• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı”

Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı”

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ve yürütme kurulu üyeleri; Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hatice Özkan, Türkiye Sakatlar Derneği Başkan Yardımcısı Faruk Özkara ve Engeliler Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Sarıgül ile Kent Konseyi Sekreteri Çiğdem Kızılkaya Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni […]

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ve yürütme kurulu üyeleri; Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hatice Özkan, Türkiye Sakatlar Derneği Başkan Yardımcısı Faruk Özkara ve Engeliler Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Sarıgül ile Kent Konseyi Sekreteri Çiğdem Kızılkaya Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret ettiler.


TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette konuşan Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, “Afyonkarahisarımızdaki 2 basın derneğinin birleşerek tek çatı altında toplanması Türkiye’ye örnek oldu. Ben zaman zaman bölgedeki toplantılara katılıyorum. Konya, Eskişehir gibi yerlerdeki gazeteciler bu birlikteliğin nasıl sağlandığını soruyorlar. Ben de basındaki kişilerin başka hesaplar yapmadan gayet iyi bir niyetle sağlandığını söylüyorum. Bizim Afyonkarahisar’da sağladığımız birliktelik, kentteki siyasetçileri, bürokratları, toplumun pek çok kesimini de rahatlattı. Herkes iyi olanı, güzel olanı, kendi yayın politikası çerçevesinde eleştirisel olarak, kırmadan, dökmeden dile getiriyor. Bu birliktelikten basınımızın daha fazla güçlenmesini istiyoruz.” dedi.


ENGELLİ DERNEKLERİDE TEK ÇATI ALTINDA TOPLANMALI


Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ise gazetecilerin mesai mefhumu gözetmeden kamuoyunun bilgilendirmesi noktasında özverili bir şekilde görevlerini yerine getirdiklerini söyledi. Afyonkarahisar’daki basın mensuplarının ve kuruluşlarının engellilerin sorunlarının dile getirilmesinde gereken hassasiyeti gösterdiklerini dile getiren Yurt, “Bu kapsamda tüm basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere ilimizdeki basın dernekleri tek çatı altında toplandı. İnşallah engelli dernekleri de bu örnek birleşmedeki gibi tek çatı altında toplanır. Bu konuda projemiz var. Dernekleri bir araya getirmek üzere çalışmalarımız devam ediyor. Basındaki birliktelik bunun en güzel örneği.” ifadelerini kullandı.


ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEYİ PLANLIYORUZ


Afyonkarahisar’da “Engelsiz Yaşam Merkezi” adı altında mesai saatleri dışında engelli bireylerin vakitlerini geçirebilecekleri bir proje gerçekleştirmeyi planladıklarını vurgulayan Yurt, “Öncelikli projemiz engelli derneklerinin tek çatı altında birleşmesi. Bunu yanı sıra “Engelsiz Yaşam Merkezi” projemizle de engelli bireylerin boş zamanlarını geçirebilecekleri bir alan oluşturmayı planlıyoruz. Sağolsun Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban görev süresi boyunca engellilerin istek ve taleplerine her zaman duyarlı oldu. Yine Kent Konseyi Başkanımız Emin Birliktir de hemen her projemizde bizden desteğini esirgemedi. “Engelsiz Yaşam Merkezi” projemizle oluşturulacak alanda spor tesisleri, Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde kursların düzenleneceği ulaşımın kolay sağlanacağı bir kompleks düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.


EN UYGUN ALAN KARAYOLLARI PARKI


Kent Konseyi Başkanı Emin Birliktir ise, “Engelsiz Yaşam Merkezi” projesine en uygun alanın Karayolları Parkı olduğunu bu konuyu Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nde gündeme getireceğini dile getirdi.


HER ZAMAN YANINIZDAYIZ


Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ise ziyaretten duyduğunu memnuniyeti belirterek, “Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Mesut beyin “Engelsiz Yaşam Merkezi” projesinin hayata geçirilmesi noktasında Afyonkarahisar’daki basın kuruluşlarımızla birlikte üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.” dedi.


Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ve yürütme kurulu üyelerinin gerçekleştirdiği ziyarette; Başkan Küçükkurt’un yanı sıra Dernek Genel Sekreteri Muammer Türker ile basın mensupları hazır bulundu.


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı