• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FETÖ’cü Kanter, kongre üyelerine giderek Türkiyeyi karaladı!

FETÖ’cü Kanter, kongre üyelerine giderek Türkiyeyi karaladı!

KONGRE ÜYELERİNE TÜRKİYE’Yİ KARALADI FETÖ’cü Enes Kanter, 3 Ocak’ta ABD Kongre üyelerini ve senatörleri ziyaret ederek, Türkiye aleyhine açıklamalarda bulundu. , SENATÖRLER FETÖ’CÜ KANTER’E KUCAK AÇTILAR Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Senatörü Marco Rubio, terör örgütü FETÖ savunuculuğuyla dikkat çeken NBA oyuncusu Enes Kanter’e kucak açmasını, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç “utanç verici” olarak değerlendirdi. ABD’Lİ […]

KONGRE ÜYELERİNE TÜRKİYE’Yİ KARALADI

FETÖ’cü Enes Kanter, 3 Ocak’ta ABD Kongre üyelerini ve senatörleri ziyaret ederek, Türkiye aleyhine açıklamalarda bulundu.

,

SENATÖRLER FETÖ’CÜ KANTER’E KUCAK AÇTILAR

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Senatörü Marco Rubio, terör örgütü FETÖ savunuculuğuyla dikkat çeken NBA oyuncusu Enes Kanter’e kucak açmasını, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç “utanç verici” olarak değerlendirdi.

ABD’Lİ SENATÖR RUBIO: ONUR DUYDUM

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Senatörü Marco Rubio, FETÖ terör örgütü savunuculuğuyla dikkat çeken Türkiye’nin ‘Kırmızı Bülten’ çıkarılması için hazırlıklara başladığı NBA oyuncusu Enes Kanter’e kucak açtı. Rubio, Enes Kanter ile Washington’da bir araya geldi. Senatör Rubio, Twitter hesabından yayınladığı mesajda, “Bu genç adamın Türk vatandaşı arkadaşlarının haklarını savunmak için gösterdiği cesaretten etkilendim. Bugün Enes Kanter ile toplantı yapmaktan onur duydum.

BÜYÜKELÇİ KILIÇ’TAN CEVAP GECİKMEDİ

Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Senatör Rubio’nun paylaşımına sert tepki gösterdi. Rubio’nun Twitter’daki paylaşımının altına yorum yazan Kılıç, “Demokratik olarak seçilen bir senatör, 2016 yılında Türk demokrasisini hedef alan bir terörist grubun karalama kampanyasını destekliyor. Çok utanç verici” ifadelerine yer verdi.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILMASI İÇİN BAŞVURU YAPILMIŞTI

Bu arada senatörün paylaşımına ABD’de yaşayan bazı Türklerde yorum yazarak tepkilerini ortaya koydu. Önceki gün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, firari şüpheli basketbolcu Enes Kanter hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan iade talepnamesi düzenlenerek, ‘Kırmızı Bülten’ çıkarılması için başvuru yapılmıştı.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı