• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eğitim Bir-Senliler Sinanpaşa’da buluştu

Eğitim Bir-Senliler Sinanpaşa’da buluştu

Eğitim Bir-Sen Sinanpaşa İlçe Temsilciliğinin düzenlediği programa; Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Ahmetpaşa, Kılıçaslan, Küçükhöyük Belde Belediye Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, Şube Müdürleri, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Afyon 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Sinanpaşa Eğitim Bir-Sen İlçe yönetimi ve Sinanpaşa da görev yapan eğitim […]

Eğitim Bir-Sen Sinanpaşa İlçe Temsilciliğinin düzenlediği programa; Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Ahmetpaşa, Kılıçaslan, Küçükhöyük Belde Belediye Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, Şube Müdürleri, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Afyon 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Sinanpaşa Eğitim Bir-Sen İlçe yönetimi ve Sinanpaşa da görev yapan eğitim çalışanları bir araya geldi.

Açılış konuşmasında Sinanpaşa Eğitim Bir-Sen İlçe temsilcisi Eyüp Bayrak; ‘’Tüm katılımcılara böyle güzel ve anlamlı bir günde birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.Tüm Katılımcılara teşekkür ediyorum.Öğretmenler günümüz kutlu olsun.’’ Dedi.Sinanpaşa Belediye Başkanı  Erdal Karaman; eğitim çalışanlarına emekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür ederek, öğretmenler gününü kutladı.


Daha sonra kürsüye çıkan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Afyon 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ise; “Eğitim çalışanlarının problemlerinin çözümüne vesile olmasını dilediğimiz süreçte yeni problemler üreten bir gün oldu. Eğitimciye şiddeti önleyecek tedbirlerin alınması gerektiğini ifade ettik. Biz 81 ilde eş zamanlı olarak eğitimciye şiddete dur de temalı basın açıklamaları yaparken şiddeti ve örselenmeyi farklı boyutlarıyla bir kez daha yaşadık. Öğrenci şiddeti, Veli şiddeti derken eğitim çalışanları, Vali düzeyinde devlet adamlığına yakışmayan davranış ve söylemlere maruz kaldı.12 Eylül’den, 28 Şubat’tan hafızalarımızda kalan üstenci, kibir kokan hareketleri gördük.Halbuki biz 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı geride bıraktığımızı düşünürken.. 15 Temmuz’da bu milletin inanmış ve adanmış her bir ferdiyle beraber gereken dersi vermiş eğitimciler olarak.28 Şubat’ta kıyafet üzerinden kurulan cümleleri, kamusal alan kamuflajıyla yapılan zulümleri, birlikte alınteri döktüğümüz 12 milyon 300 bin imza ile tarihin çöplüğüne gömdük.Bugün eğitim çalışanlarına kıyafeti, oturuşu, şekli şemaili üzerinden cümle kuranlar tarihten ibret almalı. Lakin üzülerek görüyoruz ki Kamusal Alancı, Yasakçı Kafalar hala bıraktığımız gibi. Orda değişen bişey yok maalesef. Kafalarını kaldırmak için uygun zaman ve zemin beklentileri dışında her şey aynı.Bu ülkeye, bu millete hizmet etmek isteyen kim varsa gözünü milletin ve memleketin selameti için ufka dikmeli, eğitim çalışanlarının kıyafetine değil” ifadelerini kullandı.


“Bir Bilge Nesil projesini Afyon Merkez’de ve bazı ilçelerimizde uyguluyoruz”


Arslan sözlerine şöyle devam etti. “ Burada belediye başkanımız ve ilçe milli eğitim müdürümüz ile birlikte bu projemizi Sinanpaşa ilçemizde de uygulamak istiyoruz. Afyonkarahisar Belediyesi, Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliği, İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği olarak ‘’Bir yetim, Bir dilek, Bir yetimhane’’ projemizi gerçekleştirmek için adım atmış bulunmaktayız. Yaklaşık 500 bin liralık projenin ilk etapta 1/5 lik kısmı il yönetimimiz tarafından 1/5 lik kısmı da disiplin, denetleme, kadın kolları ve ilçe yönetimlerimiz tarafından taahhüt edilmiş bulunmaktadır. Kalan kısmının siz değerli öğretmenlerimiz ve hayırseverler tarafından en kısa sürede tamamlanacağına inanıyoruz. İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği Başkanımız Sayın Mustafa Yıldız’ın girişimleriyle Çad hükümeti ile yaptığı istişareler sonucunda 8000 metrekarelik arsa proje için tahsis edilmiştir. Aralık ayı başında inşallah Erol Battal Yetimhanemizin temelleri de atılacaktır. Eğitim Bir-Sen olarak 3 eylem karamızla yol yürüyoruz, aynı zamanda memleketimiz ve milletimizin selameti için eğitim alanında ve sosyal sorumluluk anlamında projeler üretiyoruz. Eğitimden sosyal sorumluluk alanlarına kadar mali bütçesi bir milyonun üzerindeki bir bütçeyle projeleri hayata geçiriyoruz ama geldiğimiz noktada sorunlarla da boğuşmaya devam ediyoruz. Sorumlulardan sorumluluklarının farkında olmalarını, sorun üreten değil çözüm üreten bir anlayış istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Hamza Yılmaz


 


 Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı