• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Enformatik bölüm başkanlığı tarafından sertifika töreni düzenlendi

Enformatik bölüm başkanlığı tarafından sertifika töreni düzenlendi

Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından açılan Algoritma ve İleri C Programlama, C# ile Görsel Programlama, Temel Arduino Programlama, İleri Office Uygulamaları ile İHA Teknolojisi ve Veri İşleme kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikalarının verildiği törene AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Enformatik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Recai Türkmen, Enformatik Bölüm Başkan Yardımcısı […]

Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından açılan Algoritma ve İleri C Programlama, C# ile Görsel Programlama, Temel Arduino Programlama, İleri Office Uygulamaları ile İHA Teknolojisi ve Veri İşleme kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikalarının verildiği törene AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Enformatik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Recai Türkmen, Enformatik Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan Akkoç ve Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Ergün katıldı.


Düzenlenen törende 159 öğrencinin kursları başarı ile tamamladığını ve sertifika almaya hak kazandığını kaydeden Enformatik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Recai Türkmen, Enformatik Bölüm Başkanlığının başka üniversitelerde atıl pozisyonlarda olabildiğini ancak AKÜ bünyesinde aktif bir çalışma yürütüldüğünü kaydetti.Düzenlenen kursların sadece teknik kurslar olarak düşünülmemesi gerektiğini ifade eden Türkmen, konuşmasında şunları kaydetti: “Özellikle öğrencilerimizin üniversiteye olan aidiyetlerini arttırabilmek, mesleki hayatlarında kendilerine artı olarak değer katabilmek ve derslerinde daha faydalı olmalarını sağlamak için bu kursları açmaktayız. Bu kurslarda öncelikle hocalarımız sizlerle birebir çalışmada bulunsalar bile, ben bu kurslara talep gösterdiğiniz için sizlere de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler böyle bir talepte bulunmasaydınız, bizler de bu kursları açma gayretinde bulunmazdık. Açılan bu kurslar, verilen eğitimin dışında sizlere sosyalleşme açısından da fayda sağlamakta. Zaten görüştüğümüz birçok öğrenci arkadaşımız, kafelerde zaman geçirmek yerine kurslara gelerek hem maddi olarak hem de manevi anlamda kendilerine yarar sağlandığını ifade ediyor bizlere. Bu anlamda kursları alan öğrencilerin kendi bölümlerinde, özellikle yeni gelen birinci sınıf öğrenci arkadaşlarına bu kurslardan bahsetmelerini istiyoruz. Bu kursların sizlere neler kazandırdığını, derslerinize nasıl etki ettiğini ve mezun olduğunuzda da sizlere neler kazandırabileceğini arkadaşlarınıza anlatmanızı istiyoruz. Buradan aldığınız kursların hiçbir şekilde size eksisi olmayacak, çok çok fazla artısı olacaktır. Çünkü artık tek yönde kendisini geliştiren personellere değil, çok yönlü şekilde kendini geliştiren kişilere ihtiyaç olacaktır” dedi.


“Ata” ve “Flamingo” tipi model uçakları başarıyla tamamlandı


Konuşmanın ardından gerçekleştirilen törende, kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.Gerçekleştirilen etkinlikte ayrıca AKÜ Havacılık ve RC Araç Topluluğu tarafından düzenlenen model uçak yapım etkinliklerine katılan topluluk üyelerine “Model Uçak Sertifikası” verildi. “Ata” ve “Flamingo” tipi model uçakları başarıyla tamamlayan öğrencilere Türk Hava Kurumu  (THK) ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) yönetmeliklerine uygun sertifikalar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker tarafından kursiyerlere takdim edildi. Havacılık ve RC Araç Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Ergün, verilen sertifikaların öğrencilerin model uçak eğiticisi olarak görev yapabilmelerine olanak sağlayacağını ve havacılık hobisinin AKÜ’de ve Afyonkarahisar’da yaygınlaştırılması çalışmalarına temel teşkil edeceğini ifade etti. Hamza YılmazHisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı