• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eroğlu 2019’u değerlendirdi

Eroğlu 2019’u değerlendirdi

Eroğlu yaptığı değerlendirmede,”2019 yılını geride bırakırken 2020 yılına başlangıç yapacağız. Öncelikle ben bütün hemşerilerimizin yeni yılını gönülden tebrik ediyorum. 2020 senesinin ilimizde, ülkemizde ve Dünya’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve hayırlı bir ömür niyaz ediyorum.  2019 yılı, hem ilimiz hem de ülkemiz açısından yoğun bir yıl olmuştur. […]

Eroğlu yaptığı değerlendirmede,”2019 yılını geride bırakırken 2020 yılına başlangıç yapacağız. Öncelikle ben bütün hemşerilerimizin yeni yılını gönülden tebrik ediyorum. 2020 senesinin ilimizde, ülkemizde ve Dünya’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve hayırlı bir ömür niyaz ediyorum.  2019 yılı, hem ilimiz hem de ülkemiz açısından yoğun bir yıl olmuştur. Her geçen gün büyüyen, kalkınan ilimiz Afyonkarahisar, 2019 yılında da pek çok yatırım ve hizmete ev sahipliği yapmıştır. Malum olduğu üzere 31 Mart 2019 tarihinde ülkemizde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi, ilimiz Afyonkarahisar’da tam bir demokrasi şöleni havasında geçmiştir. AK Parti olarak bu seçimlerde büyük bir başarı elde ettik. Partimiz, Afyonkarahisar’da merkez dâhil olmak üzere  34 belediye ile Türkiye’de en çok belediye kazanan il unvanını almıştır. Cumhur İttifakı ise Afyonkarahisar’da 59 belediyenin 53’ünü kazanarak belediyelerin %90’ını almak suretiyle büyük bir başarıya imza atmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız 17 Şubat 2019 tarihinde ilimize gelerek vatandaşlarımızla bir araya gelmiştir. Yatırım maliyeti 1 milyar 172 milyon TL olan 118 eseri hizmete almıştır” şeklinde konuştu.


“Son 17 Yılda 25 Milyar TL’lik Muazzam Yatırım”


Afyonkarahisar’ı yaşanılabilir hale getirdik diyen Eroğlu,”İlimize muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik.  Bu yatırımları daha da ileriye götürmenin gayreti içindeyiz. Afyonkarahisar dönemimizde çok büyük gelişim gösterdi. Pek çok alanda yatırımların merkezi oldu. 17 yılda Hükümetimiz tarafından toplam 25 milyar TL’den fazla yatırım gerçekleştirdik. Ulaşım, eğitim, sağlık, ziraat ve hayvancılık, sulama ve ormancılık gibi alanlarda Afyonkarahisar büyük yatırımlar aldı. Afyonkarahisar’ı yaşanılabilir bir şehir haline getirdik. Afyonkarahisarlıların hayallerini biz gerçekleştirdik. Yapılamaz denilen her projeyi biz Allah’ın izni ile milletimizle el ele vererek gerçekleştirdik. Hükümetimizin yatırım ve teşviklerinden en fazla yararlanan il Afyonkarahisar oldu” dedi.


“Afyonkarahisar, 7 Kalemde Turizmin Merkezi Oluyor”


7 kalemde Afyon’u geliştireceğiz diyen Eroğlu,” Afyonkarahisar’ın coğrafi konumu, iklimi, şanlı tarihi, sahip olduğu yer altı ve yer üstü tabii zenginlikleriyle turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahiptir. İlimizi turizmin merkezi haline getirmek için büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu yatırımları yaptıkça Afyon’umuz bunun karşılığını alıyor ve almaya devam edecektir. 7 kalemde turizmi geliştireceğiz; Termal Turizm, Sağlık Turizmi, Kongre Turizmi, Kış Turizmi, Tabiat Turizmi, Spor Turizmi, Tarih ve Kültür Turizmi Afyonkarahisar, şifalı kaplıcaları ile termal turizminin başkenti haline gelmiştir. Türkiye’deki toplam termal yatak kapasitesinin %33’ü Afyonkarahisar’da dır. İlimizde 10 adet 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Termal turizmde toplam yatak kapasitesi 26.000 civarında olup, bu sayı her geçen gün artmaktadır. 2019 yılı Eylül ayında Double Tree by Hilton Otel hizmete girmiştir. Bir taraftan yeni oteller hizmete girerken diğer taraftan da mevcut otellerimiz Dünya’nın en iyi otelleri ödülünü almıştır. NG Afyon Otel, Dünya’nın en lüks oteli seçilirken, İkbal Termal Otel de Dünya’nın en lüks aile oteli seçilmiştir. Ülkemizde ve ilimizde termal turizmi ve bununla bağlantılı olarak sağlık turizmini daha da geliştirmek ve bu alanda daha profesyonel çalışmak için “Sağlık Özel Endüstri Alanı” projesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuyla alakalı 2019 yılında önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 2019 yılında ilimiz çok önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmıştır. Dünya Motokros Şampiyonası 2018 yılından sonra 2019 yılında da Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmiştir. Bu sene Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen şampiyona 6 kıtadan takriben 180 dünya televizyonu tarafından canlı ve banttan yayınlanmıştır. Bu organizasyon şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır” dedi.


“Sağlık ve Eğitimde Merkez Olduk”


Değerlendirmesinde vatandaşın yeni yılını kutlayan Eroğlu,”İlimiz ve ilçelerimize sağlık alanında büyük yatırımlar gerçekleştirdik. 20’si hastane olmak üzere 40 sağlık tesisi kazandırdık. Şehrimize 400 yatak kapasiteli devlet hastanesi kazandırdık.  300 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptık. Türkiye’nin en ileri teknolojiyle donatılmış Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini Afyonkarahisar’da yaptık. 2019 yılında da ilçelerimizde yeni sağlık tesislerinin inşaatlarına başladık. Eğitim alanında ise hem Afyonkarahisar merkezde, hem de ilçe ve köylerimizde eğitim altyapısını güçlendirdik. İnşa ettiğimiz yeni, modern dersliklerle geleceğimizin teminatı yavrularımıza nezih eğitim ortamları oluşturduk. İstihdam edilen öğretmen sayısını iki katına çıkarttık. 2018 yılında kurulan şehrimizin ikinci üniversitesi Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 2019 yılında büyümesini sürdürdü. Bu üniversitemizde 4 Fakülte, 1 Enstitü,  1 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. 2019 yılı Kasım ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde Spor Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. Afyonkarahisar’ı Ege’nin yıldızı yapacağız dedik ve yaptık. Şimdi hedefimiz ülkemizin yıldızı yapmaktır. Bu hedef doğrultusunda gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda en büyük destekçimiz aziz hemşerilerimizdir. 2020 yılında da Afyonkarahisar’a büyük hizmetler ve yatırımlar yapacağız. Ülkemiz ve Afyonkarahisar 2023 yılı hedeflerine emin adımlarla yürümektedir. 2020 senesinin bütün hemşerilerimize sağlık, huzur getirmesini ve birlik, beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi. AYSEL BÜYÜKKORKMAZHisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı