yatay geçişin gereklerini sağlamadan üniversitelere giremezler” dedi.


 


Burs, MTV, bedava TOKİ yalanı


 


Suriyeli öğrencilerin “tamamına” devlet bütçesinden karşılıksız burs verildiği iddialarının da yalanlayan Arıcı, “Doğrusu: Sadece Yurt Dışı Türkler Başkanlığına ‘Türkiye Bursları’ üzerinden başvuru yapan ve başarı başta olmak üzere belirli kriterleri karşılayan diğer ülkelerden gelen öğrencilerde olduğu gibi sınırlı sayıdaki Suriyeli öğrenciye burs verilmektedir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan sosyal konutlar Suriyelilere bedava veriliyor iddiası yalandır. Doğrusu: TOKİ’den sosyal konut alabilmenin ilk şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Suriyeliler vatandaş olmadıkları için TOKİ’den bedava değil parayla bile sosyal konut alamazlar. Suriyeliler araçları için Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemiyor iddiası yalandır. Doğrusu: Türkiye’den araç satın alan veya kendi aracını Türkiye’ye getiren Suriyeliler kayıt yaptırarak Türkiye’den plaka almak zorundadır. Ayrıca bu araçları için motorlu taşıtlar vergisi ödemekle, sigorta ve fenni muayene gibi işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler” diye konuştu.


 


Suriyelilere maaş yalanı


 


Suriyelilere maaş bağlanıyor iddiasının da yalan olduğunu vurgulayan Arıcı, “Doğrusu: Suriyelilere maaş bağlanılması söz konusu değil. Belli şartları taşıyan tüm sığınmacılara Avrupa Birliği (AB) katkısı ile finanse edilen bütçeden aylık 120 TL yardım yapılmaktadır. “Bakıma muhtaç engelli, yetim, öksüz” çocuğu bulunan ve kadınlar tarafından geçimi sağlanan (çalışma çağında erkek olmayan) aileler bu yardımdan yararlandırılmaktadır. Kasım 2016’da başlayan Sosyal uyum yardımı ile temel insani ve yaşamsal ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir” dedi.


 


Küçükkurt’tan AK Parti’ye teşekkür


 


Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt da bir konuşma yaptı. Küçükkurt konuşmasında, “Bu organizasyonu gerçekleştirerek gazeteci arkadaşlarımız onurlandıran AK Parti İl Başkanlığına yöneticilerine Çok teşekkür ediyorum ve çalışan gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.


 


“Dürüst haber yapıyorsunuz”


 


AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şöyle konuştu: “Saygıdeğer basın mensubu arkadaşlar göreviniz ağır bunun bilincindeyiz biz bu konuda sizlerin elimizden geldiğince yanında olmaya çalışıyoruz AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir problem yaşamadık. Birlikte kardeşhane bir çalışma ortamı oluşturduk. Kırgınlığımız, küskünlüğümüz yok. Dürüst haber yapıyorsunuz. Bu nedenle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”


 


Yurdunuseven 15 Temmuz vurgusu yaptı


 


Son olarak milletvekili İbrahim Yurdunuseven söz aldı. Yurdunuseven, “Gazetecilik çok önemli bir meslektir. Afyonkarahisar’da bugüne kadar bu konuda çok önemli bir sınav verdi. Bu sınav hep başarılı oldu. Gazetecileri bir insana benzetirsek; Sizler bizim konuşan ağzımız, duyan kulağımız ve gören gözümüzünüz. Çünkü sizler sayesinde biz çok önemli gelişmeleri takip edebiliyoruz ve görebiliyoruz. Afyonkarahisar medyası 15 Temmuz’da çok önemli bir sınav verdi. Cumhurbaşkanımız halkı bir televizyon programında gazeteciler aracılığı ile sokağa davet etti. Bu noktada basının önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu” dedi.


 


Program hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. >>Hayati Kanat

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı