• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FETÖ davaları devam ediyor

FETÖ davaları devam ediyor

      Silahlı Terör Örgütü’ne Üye olmak suçundan tutuksuz yargılanan sanık E.Y.’nin 3 yıl 5 ay 7 gün hapsine, tutuksuz sanık P.B.’ nin beraatine ve tutuksuz sanık M.B.’nin duruşmasının 17 Eylül’e ertelenmesine karar verilirken tutuksuz yargılanan  sanıklar F.D.Ö. ve Y.Ö.’ nün savunmaları dinlendi. Y.Ö.,” Ben bir ev hanımıyım. […]

 


 


 


Silahlı Terör Örgütü’ne Üye olmak suçundan tutuksuz yargılanan sanık E.Y.’nin 3 yıl 5 ay 7 gün hapsine, tutuksuz sanık P.B.’ nin beraatine ve tutuksuz sanık M.B.’nin duruşmasının 17 Eylül’e ertelenmesine karar verilirken tutuksuz yargılanan  sanıklar F.D.Ö. ve Y.Ö.’ nün savunmaları dinlendi. Y.Ö.,” Ben bir ev hanımıyım. Tek başıma yolculuk bile yapamam, doktora gidemem. Suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde savunmasını yaptı. Sanığın oğlu izinsiz konuşmak isteyince hakim salondan çıkmasını istedi. Sanığın avukatı ise; Müvekkilimin Bankasya’ da ki hesabı 1999-2008 yılları arasında kullanılmıştır ve bu durum 2014’ten önce gerçekleşmiştir. Müvekkilimin çocuklarının o okullarda okumuş olması yeterli delil sayılamaz” ifadelerini kullandı. Mahkeme 11 Temmuz tarihine ertelendi.


METİN DİYE BİLİNİYORDU


Tutuklu yargılanan sanık M.B.T.’ nin tanıkları dinlendi. Tanıklardan ilki M.A.E. ile uzaktan bağlantı kuruldu. Tanık ilk vermiş olduğu ifadenin tam aksini söyledi. M.A.E.,” İlk ifadem de yanlış yönlendirmeden dolayı öyle ifade verdim. Ben bu adamı tanımam. Polis beni yanlış yönlendirdi bu sebepten dolayı verdiğim ifadeyi reddediyorum. Ben ismini Metin olarak biliyordum” dedi. İkinci tanık A.M. ise verdiği ifade de ;” Siirt’te polis memuru olarak çalışırken başka bir örgüt üyesi bizi tanıştırdı. Kendisi ile 6 ay görüştük. Bize sohbet konularını çalışmaları anlatıyordu. Ben de kendisini Metin diye tanıyordum ve diğer tanığı da tanıyorum kendisi sanığı tanıyor” şeklinde konuştu. Sanığın tutukluluk kararı devam ederken duruşma 9 Temmuz tarihine ertelendi.


“TEHLİKELİ HAREKETLERİM OLABİLİYOR”


Görevi Kötüye Kullanma suçundan yargılanan tutuksuz sanık U.Ö. ve V.Y.’ nin duruşması 9 Temmuz’a ertelenirken Yağma suçundan yargılanan tutuksuz sanıklar V.Ö. ve M.K.’nin beraatine karar verildi. Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs suçundan yargılanan sanık F.E.’nin savunması dinlendi. F.E.,” Sigortalı bir işte çalışamıyorum ve panik atağım tuttuğu zamanlar da tehlikeli hareketlerim olabiliyor” dedi. Duruşma 12 Ekim’e ertelenirken Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’ na duruşma için davetiye gönderildi.


AYSEL BÜYÜKKORKMAZ


 


 


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı