• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eğitim sistemini yapboza çevirdiler’

Eğitim sistemini yapboza çevirdiler’

‘   Eğitimin Türkiye’nin en önemli sorunu olduğunu belirten CHP İl Başkanı Görgöz: Eğitim ülkemizin en önemli sorunu. Siz köprüler, duble yollar, havalimanları, çok büyük adliye sarayları yapabilirsiniz ama eğer eğitiminiz yoksa eğer eğitim sisteminiz bozuksa, eğer laik bir eğitim sisteminiz yoksa, eğer çağdaş bir eğitim sistemi kuramamışsanız, 20 yıl içerisinde 6 tane bakan değiştirmişsiniz […]

 

Eğitimin Türkiye’nin en önemli sorunu olduğunu belirten CHP İl Başkanı Görgöz: Eğitim ülkemizin en önemli sorunu. Siz köprüler, duble yollar, havalimanları, çok büyük adliye sarayları yapabilirsiniz ama eğer eğitiminiz yoksa eğer eğitim sisteminiz bozuksa, eğer laik bir eğitim sisteminiz yoksa, eğer çağdaş bir eğitim sistemi kuramamışsanız, 20 yıl içerisinde 6 tane bakan değiştirmişsiniz ve yapboz sistemine çevirmişsiniz.”

 

CHP İl Başkanlığı, KESK ve Eğitim-Sen gibi kendisine yakın sivil toplum örgütleriyle Afyonkarahisar’daki eğitim sistemini masaya yatırdı. Toplantının başında yaptığı konuşmada AK Parti iktidarının eğitim politikalarını topa tutan CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz,  “Eğitiminiz yoksa, eğitim sisteminiz bozuksa, eğer laik bir eğitim sisteminiz yoksa, eğer çağdaş bir eğitim sistemi kuramamışsanız, 20 yıl içerisinde 6 tane bakan değiştirmişseniz ve yapboz sistemine çevirmişseniz eğitimi elbette biz sürekli tekrar etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

EĞİTİM ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıya KESK MYK üyeleri Varol Öztorun, Gönül Şimşek, Eğitim-Sen’den Ramazan Gürbüz ve Ahmet Karagöz,Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Ender Karaaslan katıldı. Kendisine İL Yönetim Kurulu üyelerinin eşlik ettiği CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, okulların açılmasıyla birlikte eğitimdeki sorunları sürekli gündemde tutmaya çaba gösterdiklerini belirterek, AK Parti’nin eğitim sistemini yapboza çevirdiğini iler sürdü.

“Son bir ayda, okulların açılması yaklaşırken eğitimle ilgili sorunlara değinmeye başladık. Afyon’umuzda Cumhuriyet Halk Partisi olarak her hafta eğitimle ilgili sorunlara değiniyoruz” diyen CHP İl Başkanı Görgöz, şöyle devam etti: “Daha dün yine Türkiye genelinde 81 il başkanımız aynı anda saat 11’de eğitimle ilgili, eğitimin sorunlarıyla ilgili ve çözüm önerileriyle ilgili bir açıklama yaptık. Neden bu kadar önemli? Çünkü eğitim ülkemizin en önemli sorunu. Siz köprüler, duble yollar, havalimanları, çok büyük adliye sarayları yapabilirsiniz ama eğer eğitiminiz yoksa eğer eğitim sisteminiz bozuksa, eğer laik bir eğitim sisteminiz yoksa, eğer çağdaş bir eğitim sistemi kuramamışsanız, 20 yıl içerisinde 6 tane bakan değiştirmişseniz ve yapboz sistemine çevirmişseniz eğitimi elbette biz sürekli tekrar etmeye devam edeceğiz. Çünkü eğitim çok önemli.”

 

YENİ BİR BÜTÇE VE YENİ BİR SENDİKA YASASI İSTİYORUZ

KESK MYK üyesi Varol Öztorun sendikal faaliyetlerini hakkında bilgilendirmede bulundu. “Biz bu toplu sözleşme döneminde Ağustos ayında muhalefet partileriyle görüşmelerde  bulunduk. Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Temel Karamollaoğlu ile de görüştük toplu sözleşmede neler talep ettiğimizi, 4688 in değişmesi yönünde taleplerimizi belirttik” diyen Öztorun, imzalanan toplu sözleşmenin emekçilerin lehine olmadığını savundu. Öztorun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi büyüyen Türkiye değil -emekçiye verdiği zamdan belli- maalesef emekçiden yana bir toplu sözleşme gerçekleşmedi” görüşünü savundu. KESK MYK üyesi Varol Öztorun, şöyle devam etti: “Biz de toplu sözleşmeden sonra bütçe dönemine dair ek bir bütçe hazırlanması için il gezileri yapıyoruz. İş yerlerine, demokratik kitle örgütlerine ziyaretlerde bulunuyoruz. Yeni bir bütçe ve yeni bir sendika yasası talebimizi dillendiriyoruz. Bu konuda Kılıçdaroğlu da bize destek verdi. Grevsiz bir toplu sözleşme, toplu sözleşme değildir. 3,5 milyon kamu emekçisini ilgilendiren toplu sözleşmenin böyle 5 artı 7 ile eriyen maaşlarımızı karşılamayacak bir zamdır. Bunu kabul etmiyoruz. Yandaş sendika, Memur-Sen ve Kamu-Sen’inaltına imza attığı bu zammın geçersiz olduğunu söylüyoruz. 2022 bütçe sürecinde ek bir bütçeyle kamu emekçilerinde yana bir bütçenin oluşması yönünde talebimizi il gezilerinde dillendiriyoruz. Maalesef ulusal medyada bu taleplerimiz yer almıyor, bu yüzden işyeri işyeri, il il gezerek bu talepleri dillendiriyoruz.”

 

KESK MYK üyesi Ahmet Karagöz ise ,Kesk olarak Afyonkarahisar’da bir dizi eğitimciler ile bir araya geldiklerini sorunları yerinde incelediklerini belirtti. Karagöz”  Şimdi baktığımızda Eğitimde baktığımızda hiç de iç acıcı değil olduğunu görüyoruz” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı