• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FETÖ’ye ankesör darbesi – Son Dakika Haberler

FETÖ’ye ankesör darbesi – Son Dakika Haberler

Ankara Başsavcılığınca, FETÖ’nün TSK’daki mahrem yapılanmasını deşifre eden “Ankesör” soruşturmasına ilişkin bilançoya ulaştı. Ankara’da FETÖ mahrem imamları tarafından kullanıldığı belirlenen 477 ankesör telefonun, 2010-2018 yılları arasındaki HTS kayıtları incelemeye alındı. 7 milyon satırlık HTS kaydı üzerinde yapılan analizler sonucunda, ankesör telefonu ile örgüt yöneticileriyle bağlantı kuran askerler tespit edildi. 2 BİN 938 ŞÜPHELİ HAKKINDA IŞLEM […]

Ankara Başsavcılığınca, FETÖ’nün TSK’daki mahrem yapılanmasını deşifre eden “Ankesör” soruşturmasına ilişkin bilançoya ulaştı. Ankara’da FETÖ mahrem imamları tarafından kullanıldığı belirlenen 477 ankesör telefonun, 2010-2018 yılları arasındaki HTS kayıtları incelemeye alındı. 7 milyon satırlık HTS kaydı üzerinde yapılan analizler sonucunda, ankesör telefonu ile örgüt yöneticileriyle bağlantı kuran askerler tespit edildi.

2 BİN 938 ŞÜPHELİ HAKKINDA IŞLEM YAPILDI
Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Ramazan Dinç koordinesinde sürdürülen soruşturmalarda Kara, Deniz, Hava, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına bugüne kadar 47 operasyon yapıldı. Savcılığın verilerine göre ankesör soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılan Astsubay/Subay sayısı 2 bin 938, gözaltına alınan toplam asker sayısı bin 448 iken tutuklanan asker sayısı ise 683, adli kontrol ile serbest bırakılan şüpheli sayısı ise 691. Soruşturma kapsamında 235 FETÖ’cü askerin ise firari olduğu anlaşıldı.

345 İTİRAFÇI, MAHREM İMAMLARI DEŞİFRE ETTİ
FETÖ’nün kripto yapılanmasını çözen soruşturmada, gözaltına alınan şüpheli askerlerden 345’i “Etkin Pişmanlık Yasası” kapsamında itirafçı oldu. İtirafçı olan askerler ifadelerinde kendilerini arayan mahrem imamları kod isimleri ve fotoğraflarıyla deşifre etti.İtirafçılar aynı hücrede yer aldıkları askerlerin de tek tek isimlerini verdi. Bu kapsamda subay Amir, astsubay Memur, mahrem, Sivil pozisyonlarında bulunan şüpheli sayısının ise 3 bin 290 olduğu ifade edildi. Soruşturma kapsamında şüpheli askerlerin yanı sıra onların yöneticisi konumunda olan imamların da büyük bir bölümü tespit edildi. Tespit edilen mahrem imam” sayısı 931 oldu, hakkında işlem yapılan imam sayısı ise 725’e ulaştı.

DENİZ KUVVETLERİ’NDE 313 MAHREM İMAM
Sürdürülen operasyonlar kapsamında tespit edilen 931 mahrem imamdan 313’ünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda bulunan askerlerden sorumlu olduğu kaydedildi. Deniz Kuvvetleri’nin mahrem imam sayısında ilk sırada yer aldığı ifade edildi.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı