• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Engelliler Festivali yapıldı

Engelliler Festivali yapıldı

Kocatepe Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 13. Engelliler Festivali, Anıtpark önünden kortej yürüyüşüyle devam etti. Afyonkarahisar Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünde gerçekleşen kortej yürüyüşünde, protokol üyeleri de engellilerle birlikte yürüyerek, engelli haklarına dikkat çekmeye çalıştı. Bazıları tekerlekli sandalyeye binip, bazıları da gözlerini bağlayıp yürüyen protokol üyeleri, engelli bir vatandaşın nasıl yaşadığını anlayıp empati kurdu. […]

Kocatepe Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 13. Engelliler Festivali, Anıtpark önünden kortej yürüyüşüyle devam etti. Afyonkarahisar Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünde gerçekleşen kortej yürüyüşünde, protokol üyeleri de engellilerle birlikte yürüyerek, engelli haklarına dikkat çekmeye çalıştı. Bazıları tekerlekli sandalyeye binip, bazıları da gözlerini bağlayıp yürüyen protokol üyeleri, engelli bir vatandaşın nasıl yaşadığını anlayıp empati kurdu.


Daha sonra Karaman önünde kurulan ’Engelsiz Sanat, Engelsiz Hayat’ sergisinin açılışı yapıldı. Halk Eğitim Merkezi, engellilere yönelik eğitim kurumları ve derneklerinin hazırladığı el sanatlarının satışa sunulduğu sergi, büyük ilgi gördü. Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki protokol mensupları ile birlikte ’Engelsiz Sanat, Engelsiz Hayat’ sergisini gezdiler.


 


Anıtpark’taki kutlamaların açılış konuşmasını Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt yaptı. Engelliler Festivali’ni 13. kez düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Mesut Yurt, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e ve Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir’e teşekkür etti. Engelliler Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Yurt, engelli bireylerin sorunlarının çözümü için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.


Afyonkarahisar Belediyesi olarak 5 yıl içerisinde 386 adet akülü araç dağıttıklarını bildirdi. Başkan Zeybek, “Biz bunların bu mutluluğuna ortak olmak ve bunların hayır duasını almak için bu etkinliği yapıyoruz. Sanırım Türkiye’de 386 adet akülü araç dağıtarak bir rekor kırdık. İnşallah, gerekiyorsa yine dağıtmayı kendimize borç biliyoruz. Bunlar bizim sosyal sorumluluk projelerimiz” dedi.


 


HER İNSANIN BİR ENGELLİ ADAYIDIR”


Engelliler Meclisi’nin Kent Konseyi’nin en çalışkan meclislerinden biri olduğunu dile getiren Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir de her yıl düzenlenen bu etkinliklerle engellilerin haklarını korumak ve onlara daha güzel bir yaşam sunmak adına farkındalık oluşturduğunu söyledi. Her insanın bir engelli adayı olduğunu vurgulayan M. Emin Birliktir, herkesi engellilere karşı sevgili ve anlayışlı olmaya davet etti. Tüm engelli bireylerin Engelliler Haftası’nın kutlayan Birliktir, aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmelerini diledi. Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir, ayrıca diğer engelli derneklerin bir araya gelmesi gerektiğini dile getirdi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı